Film - 'Gazeta Wyborcza'

Artykuły - 'Gazeta Wyborcza' (82)

 • Nie będzie "Teleranka"!

  Nie będzie "Teleranka"!

  TVP okłamała widzów i rzecznika praw dziecka, twierdząc, że nie wstrzyma produkcji programów dla dzieci, pisze "Gazeta Wyborcza". Po 38 latach zniknie też "Teleranek".
 • Wydali bezprawnie 150 mln zł.

  Wydali bezprawnie 150 mln zł.

  Najwyższa Izba Kontroli zbadała, co działo się w TVP w czasie, gdy prezesami byli: Bronisław Wildstein (do 26 lutego 2007 r.), Andrzej Urbański (do 18 grudnia 2008 r.) i Piotr Farfał (do 19 września 2009 r.). Raport z kontroli jest dla prezesów TVP miażdżący - ocenia "Gazeta Wyborcza".
 • Do czego służy "M jak miłość"?

  Do czego służy "M jak miłość"?

  W przyszłym roku rząd zacznie kampanię mającą nas przekonać do elektrowni jądrowych. Polska energetyka atomowa szuka swego Homera Simpsona - pisze "Gazeta Wyborcza".
 • TVP: nie pracują, ale kasę biorą

  TVP: nie pracują, ale kasę biorą

  Jak podaje "Gazeta Wyborcza", Telewizja Polska wydała już 400 tys. zł m.in. na pensje dla trzech dotychczasowych, zawieszonych prezesów TVP: Andrzeja Urbańskiego, Sławomira Siwka i Marcina Bochenka.
 • TVP bojkotuje "Gazetę Wyborczą"

  TVP bojkotuje "Gazetę Wyborczą"

  W porannym przeglądzie prasy w TVP Info zabraknie "Gazety Wyborczej". Telewizja Polska podjęła decyzję o zaprzestaniu prenumeraty "Gazety Wyborczej", na łamach której po raz pierwszy ogłoszono bojkot TVP. Problem mają także organizatorzy konkursu SuperJedynki.
 • TVP w sieci Farfała

  TVP w sieci Farfała

  Jeszcze żaden prezes TVP nie miał tyle władzy, ile dziś ma Piotr Farfał. Telewizja rządzi samodzielnie i wie, jak to wykorzystać. Na Woronicza zaroiło się od ludzi LPR i Młodzieży Wszechpolskiej - pisze "Gazeta Wyborcza".
 • Durczok klnie jak szewc!

  Durczok klnie jak szewc!

  - Na 20 minut przed "Faktami" nie ma czasu na piękną polszczyznę - mówi Kamil Durczok o filmie, który wyciekł w piątek do internetu. Internauci przez cały weekend tropili w sieci filmik, na którym Durczok kilka minut przed nagraniem w niewybrednych słowach komentuje brudny stół, przy którym siedzi - pisze Gazeta Wyborcza.
 • Patrycja Kotecka zwolniona?

  Patrycja Kotecka zwolniona?

  Kolejna dymisja w TVP? Wiceszefowa Agencji Informacji, Patrycja Kotecka. straciła pracę - poinformowała "Gazeta Wyborcza".
 • Najbardziej ordynarny film roku

  Najbardziej ordynarny film roku

  "To najgłupszy i najbardziej ordynarny film tego roku" - recenzent "Gazety Wyborczej" nie ma wątpliwości co do wartości "Wielkiego Stacha". To na szczęście nie jedyna premiera tego tygodnia.
 • Dlaczego nie mówią o cyfrze?

  Dlaczego nie mówią o cyfrze?

  Dwie trzecie Polaków wciąż nie wiedzą o tym, że w 2014 roku w kraju będzie nadawana wyłącznie telewizja cyfrowa, której odbiór wymaga zakupu specjalnego sprzętu. I wciąż nie wiadomo, kto, kiedy i za czyje pieniądze miałby ich o tym informować - wytyka "Gazeta Wyborcza".