gazociągi

Artykuły - Gazociągi (104)

 • Gaz ziemny łagodzi obyczaje

  Gaz ziemny łagodzi obyczaje

  Nawet przejęcie Krymu nie storpedowało negocjacji w UE z Gazpromem. Gaz ziemny jest "mostem”, który łączy Wschód z Zachodem Europy. Tak twierdzi Thane Gustafson w książce „The Bridge: Natural Gas in a Redivided Europe”.
 • Niemcy nie zgodzą się na wyłączenie Nord Stream 2

  Niemcy nie zgodzą się na wyłączenie Nord Stream 2

  Niemiecka Federalna Agencja ds. Sieci Przesyłowych (Bundesnetzagentur - BNetzA) poinformowała w piątek, że odpowiedziała odmownie na wniosek spółki Nord Stream 2 AG, operatora gazociągu Nord Stream 2, o wyłączenie tej magistrali spod unijnej dyrektywy gazowej.
 • Naimski: Niedługo wybrany zostanie wykonawca morskiego odcinka Baltic Pipe

  Naimski: Niedługo wybrany zostanie wykonawca morskiego odcinka Baltic Pipe

  W ciągu kilku, kilkunastu tygodni zakończona będzie procedura przetargowa i wybrany zostanie wykonawca morskiego odcinka Baltic Pipe - powiedział w piątek pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski. Zaznaczył, że budowa rurociągu na dnie Bałtyku rozpocznie się w połowie tego roku, a jej zakończenie nastąpi w 2022 roku.
 • Naimski: Nie będziemy potrzebowali rosyjskiego gazu; wyzwolimy się z monopolu

  Naimski: Nie będziemy potrzebowali rosyjskiego gazu; wyzwolimy się z monopolu

  Nie będziemy potrzebowali rosyjskiego gazu, nie przewidujemy przedłużenia obecnego długoterminowego kontraktu z Gazpromem - mówił w czwartek pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski. To jest monopolista i z tego monopolu się wyzwolimy - dodał.
 • Cypr. Kraj może zarobić miliardy na eksporcie gazu

  Cypr. Kraj może zarobić miliardy na eksporcie gazu

  Minister energetyki Cypru Jeorjos Lakkotrypis powiedział w środę, że ta śródziemnomorska wyspa może zarobić ponad 9 mld dolarów w ciągu 18 lat na eksporcie gazu wydobywanego z podmorskiego złoża Afrodyta - informuje AP.
 • Woźniak: Spodziewane jest zakończenie postępowania arbitrażowego z Gazpromem

  Woźniak: Spodziewane jest zakończenie postępowania arbitrażowego z Gazpromem

  Dzisiaj w Wiedniu spodziewane jest zakończenia postępowania arbitrażowego PGNiG przeciw Gazpromowi. Jak powiedział prezes polskiej spółki Piotr Woźniak, nic nie wskazuje, by Rosjanie chcieli przedłużać postępowanie.
 • PGNiG wykorzysta drony do poszukiwań złóż

  PGNiG wykorzysta drony do poszukiwań złóż

  PGNiG chce wykorzystywać drony do poszukiwania ropy i gazu oraz monitorowania gazociągów. Może zaoszczędzić miliony.
 • Prezes PGNiG: Zakłócenia w gazociągu jamalskim mogą wpłynąć na cały sezon

  Prezes PGNiG: Zakłócenia w gazociągu jamalskim mogą wpłynąć na cały sezon

  Jeżeli spadek jakości gazu w gazociągu jamalskim się przedłuży, może się to przełożyć na cały sezon zimowy 2017/2018 - ocenił w czwartek prezes PGNiG Piotr Woźniak. Jego zdaniem, jeśli sytuacja unormuje się do piątku rano, skutki przerwy w poborze gazu da się nadrobić. Piotr Woźniak podkreślał też, że z powodu całej sytuacji PGNiG będzie naliczało Gazpromowi kary kontraktowe.
 • PGNiG z rewelacyjnym wynikiem za I kwartał 2017

  - Mamy kolejny kontrakt gazowy na rynku spot. Transport przypłynie do terminala w Świnoujściu już w lipcu - zapowiada wiceprezes ds. handlowych w PGNiG Maciej Woźniak. Nie zdradza jednak szczegółów dostawy. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo opublikowało dzisiaj bardzo dobre wyniki za I kw. 2017 r. Kurs akcji notowanej na giełdzie w Warszawie spółki rośnie obecnie o prawie 5 proc.
 • Ukraina mogłaby kupować gaz z polskiego terminala LNG

  Ukraina mogłaby kupować gaz z polskiego terminala LNG

  Ukraina może stać się rynkiem zbytu dla gazu z polskiego terminala LNG czy korytarza norweskiego. Warunkiem jest budowa polsko-ukraińskiego połączenia gazowego, co nie będzie możliwe bez stabilności politycznej na Ukrainie - mówi PAP ekspert Instytutu Jagiellońskiego Wojciech Jakóbik.