Gdynia

Synonimy:
Gdyni,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Gdynia (2946)

 • Gdynia: Ksiądz przyznał się do molestowania nastolatków

  Gdynia: Ksiądz przyznał się do molestowania nastolatków

  Gdyńska prokuratura oskarżyła 35-letniego księdza o molestowanie dwóch chłopców w wieku 14 i 18 lat. Miało do tego dojść m.in. na obozie zorganizowanym latem 2017 r. w Bieszczadach. Duchowny przyznał się do winy. Przebywa w areszcie. Grozi mu do 12 lat więzienia.
 • Ważą się losy lotniska w Gdyni

  Ważą się losy lotniska w Gdyni

  Ważą się losy lotniska w Gdyni. Spór z KE o pomoc publiczną to przestroga dla innych portów lotniczych.
 • MŚ w półmaratonie - Gdynia gospodarzem imprezy w 2020 roku

  Gdynia będzie gospodarzem mistrzostw świata w półmaratonie w 2020 roku - poinformowało Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF).
 • Gdynia: Radiowóz dachował podczas pościgu

  Gdynia: Radiowóz dachował podczas pościgu

  Dwaj policjanci z wydziału ruchu drogowego w Gdyni zostali ranni podczas pościgu za autem, które w środę rano nie zatrzymało się na drodze do kontroli. Funkcjonariusze trafili do szpitala.
 • 31 lipca 1932 r. Święto Morza w Gdyni

  31 lipca 1932 r. Święto Morza w Gdyni

  Obchody Święta Morza, w zbudowanym od podstaw przez II Rzeczpospolitą porcie w Gdyni, weszły do kanonu uroczystych wydarzeń w przedwojennej Polsce. Pierwsze z nich odbyły się 31 lipca 1932 roku.
 • 200 osób planuje zatrudnić w Gdyni globalna firma DNV GL

  200 osób planuje zatrudnić w Gdyni globalna firma DNV GL

  ​Ok. 200 osób planuje zatrudnić w Gdyni firma DNV GL dostarczająca usługi klasyfikacji i certyfikacji systemów zarządzania. Firma ogłosiła rozszerzenie swojej działalności i otwarcie Globalnego Centrum Usług Wspólnych w Gdyni, do którego poszukuje pracowników.
 • 10 maja 1922 r. Warsztaty Portowe Marynarki Wojennej

  10 maja 1922 r. Warsztaty Portowe Marynarki Wojennej

  Ulokowane początkowo w Pucku, a później przeniesione do Gdyni Warsztaty Portowe Marynarki Wojennej, z czasem przekształciły się w nowoczesną stocznię realizującą nie tylko wojskowe zamówienia.
 • 21 stycznia 1959 r. UFO nad Gdynią?

  21 stycznia 1959 r. UFO nad Gdynią?

  Wczesnym rankiem 21 stycznia 1959 roku niebo nad gdyńskim portem rozświetlił błysk. Po chwili pracownicy portu i marynarze zaobserwowali ponad metrowej długości obiekt wpadający do wody. Czy było to UFO?
 • 4 stycznia 1927 r. Pierwszy polski statek w Gdyni

  4 stycznia 1927 r. Pierwszy polski statek w Gdyni

  Zbudowany we francuskiej stoczni Chantiers Navais Francais Blainville masowiec "Wilno" był pierwszym polskim statkiem, który zawinął do portu w Gdyni.
 • Andrzej Duda: Wstyd za III RP, która nie umiała skazać sprawców zbrodni Grudnia'70

  Andrzej Duda: Wstyd za III RP, która nie umiała skazać sprawców zbrodni Grudnia'70

  O wstydzie za III RP, w której "komunistycznych bandytów nazywano ludźmi honoru" i która z honorami wojskowymi i państwowymi pochowała większość oprawców z 1970 roku - mówił prezydent Andrzej Duda w czwartek wcześnie rano w Gdyni na obchodach 45. rocznicy Grudnia'70. Poranne uroczystości odbyły się pod pomnikiem upamiętniającym ofiary tragedii, stojącym niedaleko stacji Szybkiej Kolei Miejskiej Gdynia-Stocznia, gdzie 17 grudnia 1970 roku padły pierwsze strzały do robotników.

Filmy - Gdynia (11)

 • "My Słowianie" w wykonaniu gdyńskich cheerleaderek

  One wiedzą, jak! Oto imponująca choreografia zespołu Cheerleaders Gdynia do hitu Donatana i Cleo "My Słowianie".
 • Zobacz, jak kręcą pupami cheerleaderki z Gdyni!

  Zmysłowe, przebojowe i piękne Polki w tanecznym żywiole!
 • 47-tonowy bunkier runął z klifu w Gdyni

  W Gdyni zakończyła się akcja zepchnięcia schronu obserwacyjnego,ważącego 47 ton. Bunkier znajdował się na ponad 30-metrowym klifie i groził osunięciem. Zagrażał w ten sposób osobom spacerującym po plaży. Schron podkopano, osadzono na pochylni i wysunięto poza krawędź urwiska za pomocą siłowników. Jego pozostałości zostaną zabezpieczone. Instalację wybudowano tuż po II wojnie światowej. Była wykorzystywana przez 11. Baterię Artylerii Stałej w Gdyni-Redłowie.
 • Prom uderzył w suwnicę w porcie w Gdyni

  Do groźnego wypadku doszło w Gdyni. Stena Spirit uderzyła w suwnicę na nabrzeżu Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego. Trzy ranne osoby - pracownicy terminalu - zostały przewiezione do szpitala (TVN24/x-news).