GBP

Artykuły - GBP (27)

 • Czarny scenariusz będzie ze szkodą dla wszystkich eurogospodarek

  Czarny scenariusz będzie ze szkodą dla wszystkich eurogospodarek

  - Nie wiadomo, czy będzie twardy brexit, bo jeszcze jest wiele rzeczy po drodze. Parlament brytyjski się nie zmienił, wyborów nie było, a on jest bardzo przeciwny twardemu brexitowi, więc niewykluczone, że to Boris Johnson za parę miesięcy pożegna się ze stanowiskiem - mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Piotr Kuczyński, analityk rynków finansowych.
 • Załamanie liry tureckiej i kłopoty funta

  Załamanie liry tureckiej i kłopoty funta

  Początek tygodnia nie przyniósł nam większej zmienności na najważniejszych rynkach, czego można było się spodziewać, przy całkowicie pustym kalendarium i braku nowych doniesień na temat kwestii handlu międzynarodowego. Na rynku walutowym wczoraj można wskazać dwóch wyraźnych przegranych GBP oraz TRY.
 • Życie na Wyspach stanie się droższe

  Życie na Wyspach stanie się droższe

  Wyniki wyborów w Wielkiej Brytanii oznaczają dużą niepewność dla Polaków i droższe życie dla Brytyjczyków z powodu osłabienia funta - ocenia Adam Korecki z TMS Brokers.
 • Ropa w dół na fali napięć dyplomatycznych

  Ropa w dół na fali napięć dyplomatycznych

  Wall Street rozpoczyna tydzień bez większych wahań głównych indeksów, po rekordowym zamknięciu w piątek. W reakcji na kryzys dyplomatyczny na Bliskim Wschodzie rosną obawy o jedność OPEC.
 • Dolar poniżej 4 zł, euro po 4,30 zł

  Dolar poniżej 4 zł, euro po 4,30 zł

  Pozytywne wieści z polskiej gospodarki i dobre nastroje na rynkach globalnych wspierają notowania złotego, który w relacji do euro, dolara i szwajcarskiego franka jest najsilniejszy od prawie 3 miesięcy.
 • Twardy Brexit straszy funta!

  Twardy Brexit straszy funta!

  Widmo twardego Brexitu nadal straszy funta. Inwestorzy każdą dobra wiadomość z brytyjskiej gospodarki wykorzystują do sprzedaży funta.
 • Funt najdroższy od lipca

  Funt najdroższy od lipca

  W ostatnim czasie uwaga inwestorów koncentrowała się na dolarze i słusznie, bo potężne umocnienie amerykańskiej waluty od momentu zwycięstwa Donalda Trumpa miało ogromny wpływ na cały rynek globalny, w tym na złotego. Przyćmiło ono zachowanie funta, który próbuje powoli pozbierać się po gigantycznej przecenie.
 • Funt w cenie euro?

  Funt w cenie euro?

  Od momentu ogłoszenia wyników czerwcowego referendum w sprawie Brexitu, funt stracił na wartości ponad 15 proc. w stosunku do większości walut na świecie. Mimo tak dużej przeceny wiele wskazuje, że to nie koniec problemów szterlinga. Przy niekorzystnym dla Wielkiej Brytanii scenariuszu niewykluczone, że będzie on wart tyle, co euro.
 • Negatywne sygnały dla funta

  Negatywne sygnały dla funta

  Rynek walutowy czeka na decyzje FED. Jednak, naszym zdaniem, nadal istnieje ryzyko osłabienia funta - przede wszystkim z powodu obaw o napływy kapitałowe w dłuższej perspektywie, gdy aktywowany zostanie Artykuł 50, rozpoczynający proces negocjacji na temat nowych relacji UK z UE. Trzeba bowiem pamiętać, że UK boryka się z istotnym deficytem strukturalnym.
 • Trwa dobra passa dla złotego. Funt łamie 5 złotych

  Trwa dobra passa dla złotego. Funt łamie 5 złotych

  Funt ma w ostatnich tygodniach fatalną passę. W obliczu decyzji Brytyjczyków o wyjściu z Unii nie jest to specjalnie zaskakujące. W połączeniu z ostatnim umocnieniem złotego oznacza to, że za brytyjską walutę płacimy już mniej niż 5 złotych. Tak tanio nie było od stycznia 2014 roku.