Gdańsk

Artykuły - Gdańsk (1532)

Filmy - Gdańsk (37)

 • Rafael Nadal w Gdańsku. Co robił tam znany tenisista? Wideo

  Niemałą sensacją była wizyta Rafaela Nadala w Polsce. Światowej sławy tenisista pojawił się w Gdańsku w hotelu, w którym przebywali też piłkarze kadry Włoch U-20. W jakim celu Hiszpan pojawił się w polskim mieście?
 • Sztorm na Bałtyku. Trwa zabezpieczanie terenów zagrożonych powodzią

  Trwa sztorm na Bałtyku. Służby pracują nad zabezpieczeniem terenów zagrożonych podtopieniami. (TVN24/ x-news)
 • Paweł Adamowicz po raz szósty wybrany na prezydenta Gdańska

  Paweł Adamowicz został ponownie wybrany na prezydenta Gdańska. Pokonał w drugiej turze wyborów kandydata Zjednoczonej Prawicy Kacpra Płażyńskiego. - Niewiele osób stawiało na mnie. Ludzie instynktownie wybierają właśnie taką Polskę otwartą i uśmiechniętą. Taką Polskę, która szuka porozumienia i dialogu, która nie dzieli na lepszy i gorszy sort, a więc Polskę pluralistyczną - powiedział Adamowicz po ogłoszeniu wyników. Na Adamowicza zagłosowały 129 tys. 683 osoby (64,80 proc. głosów). Na jego przeciwnika swoje głosy oddały 70 tys. 432 osoby (35,20 proc.). (TVN24/x-news)
 • P. Adamowicz przed K. Płażyńskim, J. Wałęsa poza drugą turą

  Według sondaży pierwsze miejsce w wyścigu o fotel prezydenta Gdańska zajął starający się o reelekcję Paweł Adamowicz, który startował w barwach własnego komitetu Wszystko dla Gdańska. Do drugiej tury przeszedł także kandydat Prawa i Sprawiedliwości Kacper Płażyński. Jeśli wyniki te znajdą pokrycie w oficjalnych wynikach wyborów, to ci dwaj kandydaci zmierzą się w drugiej turze. (TVN24/x-news)