gazociąg

Artykuły - Gazociąg (375)

 • Nord Stream 2: Czarne chmury nad projektem gazociągu

  Nord Stream 2: Czarne chmury nad projektem gazociągu

  Czarne chmury nad projektem gazociągu Nord Stream 2. Gazprom będzie musiał dostosować się do reguł UE, a Amerykanie szykują kolejne sankcje.
 • ​PGNiG dostał 1,5 mld dolarów zwrotu od Gazpromu

  ​PGNiG dostał 1,5 mld dolarów zwrotu od Gazpromu

  Gazprom poinformował, że przekazał spółce PGNiG (notowanej na GPW) 1,5 mld dol. nadpłaty za gaz, dostarczany po 1 listopada 2014 roku. Zwrot tej kwoty nakazał Rosjanom Trybunał Arbitrażowy w Sztokholmie w wyroku z 30 marca br.
 • PGNiG i Gazprom zawarły aneks do kontraktu jamalskiego

  PGNiG i Gazprom zawarły aneks do kontraktu jamalskiego

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz Gazprom zawarły aneks do kontraktu jamalskiego, który potwierdza stosowanie formuły cenowej wskazanej w wyroku Trybunału Arbitrażowego w Sztokholmie. Do 1 lipca tego roku Gazprom ma też zwrócić nadpłaconą przez polską spółkę w ostatnich latach kwotę. Pieniądze grupa przeznaczy na inwestycje, w tym w nowe linie biznesowe.
 • Kto skorzysta na Baltic Pipe? Dla Polski to strategiczna inwestycja

  Kto skorzysta na Baltic Pipe? Dla Polski to strategiczna inwestycja

  Gazociąg Baltic Pipe to strategiczna inwestycja, która ma na celu otworzenia nowego korytarza dostaw gazu na europejski rynek. Umożliwi sprowadzanie do 10 miliardów m sześc. paliwa z Norwegii.
 • Gazprom spróbuje przechytrzyć Unię ws. Nord Stream 2? Bruksela chce to sprawdzić

  Gazprom spróbuje przechytrzyć Unię ws. Nord Stream 2? Bruksela chce to sprawdzić

  Konsorcjum budujące Nord Stream 2 może pozorować stosowanie unijnych reguł. Podobno Bruksela jest na to przygotowana.
 • Najgorsza inwestycja dla Polski staje się nieopłacalna dla Rosjan

  Najgorsza inwestycja dla Polski staje się nieopłacalna dla Rosjan

  Gazprom ma coraz większe kłopoty. Polska wdrożyła unijną dyrektywę gazową. Możliwy jest nawet tak skrajny scenariusz, że gaz płynący Nord Stream 2 nie będzie potrzebny w Europie.
 • Sąd UE odrzucił skargi Nord Streamu na dyrektywę gazową

  Sąd UE odrzucił skargi Nord Streamu na dyrektywę gazową

  Sąd UE w Luksemburgu odrzucił w środę skargi spółek Nord Streamu na przyjętą w ub. roku nowelizację dyrektywy gazowej, która przewiduje, że podmorskie części gazociągów na terytorium UE będą podlegały przepisom restrykcyjnego trzeciego pakietu energetycznego.
 • Nie wykluczamy akwizycji na polskim rynku w br. - ​prezes PGNiG

  Nie wykluczamy akwizycji na polskim rynku w br. - ​prezes PGNiG

  - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo nie wyklucza, że jeszcze w tym roku spółce uda się zamknąć jedną lub więcej akwizycji na polskim rynku - poinformował w poniedziałek w Parkiet TV prezes PGNiG Jerzy Kwieciński.
 • Kontrakt na budowę Baltic Pipe podpisany

  Kontrakt na budowę Baltic Pipe podpisany

  Realizacja projektu Baltic Pipe, strategicznego dla europejskiego rynku gazociągu, zbliża się wielkimi krokami. Gaz-System - operator systemu przesyłowego w Polsce - podpisał umowę wykonawczą z włoską spółką Saipem Limited, która w koncernie jest odpowiedzialna za pracę na morzach i oceanach.
 • Polska jest zgazyfikowana w 65 proc.

  Polska jest zgazyfikowana w 65 proc.

  Polska Spółka Gazownictwa otrzymała kolejne unijne dofinansowanie na budowę blisko 50 km gazociągów. Tym razem przyznano jej 30,3 mln zł na projekt, którego całkowita wartość wynosi ok. 83 mln zł. Przedstawiciele PGNiG informują, że zgazyfikowane jest obecnie 65 proc. kraju. Trwają dalsze prace nad rozbudową sieci gazowej.

Filmy - Gazociąg (6)

 • Mimo krytyki budowa gazociągu Nord Stream 2 idzie do przodu

  Spółka informuje, że prace przebiegają zgodnie z planem, a gazociąg będzie gotowy do końca 2019 roku. Każdego dnia na Morzu Bałtyckim układanych jest kilka kilometrów instalacji. Na niemieckim wybrzeżu trwa budowa stacji odbiorczej.
 • Budowa Nord Stream 2 idzie pełną parą na niemieckim wybrzeżu

  Na niemieckim wybrzeżu Morza Bałtyckiego w miejscowości Lubmin trwa budowa gazociągu w ramach programu Nord Stream 2. - Projekt Nord Stream 2 to gazociąg przeprowadzony z Rosji do Niemiec, mierzący 1230 km. Budujemy dwa odcinki tego gazociągu. Zaczynamy w Rosji, następnie przechodzimy na terytorium Finlandii, Szwecji, Danii i Niemiec - poinformował Stefan Ebert, koordynator projektu Nord Stream 2. (RUPTLY/x-news)
 • Rosjanie mogą mieć nowe kłopoty z gazociągiem Nord Stream 2

  Rewizja Dyrektywy Gazowej jest jednym ze sposobów, aby opóźnić Nord Stream 2. Gdyby porozumienie miał zatwierdzać Parlament Europejski możliwe byłoby nawet jej zablokowanie w razie braku poparcia Izby. Drugi sposób to sankcje amerykańskie, które mogłyby utrudnić finansowanie projektu poprzez uderzenie w europejskich partnerów finansowych projektu.
 • To będzie kluczowy rok dla Korytarza Norweskiego

  Polacy i Duńczycy zakończyli przygotowania do procedury, która pokaże zainteresowanie przepustowością gazociągu Baltic Pipe. To kluczowy element budowy Korytarza Norweskiego ważnego dla uniezależnienia Polski od gazu z Rosji.