gazociag

Artykuły - Gazociag (0)

 • "SZ": Francja zagłosuje przeciwko Nord Stream 2

  "SZ": Francja zagłosuje przeciwko Nord Stream 2

  Na piątkowym spotkaniu ambasadorów państw UE, które będzie kluczowe dla popieranego przez Niemcy gazociągu Nord Stream 2, Francja zamierzać zagłosować przeciwko temu projektowi - informuje w czwartek "Sueddeutsche Zeitung", powołując się na źródła w Paryżu.
 • KE liczy na przyspieszenie prac nad dyrektywą w sprawie Nord Stream 2

  KE liczy na przyspieszenie prac nad dyrektywą w sprawie Nord Stream 2

  Komisja Europejska liczy na przyspieszenie prac nad dyrektywą gazową, która dotyczy Nord Stream 2, aby negocjacje nad ostatecznym kształtem nowych przepisów rozpoczęły się przed wyborami europejskimi - oświadczył wczoraj KE Marosz Szefczovicz.
 • Pora na impuls z USA

  Pora na impuls z USA

  Koncepcja Trójmorza zaczyna nabierać realnych kształtów. Przełomem miał być wrześniowy szczyt w Rumunii. Potencjał gospodarczy i finansowy tego regionu nie jest mały. Wydaje się jednak, że jeśli inicjatywa ma się powieść, to wymaga wydatnej pomocy finansowej i technologicznej ze strony USA.
 • Merkel: nie sądzę, by Nord Stream 2 uzależnił Niemcy

  Przebywająca z wizytą w Gruzji kanclerz Niemiec Angela Merkel oświadczyła w piątek, że nie sądzi, by planowany gazociąg Nord Stream 2 z Rosji do Niemiec uzależnił w przyszłości jej kraj od Rosji.
 • Wiedeń gra dla OMV

  Wiedeń gra dla OMV

  Polska poruszy kwestię prac nad nowelizacją dyrektywy gazowej, która wymierzona jest w projekt gazociągu Nord Stream 2, na poniedziałkowym spotkaniu ministrów ds. energii krajów Unii Europejskiej w Luksemburgu - powiedziało PAP unijne źródło.
 • Nord Stream 2 - Wielka Brytania stanie po stronie Polski?

  Nord Stream 2 - Wielka Brytania stanie po stronie Polski?

  W sprawie Nord Stream 2 Wielka Brytania może politycznie stanąć po stronie Polski, ale tego poparcia nie należy przeceniać. O Nord Stream 2 rozmowa toczy się z Niemcami, a oni twardo stoją na swoim stanowisku - mówi w rozmowie z PAP ekspert rynku Wojciech Jakóbik.
 • Nord Stream 2: Druzgocący raport dla Polski

  Nord Stream 2: Druzgocący raport dla Polski

  Nowa unijna ekspertyza dotycząca Nord Stream 2, jest ciosem dla przeciwników tej inwestycji, w tym Polski. Prawnicy Unijnej Rady zakwestionowali prawo Komisji do objęcia europejskimi przepisami morskich odcinków rurociągów importowych, takich jak Nord Stream 2.
 • Eksperci: Sytuacja w Rosji powinna bardziej połączyć gospodarkę Polski i krajów nadbałtyckich

  Eksperci: Sytuacja w Rosji powinna bardziej połączyć gospodarkę Polski i krajów nadbałtyckich

  Polska ma historyczną szansę zacieśnić relacje gospodarcze i polityczne z Litwą, Łotwą i Estonią. Jeżeli rząd będzie lobbować za naszymi interesami, to z większą łatwością wygra, mając za sobą te kraje twierdzi ekonomista i analityk gospodarczy Łukasz Białek.
 • Polski terminal LNG i Baltic Pipe na liście projektów UE

  Polski terminal LNG i Baltic Pipe na liście projektów UE

  Rozbudowa terminalu LNG w Świnoujściu, budowa połączenia gazowego Baltic Pipe oraz interkonektorów gazowych między Polską a Słowacją, Czechami i Litwą - to niektóre z inwestycji na opublikowanej w piątek liście UE, która ułatwia uzyskanie unijnego dofinansowania.
 • Gaz-System musi inwestować

  Gaz-System musi inwestować

  Gaz-System oddał do użytku gazociąg Czeszów-Wierzchowice. To część korytarza gazowego Północ-Południe, który docelowo ma połączyć terminal gazu skroplonego w Świnoujściu z planowanym terminalem LNG Krk w Chorwacji. Gazociąg ma ok. 14 kilometrów długości. Zlokalizowany jest w województwie dolnośląskim. Nowa inwestycja wpisuje się w politykę wzmocnienia bezpieczeństwa energetycznego Polski i naszej części Europy.