Gazprom

Artykuły - Gazprom (877)

 • Wiceprezes PGNiG: Fake newsy o rynku gazu obecne

  Wiceprezes PGNiG: Fake newsy o rynku gazu obecne

  Fake newsy o rynku energetycznym najczęściej dotyczą umowy jamalskiej - ocenił w rozmowie z PAP wiceprezes PGNiG ds. operacyjnych Robert Perkowski.
 • FAZ: Niemcy zirytowani słowami Putina o tranzycie gazu

  FAZ: Niemcy zirytowani słowami Putina o tranzycie gazu

  Prezydent Rosji powiedział, że Ukraina musi wykazać dobrą wolę, aby pozostać krajem tranzytowym dla rosyjskiego gazu.
 • Energinet szykuje plan wstrzymania prac nad odcinkiem Baltic Pipe

  Energinet szykuje plan wstrzymania prac nad odcinkiem Baltic Pipe

  Duński operator przesyłowy Energinet poinformował w sobotę, że przygotowuje plan wstrzymania prac nad budową lądowego odcinka gazociągu Baltic Pipe po tym, jak cofnięto pozwolenie środowiskowe. Jednocześnie Energinet stara się poznać warunki kontynuowania prac.
 • Gazprom czeka ze zwiększeniem dostaw do Europy na Nord Stream 2

  Gazprom czeka ze zwiększeniem dostaw do Europy na Nord Stream 2

  Mimo wysokich cen gazu w Europie i niskiego poziomu zapasów w europejskich magazynach Gazprom nie planuje na razie zwiększania przesyłu na Stary Kontynent, by nie rezerwować dodatkowych przepustowości w ramach tranzytu przez Ukrainę. Zakłada w tym roku konserwatywnie dostawy na poziomie 183 mld m sześc. Koncern czeka ze zwiększeniem eksportu na uruchomienie Nord Stream 2.
 • Gaz ziemny łagodzi obyczaje

  Gaz ziemny łagodzi obyczaje

  Nawet przejęcie Krymu nie storpedowało negocjacji w UE z Gazpromem. Gaz ziemny jest "mostem”, który łączy Wschód z Zachodem Europy. Tak twierdzi Thane Gustafson w książce „The Bridge: Natural Gas in a Redivided Europe”.
 • Tegoroczna zima, czyli żniwa dla Gazpromu

  Tegoroczna zima, czyli żniwa dla Gazpromu

  Tegoroczna zima była dla Gazpromu udana ze względu na korzystne ceny gazu i wysokie wolumeny sprzedaży. Nawet w marcu, który jest już zaliczany do miesięcy wiosennych, sprzedaż utrzymywała się na poziomach z miesięcy zimowych. A to nie koniec sezonu, bo teraz Europa przystąpi do zatłaczania magazynów, które w czasie ostatnich mrozów gwałtownie pustoszały.
 • Topnieją zapasy gazu w Europie

  Topnieją zapasy gazu w Europie

  W Europie mocno spadły zapasy gazu, są one poniżej średniej z pięciu lat. To dobra wiadomość dla eksporterów LNG, ale również dla rosyjskiego Gazpromu. Producenci gazu mogą liczyć na stosunkowo wysoki popyt, a co za tym idzie korzystne ceny, również poza ścisłym sezonem grzewczym, w okresie wiosenno-letnim.
 • Ekspert: Nord Stream 2 to wentyl bezpieczeństwa dla Niemiec

  Ekspert: Nord Stream 2 to wentyl bezpieczeństwa dla Niemiec

  Dla dużej części niemieckich elit politycznych i biznesowych budowa Nord Stream 2 to sposób na uniezależnienie się od "niestabilnej" i "skorumpowanej" Ukrainy. Zdaniem ekspertów zależność od rosyjskiego gazu wciąż jest u naszego sąsiada bardzo duża. Przejęcie kontroli nad dostawami jest zatem elementem ograniczania własnego ryzyka.
 • Prace przy budowie gazociągu Nord Stream 2 wznowione

  Prace przy budowie gazociągu Nord Stream 2 wznowione

  Na Morzu Bałtyckim u wybrzeży wyspy Rugia rosyjskie statki wznowiły budowę gazociągu Nord Stream 2. Kilkanaście rosyjskich statków kursuje między wyspami Rugia i Bornholm. Drugi tuzin jest na kotwicy około 25 km na południe od wyspy Bornholm - informuje w piątek portal NDR.
 • Rekordowy eksport Gazpromu w styczniu

  Rekordowy eksport Gazpromu w styczniu

  W styczniu Gazprom wyeksportował do tzw. "dalekiej zagranicy" rekordową dla tego miesiąca ilość gazu - 19,4 mld m sześc., czyli o ponad 45 proc. więcej niż w styczniu zeszłego roku. Jak podaje spółka, eksport do samej Polski wzrósł w styczniu, rok do roku, o prawie 90 proc. To w dużej mierze zasługa ostrzejszej zimy.

Filmy - Gazprom (16)

 • Rok 2020 zakończył się porażką Gazpromu

  2020 rok skończył się strategiczną porażką Gazpromu, ponieważ budowa gazociągu Nord Stream 2 przez niemal cały rok była zablokowana. Teraz najważniejszą datą dla tej inwestycji jest 15 styczeń.
 • Gazprom blefuje w sprawie Nord Stream 2

  Po zwycięstwie wyborczym Joe Bidena lobbyści Gazpromu rozpowszechniają informacje, że nowy prezydent USA złagodzi restrykcje nałożone na realizację Nord Stream 2. Jednak najbardziej prawdopodobny jest zupełnie inny scenariusz.
 • Co dalej z Nord Stream 2?

  Budowa gazociągu Nord Stream 2 została przerwana w grudniu zeszłego roku. Przyczyną były amerykańskie sankcje. Chociaż nie zostały jeszcze wprowadzone, koncern Allseas – jako główny wykonawca inwestycji, w obawie przed nimi, a co za tym idzie utratą kontraktów na świecie – sam zrezygnował z kontynuowania budowy.
 • Najgorsza inwestycja dla Polski staje się nieopłacalna dla Rosjan

  Gazprom ma coraz większe kłopoty. Polska wdrożyła unijną dyrektywę gazową. Możliwy jest nawet tak skrajny scenariusz, że gaz płynący Nord Stream 2 nie będzie potrzebny w Europie.