Gdańsk

Artykuły - Gdańsk (1532)

Filmy - Gdańsk (38)

 • Gdańsk: trwa remont stacji widmo. Nie zatrzyma się tam żaden pociąg

  Trwa remont stacji Gdańsk Kolonia, jednak w przyszłości pasażerowie nie wsiądą tam do pociągów. Stan ponad stuletniego przystanku zwrócił uwagę konserwatora zabytków. Nakazał więc, by jego "odświeżenie" zawarto w planach przebudowy szlaku kolejowego prowadzącego do portu. - Nowy peron będzie więc ładnie wyglądał i nic więcej - powiedział jeden z pracowników PKP PLK.
 • Rafael Nadal w Gdańsku. Co robił tam znany tenisista? Wideo

  Niemałą sensacją była wizyta Rafaela Nadala w Polsce. Światowej sławy tenisista pojawił się w Gdańsku w hotelu, w którym przebywali też piłkarze kadry Włoch U-20. W jakim celu Hiszpan pojawił się w polskim mieście?
 • Sztorm na Bałtyku. Trwa zabezpieczanie terenów zagrożonych powodzią

  Trwa sztorm na Bałtyku. Służby pracują nad zabezpieczeniem terenów zagrożonych podtopieniami. (TVN24/ x-news)
 • Paweł Adamowicz po raz szósty wybrany na prezydenta Gdańska

  Paweł Adamowicz został ponownie wybrany na prezydenta Gdańska. Pokonał w drugiej turze wyborów kandydata Zjednoczonej Prawicy Kacpra Płażyńskiego. - Niewiele osób stawiało na mnie. Ludzie instynktownie wybierają właśnie taką Polskę otwartą i uśmiechniętą. Taką Polskę, która szuka porozumienia i dialogu, która nie dzieli na lepszy i gorszy sort, a więc Polskę pluralistyczną - powiedział Adamowicz po ogłoszeniu wyników. Na Adamowicza zagłosowały 129 tys. 683 osoby (64,80 proc. głosów). Na jego przeciwnika swoje głosy oddały 70 tys. 432 osoby (35,20 proc.). (TVN24/x-news)