Biznes - Gazeta Wyborcza

Synonimy:
"Gazeta Wyborcza",
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Gazeta Wyborcza (396)

 • "GPC": Komisja sejmowa zajmie się rynkiem prasy

  "GPC": Komisja sejmowa zajmie się rynkiem prasy

  Na pierwszym październikowym posiedzeniu sejmowa komisja kultury i środków przekazu zajmie się sytuacją na rynku prasy - podaje "GPC". Nie można lekceważyć tego problemu - zapowiedziała "GPC" Elżbieta Kruk, przewodnicząca komisji.
 • "Wyborcza" zbliża się do 100 tys. sztuk

  "Wyborcza" zbliża się do 100 tys. sztuk

  Rozpowszechnianie płatne razem ogólnopolskich dzienników w czerwcu 2018 roku spadło rok do roku o 9,7 proc. do 626,3 tys. sztuk. W porównaniu z majem sprzedaż spadła o 1 proc. - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy (ZKDP).
 • Agora postawi na przejęcia

  Agora postawi na przejęcia

  Agora wyda prawie 500 mln zł na przejęcia. Zdecydowana większość z budżetu 500 mln zł na nowe biznesy Agory w latach 2018-2022 zostanie przeznaczona na akwizycje. Firma prowadzi już analizy i rozmowy w tym zakresie. Planuje też wydać ponad 200 mln na rozwój kin Helios i poszerzyć ofertę cyfrową firmy reklamy zewnętrznej AMS. więcej. Przyjęta strategia grupy zakłada wzrost zarówno poprzez rozwój organiczny, jak i akwizycje - łączne nakłady na inwestycje do 2022 r. mają wynieść maksymalnie około 930 mln zł.
 • Wyniki Agora powyżej konsensusu

  Wyniki Agora powyżej konsensusu

  Grupa Agora odnotowała w drugim kwartale 2017 roku 31,4 mln zł zysku EBITDA wobec 22,9 mln zł rok temu - podała spółka w raporcie. Wynik był o 19 proc. wyższy od oczekiwań analityków, którzy spodziewali się 26,3 mln zł zysku. Wpływy ze sprzedaży Gazety Wyborczej spadły jednak o 5,8 proc. do 24,3 mln zł. Sprzedaż czasopism spadła o 30 proc. do 2,8 mln zł.
 • Średnia sprzedaż "Gazety Wyborczej" w listopadzie spadła o 16,7 proc. rdr

  Rozpowszechnianie płatne razem "Gazety Wyborczej", wydawanej przez Agorę, wyniosło w listopadzie 148,32 tys. sztuk i było o 16,7 proc. niższe niż rok wcześniej. Spadek rozpowszechniania w porównaniu z październikiem wyniósł 3,1 proc. - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy.
 • Średnia sprzedaż "Gazety Wyborczej" spadła o 12,9 procent

  Średnia sprzedaż "Gazety Wyborczej" spadła o 12,9 procent

  Rozpowszechnianie płatne razem "Gazety Wyborczej", wydawanej przez Agorę, wyniosło w czerwcu 152 tys. sztuk i było o 12,9 proc. niższe niż rok wcześniej. W porównaniu z poprzednim miesiącem wynik jest słabszy o blisko 5 proc. - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy.
 • Średnia sprzedaż "Gazety Wyborczej" nadal spada

  Średnia sprzedaż "Gazety Wyborczej" nadal spada

  Rozpowszechnianie płatne razem "Gazety Wyborczej", wydawanej przez Agorę, wyniosło w marcu 163,1 tys. sztuk i było o 6,78 proc. niższe niż rok wcześniej. W porównaniu z poprzednim miesiącem wynik jest niższy o 5,51 proc. - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy.
 • Sprzedaż "Gazety Wyborczej" drastycznie spada

  Sprzedaż "Gazety Wyborczej" drastycznie spada

  Rozpowszechnianie płatne razem "Gazety Wyborczej", wydawanej przez Agorę, wyniosło w grudniu 180 tys. sztuk i było o 8,62 proc. niższe niż rok wcześniej.
 • Nadal spada sprzedaż prasy

  Nadal spada sprzedaż prasy

  Jak wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, nadal spada sprzedaż prasy. Zdaniem analityków rynku ta sytuacja się nie zmieni.
 • Średnia sprzedaż "Gazety Wyborczej" spadła o 4,84 proc. rdr

  Średnia sprzedaż "Gazety Wyborczej" spadła o 4,84 proc. rdr

  Rozpowszechnianie płatne razem "Gazety Wyborczej", wydawanej przez Agorę, wyniosło w kwietniu 2015 roku 184.034 sztuki i było o 4,84 proc. niższe niż rok wcześniej - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy.