generał Andrzej Błasik

Synonimy:
Andrzej Błasik, gen. Błasik
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Generał Andrzej Błasik (63)

 • ​Na Powązkach Wojskowych ponowny pogrzeb gen. Błasika

  ​Na Powązkach Wojskowych ponowny pogrzeb gen. Błasika

  W piątek na wojskowych Powązkach w Warszawie odbywają się uroczystości związane z ponownym pogrzebem gen. Andrzeja Błasika. Obecni są m.in. premier Beata Szydło oraz szef MON Antoni Macierewicz.
 • "Nasz Dziennik": MAK odmawia Błasikowi

  "Nasz Dziennik": MAK odmawia Błasikowi

  Rosyjski MAK odmówił usunięcia z raportu końcowego w sprawie katastrofy smoleńskiej informacji o obecności alkoholu etylowego we krwi gen. Andrzeja Błasika - informuje "Nasz Dziennik".
 • Komisja za odrzuceniem uchwały w sprawie generała Błasika

  Komisja za odrzuceniem uchwały w sprawie generała Błasika

  Sejmowa komisja kultury opowiedziała się za odrzuceniem projektu uchwały w sprawie uczczenia generała Andrzeja Błasika. Dowódca Sił Powietrznych zginął 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie smoleńskiej. Posłowie PiS chcieli, by Sejm zwrócił się do prezydenta jako Zwierzchnika Sił Zbrojnych o podjęcie działań, które "pozwolą na przezwyciężenie kłamstwa utrwalonego w opinii światowej i przywrócenie honoru byłego dowódcy Sił Powietrznych RP".
 • Komorowski: Pamiętajmy o honorze polskich lotników

  Komorowski: Pamiętajmy o honorze polskich lotników

  Najlepszy sposób obrony honoru polskich lotników to pamięć o ich służbie i wdzięczność za nią - powiedział prezydent Bronisław Komorowski, który złożył w piątek kwiaty pod Pomnikiem Lotnika w Warszawie.
 • Tusk: Strona polska nie musi niczego prostować ws. gen. Błasika

  Tusk: Strona polska nie musi niczego prostować ws. gen. Błasika

  Polska komisja i polska prokuratura nigdy nie zgodziły się z tezą o nietrzeźwości gen. Andrzeja Błasika, więc niczego po polskiej stronie nie musimy prostować - powiedział w piątek premier Donald Tusk.
 • "Wprost": Ślady Błasika w kokpicie

  "Wprost": Ślady Błasika w kokpicie

  "Wysokość dwieście pięćdziesiąt metrów" - czyta niezidentyfikowany głos mężczyzny. Krakowscy eksperci z Instytutu Sehna pytają, kto - poza gen. Błasikiem - miał na tyle kompetencji, by odczytać wysokościomierze? O "inspektorskim locie" i rozkazie, którego na razie nie udało się odnaleźć, informuje "Wprost".
 • "Nasz Dziennik": Niech Lasek pokaże dowody

  "Nasz Dziennik": Niech Lasek pokaże dowody

  Pełnomocnik wdowy po generale Błasiku chce przesłuchania Macieja Laska. O sprawie pisze "Nasz Dziennik".
 • Kownacki: Spekulacje na temat nacisków gen. Błasika - do sądu

  Kownacki: Spekulacje na temat nacisków gen. Błasika - do sądu

  Wojskowa prokuratura potwierdza, że gen. Andrzej Błasik nie wywierał presji na pilotów Tu-154M - uważa pełnomocnik wdowy po generale Bartosz Kownacki. Oświadczył, że dalsze spekulacje o rzekomym przyczynieniu się Błasika do katastrofy pod Smoleńskiem będą kończyć się w sądzie.
 • Pamiątki po gen. Andrzeju Błasiku na Jasnej Górze

  Pamiątki po gen. Andrzeju Błasiku na Jasnej Górze

  Ewa Błasik, wdowa po generale Andrzeju Błasiku złożyła w sobotę na Jasnej Górze pamiątki po mężu - podało biuro prasowe Jasnej Góry. Wśród nich znalazł się m.in. mundur generalski, który generał miał na sobie w czasie katastrofy smoleńskiej.
 • Honory dla generała Andrzeja Błasika

  Honory dla generała Andrzeja Błasika

  Przy wejściu głównym na Wydział Lotnictwa Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie odsłonięto pamiątkową tablicę poświęconą gen. Andrzejowi Błasikowi, dowódcy Sił Powietrznych - informuje "Nasz Dziennik".

Filmy - Generał Andrzej Błasik (7)