gen. Sławomir Petelicki

Synonimy:
Petelicki Sławomir, Sławomir Petelicki
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Gen. Sławomir Petelicki (31)

 • Brat generała Petelickiego: Nie wierzę, że sam się zabił

  Brat generała Petelickiego: Nie wierzę, że sam się zabił

  Śledztwo w sprawie śmierci generała Sławomira Petelickiego zostało umorzone. Nie stwierdzono, by do śmierci przyczyniły się osoby trzecie. Biegli stwierdzili, iż Petelicki przeżywał kryzys psychologiczny. Innego zdania jest jednak jego brat. O sprawie informuje "Super Express".
 • "Rzeczpospolita": Dlaczego zabił się Petelicki?

  "Rzeczpospolita": Dlaczego zabił się Petelicki?

  Nie miał kłopotów rodzinnych, nie chorował, był w stanie utrzymać dom - ustalili śledczy, którzy umorzyli śledztwo dotyczące śmierci gen. Sławomira Petelickiego sprzed roku. Według nich generał popełnił samobójstwo, bo rzadziej zapraszały go media i miał kłopoty w biznesie. Do akt sprawy dotarła "Rzeczpospolita".
 • Śledztwo ws. samobójstwa Petelickiego umorzone

  Śledztwo ws. samobójstwa Petelickiego umorzone

  Z braku przestępstwa umorzono śledztwo w sprawie samobójstwa gen. Sławomira Petelickiego - poinformował w poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Dariusz Ślepokura.
 • Wątpliwości wokół śmierci gen. Petelickiego

  Wątpliwości wokół śmierci gen. Petelickiego

  Prokuratura zdecydowała się przedłużyć o kolejne trzy miesiące śledztwo w sprawie śmierci gen. Sławomira Petelickiego - dowiedziała się "Gazeta Polska Codziennie".
 • Koniec śledztwa w sprawie śmierci gen. Petelickiego

  Koniec śledztwa w sprawie śmierci gen. Petelickiego

  Jak się dowiedziała się "Gazeta Polska Codziennie", 19 września śledztwo ws. śmierci gen. Sławomira Petelickiego zostanie zamknięte. Zdaniem śledczych były dowódca GROM-u popełnił samobójstwo. Przyjaciele generała jednak w to nie wierzą.
 • Kaczyński przesłuchany w prokuraturze

  Kaczyński przesłuchany w prokuraturze

  Stołeczna prokuratura przesłuchała dziś Jarosława Kaczyńskiego w sprawie rzekomej listy zagrożonych osób, o której mówił po śmierci Sławomira Petelickiego. Według ustaleń RMF FM, prezes PiS-u nie przedstawił żadnej listy.
 • Ostatnie pożegnanie gen. Sławomira Petelickiego

  Ostatnie pożegnanie gen. Sławomira Petelickiego

  Twórca i dwukrotny dowódca jednostki GROM gen. bryg. Sławomir Petelicki został pochowany na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach. Jego życie nie biegło prostymi drogami - wspominał zmarłego abp Sławoj Leszek Głódź.
 • Staniszkis: To na mnie powoływał się Kaczyński

  Staniszkis: To na mnie powoływał się Kaczyński

  Prof. Jadwiga Staniszkis w rozmowie z "Wprost" powiedziała, że to ona jest tajemniczą osobą publiczną, na którą powoływał się Jarosław Kaczyński po śmierci gen. Sławomira Petelickiego mówiąc o "krótkiej liście" osób zagrożonych.
 • Seremet: Generał nie zostawił listu

  Seremet: Generał nie zostawił listu

  Żadnego listu nie znaleziono, mimo dość dokładnego przeszukania pomieszczeń mieszkalnych, także sejfu generała Petelickiego. Żadnych takich informacji, które mogłyby wskazywać na motyw tego czynu do tej pory nie udało się ustalić - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM prokurator generalny Andrzej Seremet.
 • Prawda zwycięży!*

  Człowiek prawy, uczciwy i światły nie może uwierzyć w to, że ktoś, kto jest generałem, popełnia samobójstwo. W coś takiego może uwierzyć wyłącznie leming, mainstreamowiec, prorządowy potakiwacz, by nie rzec - dziennikarska gnida. Człek świadomy wie, że nie ma przypadkowych śmierci, tragicznych zbiegów okoliczności, chorób, ludzkich depresji czy chwil słabości. Nie ma i już.