generał

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Generał (Film (1927)[The General] Reż.Clyde Bruckman) ,

Artykuły - Generał (442)

Filmy - Generał (4)

 • Generał J. Kraszewski odzyskał uprawnienia. Koniec konfliktu na linii MON-prezydent

  Generał Jarosław Kraszewski wraca do pracy. Kraszewski odzyskał dostęp do informacji niejawnych, a prezydent Andrzej Duda najważniejszego wojskowego doradcę. Minister Koordynator Służb Specjalnych Mariusz Kamiński poinformował, że upoważniony przez premiera, uchylił decyzję SKW o cofnięciu poświadczenia bezpieczeństwa generałowi. - Jedna ze służb rzuciła kalumnię na oficera bez żadnych konsekwencji. Jak to się stało, że konstytucyjny minister pozbawił zwierzchnika sił zbrojnych głównego doradcy? W moim przekonaniu to była ingerencja w system bezpieczeństwa państwa - ocenił gen. broni rez. dr Mirosław Różański. Sprawa wywołała konflikt pomiędzy pałacem prezydenckim, a Ministerstwem Obrony Narodowej za czasów byłego szefa MON Antoniego Macierewicza. - Morale wojska było niszczone, bo minister obrony nie uznawał zwierzchnictwa prezydenta nad siłami zbrojnymi - skwitował gen. Roman Polko.
 • Gdy generał jest kobietą...

  Mohammedzai Khatool jest jedną z zaledwie dwóch kobiet w Afgańskiej Armii Narodowej, które mogą poszczycić się ranga generała. Rzeczywistość jej kraju, zdominowana przez mężczyzn, zmusiła ją do ciężkiej walki o udowodnienie własnej wartości. /źródło: The NewsMarket/
 • Generał Sikorski - tajemnica śmierci

  W Krakowie przedstawiono opinię na temat wyników badań przeprowadzonych w celu ustalenia przyczyn śmierci gen. Władysława Sikorskiego.
 • Generał Sikorski nie został otruty

  Podczas badań toksykologicznych szczątków gen. Sikorskiego nie stwierdzono śladów trucizny.