'Gazeta Wyborcza'

Artykuły - 'Gazeta Wyborcza' (6682)

 • "Gazeta Wyborcza": Wyższe wykształcenie, wyższe zarobki

  "Gazeta Wyborcza": Wyższe wykształcenie, wyższe zarobki

  Samo wyższe wykształcenie to coraz mniejsza gwarancja wysokich zarobków. Premiowane są przede wszystkim umiejętności, a nie dyplom. Dlatego w tabelach rekruterów pojawiają się osobne kategorie dla osób z dodatkowymi umiejętnościami – pisze "Gazeta Wyborcza".
 • "Gazeta Wyborcza": Własny satelita. Kosmiczny plan dla Polski

  "Gazeta Wyborcza": Własny satelita. Kosmiczny plan dla Polski

  Jednym z punktów planu Morawieckiego jest rozwój branży kosmicznej w Polsce. Czy to możliwe, że za kilka lub kilkanaście lat wyślemy na orbitę własnego satelitę z prawdziwego zdarzenia? - zastanawia się "Gazeta Wyborcza".
 • "Gazeta Wyborcza": Szef BOR wiedział o starej oponie

  Dziennik dotarł do decyzji o postępowaniu wobec oficerów Biura Ochrony Rządu w związku z wypadkiem prezydenckiej limuzyny.
 • "Gazeta Wyborcza”: Rekordowo mało lodu na Oceanie Arktycznym

  "Gazeta Wyborcza”: Rekordowo mało lodu na Oceanie Arktycznym

  Naukowcy uważają, że jeszcze w pierwszej połowie XXI w. Ocen Arktyczny może być latem praktycznie wolny od pokrywy lodowej. Zmalała tam ilość grubego lodu, a obecnie przeważa lód cienki, jednoroczny, który łatwo topnieje – pisze "Gazeta Wyborcza".
 • "Gazeta Wyborcza": "Przyjaźń polsko-amerykańska przetrwa zawirowania"

  "Gazeta Wyborcza": "Przyjaźń polsko-amerykańska przetrwa zawirowania"

  "Nie spodziewam się przełomu w Warszawie. Raczej nie zapadnie tam decyzja o stworzeniu stałych baz NATO na terytoriach Polski i krajów bałtyckich" – tak o szczycie Sojuszu Północnoatlantyckiego mówi dziennikowi Wess Mitchell, prezes waszyngtońskiego Center for European Policy Analysis, think tanku zajmującego się Europą Środkową i Wschodnią
 • Przepisy duszą Polskę

  Przepisy duszą Polskę

  Ministerstwo Gospodarki ignoruje problem zanieczyszczonego powietrza. Eksperci i ekolodzy bezskutecznie apelują o zakaz sprzedaży gospodarstwom domowym trujących gatunków węgla - donosi "Gazeta Wyborcza".
 • Średnia sprzedaż "Gazety Wyborczej" w styczniu 2015 4. spadła o 11 proc. rok do roku

  Średnia sprzedaż "Gazety Wyborczej" w styczniu 2015 4. spadła o 11 proc. rok do roku

  Rozpowszechnianie płatne razem "Gazety Wyborczej", wydawanej przez Agorę, wyniosło w styczniu 2015 roku 185 962 sztuki i było o 11 proc. niższe niż rok wcześniej - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy. Rozpowszechnianie płatne razem "Gazety Wyborczej" w styczniu 2015 r. było niższe o 5,6 proc. w stosunku do grudnia 2014 r.
 • Agora podnosi cenę "Gazety Wyborczej"

  Agora podnosi cenę "Gazety Wyborczej"

  Agora podnosi od stycznia cenę "Gazety Wyborczej" do 2,8 zł z 2,5 zł (wydania od poniedziałku do środy) i do 3,2 zł z 2,9 zł (wydania od czwartku do soboty) - poinformowała Agora w komunikacie.
 • Energetycy się nie napinają

  Energetycy się nie napinają

  Jak wynika z raportu "Doing Business", na łącze energetyczne firma w Polsce czeka średnio 161 dni. Faktycznie podłączenie do prądu trwa znacznie dłużej - alarmuje "Gazeta Wyborcza".
 • Babciu, skąd masz taki dług?

  Babciu, skąd masz taki dług?

  Komornicy masowo wysyłają do ZUS wnioski o zajęcie emerytur i rent. Seniorzy nie spłacają kredytów, które wzięli na prośbę dzieci i wnuków - alarmuje "Gazeta Wyborcza".

Filmy - 'Gazeta Wyborcza' (6)

 • Apolityczny przegląd prasy

  Czwartek, 16 sierpnia" * "Męskie wakacje prezydenta" na ostatniej stronie "Dziennika" * Na 12. stronie "Rzeczpospolitej" - "Zwykły tiszert powszedni" * "Gazeta Wyborcza" - muzycznie - na stronie 14. "Spełniam chłopięce marzenia", czyli wywiad z liderem grupy Myslovitz, Arturem Rojkiem.
 • Apolityczny przegląd prasy

  Codziennie przeglądamy polskie dzienniki w poszukiwaniu alternatywy dla polityki. Dziś w "Dzienniku" czytamy o rozebranej i zaangażowanej Joannie Krupie, a także o kitesurfingu; "Gazeta Wyborcza" pisze o tym jak telefony komórkowe wywróciły do góry nogami nasze zachowania społeczne.
 • Apolityczny przegląd prasy

  Środa, 8 sierpnia: O kondycji polskich olimpijczyków czytamy w "Rzeczpospolitej"; "Dziennik" pisze o tym jak Polacy poprawiają sobie humor, a "Gazeta Wyborcza" przygląda się naszemu życiu sąsiedzkiemu.
 • Apolityczny przegląd prasy

  Dziś w "Rzeczpospolitej" czytamy o pomyśle na narodowe święto prokreacji; "Gazeta Wyborcza" przybliża nam świat rodziny Simpsonów, a "Dziennik" rozmawia z Heleną Bonham Carter - arystokratką wśród aktorek.