Gdańsk

Artykuły - Gdańsk (1946)

Zdjęcia - Gdańsk (0)

 • Polska Lokalna
  Muzeum Kryminalistyki na UG
 • Polska Lokalna
  Muzeum Kryminalistyki na UG
 • Polska Lokalna
  Muzeum Kryminalistyki na UG
 • Polska Lokalna
  Muzeum Kryminalistyki na UG
 • Polska Lokalna
  Muzeum Kryminalistyki na UG
 • Polska Lokalna
  Muzeum Kryminalistyki na UG

Filmy - Gdańsk (16)

 • Mieszkania na wynajem to dobra inwestycja

  Między 3,5 a 5 proc. – to średnie roczne zyski z wynajmu mieszkania na siedmiu największych rynkach w kraju, największe można osiągnąć w Gdańsku i Warszawie. Zainteresowanie takimi inwestycjami rośnie, również wśród mikroinwestorów. Eksperci przekonują, że potencjał polskiego rynku jest duży, bo zaledwie 4 proc. Polaków wynajmuje mieszkanie. W niektórych krajach zachodnich odsetek ten sięga 50 proc. Przybywa inwestorów kupujących lokale do wynajęcia, by na nich zarabiać. Zysk z takiej działalności może znacznie przewyższać to, co oferują inwestorom banki. Obecnie stopy procentowe Narodowego Banku Polskiego są najniższe w historii i w rezultacie takie też jest oprocentowanie bankowych lokat. Realnie można na nich dziś zarobić nieco ponad 2 proc. w skali roku. Kupienie mieszkania na wynajem daje dwa razy więcej. Obecnie średnia dla siedmiu największych polskich miast jest na poziomie ponad 4,3 proc. w skali roku – wynika z badania Domiporta.pl oraz Home Brokera. Najlepszymi miastami do inwestowania w mieszkania na wynajem są Gdańsk, Warszawa oraz Wrocław. Komentuje Maciej Górka, ekspert ds. nieruchomości Domiporta.pl.
 • W przyszłym roku ruszy terminal naftowy w Gdańsku

  Budowa terminalu naftowego w Gdańsku na półmetku. Pierwszy transport ropy zostanie przyjęty w przyszłym roku. Już w początkowym etapie funkcjonowania terminalu Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych „Przyjaźń” chce zwiększyć przychody o kilkanaście milionów złotych. Dzięki większym marżom więcej zarobi też Skarb Państwa. Komentuje Marcin Moskalewicz, prezes zarządu PERN „Przyjaźń”, właściciela inwestycji w Gdańsku.
 • Gołoledź w Gdańsku - mało brakowało, by...

  Opony zimowe, hamowanie na ABS, brak ESP. Prędkość wbrew pozorom nie była jakoś specjalnie przekroczona. Na szczęście nikt i nic poza trójkątem nie zostało trafione.
 • Bon Jovi: Show musi trwać

  Energia, którą dajesz publiczności, i którą od niej dostajesz - to jest w tym wszystkim najważniejsze. Chcesz się dzielić z ludźmi swoją muzyką i wszystkim, co masz - mówi Jon Bon Jovi, frontman słynnej amerykańskiej grupy. - Kiedy 50 tysięcy gardeł wyśpiewuje razem z tobą tekst twojego utworu, nie da się tego porównać z niczym innym. Polski koncert Bon Jovi odbędzie się 19 czerwca na stadionie PGE Arena w Gdańsku. Będzie on częścią światowego tournee "Because We Can - The Tour". Trasa obejmuje Amerykę Północną (pierwszy koncert odbył się w lutym w Montrealu), Europę, Azję, Afrykę, Amerykę Łacińską oraz Australię. Do Europy Amerykanie przenieśli się w maju - pierwsza na liście była Bułgaria (14 maja w Sofii). "Na PGE Arenę przyjedzie sześć 'tour busów' oraz 20 ciężarówek produkcyjnych ze sprzętem. To chyba najlepiej obrazuje rozmach całego koncertu od strony technicznej" - opowiada Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM, która wspólnie z Arena Gdańsk Operatorem jest organizatorem czerwcowego wydarzenia. Polacy będą musieli przygotować na PGE Arenie 15 pomieszczeń. Na taką liczbę składają się pokoje dla produkcji koncertu, menedżmentu artysty oraz garderoby. Już dziś wiadomo, że wokalista zespołu Jon Bon Jovi będzie mieć własną, oddzielną garderobę. Zobacz też: BON JOVI NIE BĘDZIE SIĘ OSZCZĘDZAĆ MIMO KŁOPOTÓW ZDROWOTNYCH LIDERA.