GDDKiA

Synonimy:
GDDiA, gddika Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Generalna Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad zmiany w GDDKiA
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - GDDKiA (447)

Filmy - GDDKiA (7)

 • Rusza remont "Gierkówki". W końcu stanie się autostradą

  Łódź. Rozpoczęły się prace nad odcinkiem autostrady A1 od Radomska do granicy województwa śląskiego. Dzięki remontowi słynna "Gierkówka" stanie się autostradą. W związku z przebudową kierowców czekają utrudnienia. - Jesteśmy na etapie zmiany organizacji ruchu. Przekierowujemy ruch na jezdnię w kierunku Częstochowy. Jezdnia w kierunku Łodzi będzie wyłączona z ruchu. Na tej jezdni będą prowadzone roboty budowlane – powiedział Zbigniew Hamerlik, dyrektor kontraktu z firmy Intercor. Jak zapewnia GDDKiA, "Gierkówka" nie zostanie zamknięta na czas prac. (TVN24/x-news)
 • W latach 2016-2017 kumulacja projektów z nowej unijnej perspektywy. Mogą być problemy

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła już około 60 przetargów na projekty z nowej unijnej perspektywy. Strabag złożył oferty w 30 z nich. Zdaniem członka zarządu tej firmy można spodziewać się kumulacji budów w latach 2016-2017. A to może spowodować problemy z zasobami. – Większość kontraktów infrastrukturalnych to inwestycje w modelu „projektuj i buduj”, czyli pierwszy rok po podpisaniu umowy wykonawca realizuje projekt, a buduje w ciągu dwóch kolejnych lat – tłumaczy Wojciech Trojanowski, członek zarządu Strabagu. – Dzisiaj tworzymy portfel zamówień do końca 2017 roku i to jest dobre, bo możemy brać udział w przetargach.
 • Polskie miasta wprowadzają inteligentne rozwiązania

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad pracuje nad Krajowym Systemem Zarządzania Ruchem, który łączyłby nową infrastrukturę drogową z inteligentnymi rozwiązaniami. Ma to poprawić płynność i bezpieczeństwo ruchu, a także komfort mieszkańców miast. W przyszłym roku mają ruszyć przetargi na główne elementy systemu, a rozpoczęcie jego działania na części sieci dróg krajowych planowane jest na 2020 rok. Komentują Marek Cywiński, dyrektor generalny Kapsch Telematic Services, i Marek Cieślak, wiceprezydent Łodzi.
 • GDDKiA: Na drogi trafi nawet 40 mld zł z polskiego budżetu do 2020 r. Unia da drugie tyle

  Polska wyda nawet ponad 40 mld zł z własnych środków w ciągu najbliższych 5-6 lat na budowę dróg. Do tego dojdzie ponad 11 mld euro, czyli ok. 45 mld zł ze środków unijnych. Dokończone zostaną przede wszystkim autostrady i drogi ekspresowe, szczególnie te wpisane do unijnej sieci TEN-T. Nowy instrument o nazwie Connecting Europe Facility, z którego będą finansowane inwestycje w Polsce, to jest narzędzie, które pozwoli nam udrożnić korytarze transeuropejskie. Mamy niebagatelną kwotę, bo nie mniejszą niż w poprzedniej perspektywie finansowej, ponad 11 mld euro ze środków unijnych na to, żeby poprawić naszą infrastrukturę drogową – zapowiada Lech Witecki, generalny dyrektor dróg krajowych i autostrad.