gazoport

Artykuły - Gazoport (121)

Filmy - Gazoport (4)

 • Beata Szydło: Gazoport jest gwarancją bezpieczeństwa Polski

  To dzień historyczny, ale przesądzone jest, że takie dostawy staną się codziennością. Gazoport jest gwarancją bezpieczeństwa Polski. (...) A ta inwestycja łączy bezpieczeństwo i rozwój, dwa cele strategiczne polskiego rządu - powiedziała premier Beata Szydło.
 • Amerykański skroplony gaz LNG już w Polsce

  W terminalu LNG w Świnoujściu następuje uroczysty odbiór pierwszej dostawy gazu skroplonego ze Stanów Zjednoczonych. Pod koniec kwietnia Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podpisało kontrakt na dostawę tego surowca z amerykańską firmą Cheniere Energy. Jest to też pierwsza dostawa amerykańskiego gazu skroplonego do naszej części Europy. To pierwsza dostawa błękitnego paliwa z USA do świnoujskiego terminala.
 • Szczęśniak: Gazoport w Świnoujściu podwyższy ceny gazu

  Powstający w Świnoujściu gazoport doprowadzi do zwiększenia cen gazu – prognozuje Andrzej Szczęśniak. Jego zdaniem, nie można traktować jego uruchomienia jako karty przetargowej w negocjacjach cenowych z Gazpromem. Katarski gaz jest dużo droższy niż rosyjski, więc – według eksperta – dla Rosjan mogłaby to być okazja do podwyżki cen surowca.
 • Gazoport imienia Lecha Kaczyńskiego?

  W Hongkongu jest port królowej Wiktorii, dlaczego gazoport w Szczecinie nie miałby nosić imienia naszego prezydenta - mówił Joachim Brudziński w Kontrwywiadzie RMF FM.