gaz-system

Artykuły - Gaz-system (70)

 • Gaz-System: Baltic Pipe z kompletem pozwoleń

  Gaz-System: Baltic Pipe z kompletem pozwoleń

  Gaz-System ma już komplet pozwoleń na budowę gazociągu Baltic Pipe łączącego złoża na norweskim szelfie z polskim systemem przesyłowym. Tym samym projekt wchodzi w fazę realizacji. Inwestycja ma być gotowa w październiku 2022 r.
 • Gaz System: W 2017 r. padł rekord w przesyle gazu

  Gaz System: W 2017 r. padł rekord w przesyle gazu

  W 2017 r. przesłano najwięcej gazu w historii -19,7 mld m sześc. Stanowi to wzrost w porównaniu z 2016 r. aż o prawie 9 proc. - podał w piątek operator systemu przesyłu gazu Gaz System.
 • Zbadają złoże soli, by zbudować magazyn gazu

  Zbadają złoże soli, by zbudować magazyn gazu

  Firma G-Drilling zbada przydatność złoża soli w Damasławku (województwo kujawsko-pomorskie) do budowy tam podziemnego magazynu gazu - podał w środę Gaz-System. Operator poinformował o podpisaniu umowy na przeprowadzenie badań.
 • Krok bliżej do korytarza gazowego Północ-Południe

  Krok bliżej do korytarza gazowego Północ-Południe

  Krok bliżej do korytarza gazowego Północ-Południe. Polska i Dania zakończyły przygotowania do procedury, która pokaże zainteresowanie przepustowością gazociągu Baltic Pipe. Gaz System dodatkowo poinformował o podpisaniu umowy na budowę ponad 150 km nowych gazociągów w województwie wielkopolskim i dolnośląskim.
 • Od czwartku testy przesyłu gazu z terminala LNG do sieci

  Od czwartku testy przesyłu gazu z terminala LNG do sieci

  7 stycznia rozpoczną się testy przesyłu gazu z terminala LNG w Świnoujściu do krajowego systemu przesyłowego - wynika z informacji operatora polskiego systemu przesyłu gazu, Gaz-Systemu.
 • W rury szybko włożymy 7,1 mld złotych

  W rury szybko włożymy 7,1 mld złotych

  Gaz-System podał, że do 2023 r. spółka wybuduje prawie 2000 km nowych gazociągów o dużej przepustowości.
 • Jest rewers na gazociągu jamalskim

  Jest rewers na gazociągu jamalskim

  Od wtorku można przesyłać gaz gazociągiem jamalskim z Niemiec do Polski. Oznacza to, że w przypadku wstrzymania dostaw gazu ze wschodu, będziemy mogli odebrać go z zachodu. Usługę tzw. fizycznego rewersu uruchomią Gaz-System i Gascade Gastransport.
 • Gaz-System: Możliwość pełnej dywersyfikacji importu gazu do 2018 r.

  Gaz-System: Możliwość pełnej dywersyfikacji importu gazu do 2018 r.

  - Dzięki inwestycjom Gaz-Systemu w 2018 r. Polska powinna móc sprowadzić cały importowany gaz z kierunków innych niż tylko wschodni - poinformował dyrektor pionu rozwoju spółki Rafał Wittman na konferencji nt. korytarzy przesyłowych.
 • Kiedy strategiczne decyzje Gaz-Systemu?

  Pod koniec 2013 roku spółka Gaz-System podejmie decyzje o dalszej rozbudowie połączeń gazowych z innymi państwami - poinformował PAP prezes Gaz-Systemu Jan Chadam.
 • Polska coraz bliżej uwolnienia rynku gazu

  Gaz System przygotował dokument, dzięki któremu będzie można uruchomić gazową giełdę w Polsce. Zdaniem prezesa Urzędu Regulacji Energetyki Marka Woszczyka giełda będzie mogła ruszyć już jesienią.