Nowe Technologie - 'Gazeta Wyborcza'

Artykuły - 'Gazeta Wyborcza' (4611)

 • Nasza-Klasa i fałszywy profil

  Nasza-Klasa i fałszywy profil

  Przeprosin i 50 tys. zł zadośćuczynienia żąda od właścicieli portalu Nasza-Klasa pan Andrzej spod Szczecina. W czerwcu ktoś założył mu fałszywy profil i wysyłał z niego obraźliwe maile do setek osób. Konto zostało usunięte półtora miesiąca później - napisała "Gazeta Wyborcza Wrocław".
 • Zabiorą internet piratom

  Zabiorą internet piratom

  Francuski prezydent Nicolas Sarkozy chce, by w Unii Europejskiej piraci internetowi byli odcinani od sieci za ściąganie filmów, piosenek i gier, informuje "Gazeta Wyborcza".
 • Fiskus kontroluje internet

  Fiskus kontroluje internet

  W ubiegłym roku fiskus przeprowadził w 145 kontroli w internecie. Wykryto oszustwa i nieprawidłowości na kwotę 4 mln zł, niemal dwukrotnie więcej niż rok wcześniej - informuje "Gazeta Wyborcza".
 • Microsoft wspiera... Linuxa

  Microsoft wspiera... Linuxa

  To efekt aneksu do umowy podpisanej przez Microsoft z konkurencyjną firmą Novell jeszcze w 2006 r., pisze "Gazeta Wyborcza".
 • HP może zrezygnować z Polski

  HP może zrezygnować z Polski

  Jedna z największych na świecie firm informatycznych Hewlett-Packard może zrezygnować z inwestycji w Polsce i otworzyć swój oddział w Bukareszcie - informuje "Gazeta Wyborcza".
 • Zombie terroryzują internet

  Zombie terroryzują internet

  W wyniku ataku hakerów całkowicie unieruchomiony duży polski sklep internetowy stracił w trzy dni ponad milion złotych. Szacuje się, że na cyberprzestępczości europejska gospodarka traci rocznie 65 mld euro, informuje "Gazeta Wyborcza".
 • Za ściąganie zabiorą komputer

  Za ściąganie zabiorą komputer

  Stowarzyszenia twórców i producentów muzyki, filmów i oprogramowania chcą surowych kar za nielegalne kopiowanie ich dzieł w internecie. Wśród pomysłów na internetowych piratów są konfiskata komputera, grzywna czy odcięcie od internetu, donosi "Gazeta Wyborcza".
 • Palą się do internetu

  Palą się do internetu

  W remizach strażaków ochotników w Polsce można grać na komputerze, korzystać z szybkiego internetu i programów edukacyjnych. A wszystko dzięki pieniądzom z Brukseli, pisze "Gazeta Wyborcza".
 • Kto za blogiem stoi?

  Kto za blogiem stoi?

  Europarlementarzyści postanowili wziąć się za blogi. Jak donosi "Gazeta Wyborcza", grupa posłów złożyła raport, w którym proponuje regulowanie blogów. Komisja kultury Parlamentu Europejskiego raport przyjęła.
 • Laptop dla każdego ucznia

  Laptop dla każdego ucznia

  Zapowiedziany przez premiera Donalda Tuska program "Komputer dla ucznia" ruszy pilotażowo we wrześniu 2009 r. informuje "Gazeta Wyborcza".