gazociąg

Artykuły - Gazociąg (381)

Filmy - Gazociąg (6)

 • Mimo krytyki budowa gazociągu Nord Stream 2 idzie do przodu

  Spółka informuje, że prace przebiegają zgodnie z planem, a gazociąg będzie gotowy do końca 2019 roku. Każdego dnia na Morzu Bałtyckim układanych jest kilka kilometrów instalacji. Na niemieckim wybrzeżu trwa budowa stacji odbiorczej.
 • Budowa Nord Stream 2 idzie pełną parą na niemieckim wybrzeżu

  Na niemieckim wybrzeżu Morza Bałtyckiego w miejscowości Lubmin trwa budowa gazociągu w ramach programu Nord Stream 2. - Projekt Nord Stream 2 to gazociąg przeprowadzony z Rosji do Niemiec, mierzący 1230 km. Budujemy dwa odcinki tego gazociągu. Zaczynamy w Rosji, następnie przechodzimy na terytorium Finlandii, Szwecji, Danii i Niemiec - poinformował Stefan Ebert, koordynator projektu Nord Stream 2. (RUPTLY/x-news)
 • Rosjanie mogą mieć nowe kłopoty z gazociągiem Nord Stream 2

  Rewizja Dyrektywy Gazowej jest jednym ze sposobów, aby opóźnić Nord Stream 2. Gdyby porozumienie miał zatwierdzać Parlament Europejski możliwe byłoby nawet jej zablokowanie w razie braku poparcia Izby. Drugi sposób to sankcje amerykańskie, które mogłyby utrudnić finansowanie projektu poprzez uderzenie w europejskich partnerów finansowych projektu.
 • To będzie kluczowy rok dla Korytarza Norweskiego

  Polacy i Duńczycy zakończyli przygotowania do procedury, która pokaże zainteresowanie przepustowością gazociągu Baltic Pipe. To kluczowy element budowy Korytarza Norweskiego ważnego dla uniezależnienia Polski od gazu z Rosji.