gaz

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Gaz (producent samochodów ) ,

Artykuły - Gaz (702)

 • PGNiG dostarczy gaz na Ukrainę!

  PGNiG dostarczy gaz na Ukrainę!

  W piątek Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo poinformowało, że podpisało kontrakt na pilne dostawy gazu z Naftohazem, po tym jak Gazprom odmówił rozpoczęcia dostaw na Ukrainę.
 • Gaz System: W 2017 r. padł rekord w przesyle gazu

  Gaz System: W 2017 r. padł rekord w przesyle gazu

  W 2017 r. przesłano najwięcej gazu w historii -19,7 mld m sześc. Stanowi to wzrost w porównaniu z 2016 r. aż o prawie 9 proc. - podał w piątek operator systemu przesyłu gazu Gaz System.
 • Gazprom odmawia dostarczania od marca gazu Ukrainie

  Gazprom odmawia dostarczania od marca gazu Ukrainie

  Wiceprezes Gazpromu Aleksander Miedwiediew oświadczył w czwartek, że rosyjski koncern od 1 marca nie dostarcza gazu Ukrainie z powodu braku dodatkowego porozumienia. Ukraiński Naftohaz zarzucił Rosjanom złamanie kontraktu i zapowiada starania o odszkodowanie. Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko polecił przygotowanie specjalnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) w związku ze zmniejszeniem przez Rosję tranzytowego przesyłu gazu przez jego kraj do odbiorców na zachodzie Europy.
 • Woźniak: PGNiG zainteresowane Lewantem, ale priorytetem rynek wewnętrzny

  Woźniak: PGNiG zainteresowane Lewantem, ale priorytetem rynek wewnętrzny

  Wschodnia część Morza Śródziemnego jest dla nas interesująca, ale w pierwszej kolejności zajmujemy się rynkiem wewnętrznym - powiedział prezes PGNiG Piotr Woźniak. W czasie wizyty w Libanie premier Mateusz Morawiecki wspominał o możliwościach współpracy w sprawie gazu.
 • Gaz z USA coraz bardziej konkurencyjny dla surowca z Rosji

  Rosjanie w swojej strategii uznali takie kraje, jak Ukraina i Polska za niewiarygodne - co powinniśmy odebrać jako komplement.
 • Gaz łupkowy nie wypalił, ale technologia pomaga przy konwencjonalnych złożach

  Gaz łupkowy nie wypalił, ale technologia pomaga przy konwencjonalnych złożach

  Miały być nawet biliony m sześc. gazu, ale z szumnych zapowiedzi na temat łupkowego eldorado nie pozostało już prawie nic. Jednak klęska nie jest całkowita, a doświadczenia z gazu łupkowego są wykorzystywane przy poszukiwaniach i produkcji surowca z bardziej konwencjonalnych złóż.
 • URE: Polacy coraz częściej zmieniają sprzedawców gazu

  URE: Polacy coraz częściej zmieniają sprzedawców gazu

  Polacy coraz częściej zmieniają sprzedawców gazu. Liczba takich przypadków od początku prowadzenia monitoringu, czyli od 2011 r. wyniosła na koniec 2017 r. 136,4 tys. - poinformował Urząd Regulacji Energetyki (URE).
 • Prezes URE zatwierdził nową taryfę w zakresie dystrybucji paliw gazowych Polskiej Spółki Gazownictwa

  Prezes URE zatwierdził nową taryfę w zakresie dystrybucji paliw gazowych Polskiej Spółki Gazownictwa

  Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził nową Taryfę Nr 6 w zakresie dystrybucji paliw gazowych i usług regazyfikacji skroplonego gazu ziemnego Polskiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o. - poinformowało PGNiG w czwartkowym komunikacie.
 • PGNiG podpisało umowę na przesył gazu przez Baltic Pipe

  PGNiG podpisało umowę na przesył gazu przez Baltic Pipe

  PGNiG podpisało z Gaz-Systemem, operatorem systemu przesyłowego gazu, umowę na przesył surowca przez gazociąg Baltic Pipe. Umowa dotyczy lat 2022-2037. Spółka zapowiedziała jednocześnie, że podpisze o zawarciu podobnej umowy z duńskim operatorem Energinet.
 • PGNiG odkryło nowe złoża gazu na Podkarpaciu

  Z otworów w powiatach dębickim i ropczycko-sędziszowskim na Podkarpaciu uzyskano przemysłowe przypływy gazu ziemnego. Spółka planuje dalszą intensyfikację prac poszukiwawczych na południu kraju.

Filmy - Gaz (40)

 • Gaz z USA coraz bardziej konkurencyjny dla surowca z Rosji

  Rosjanie w swojej strategii uznali takie kraje, jak Ukraina i Polska, za niewiarygodne – co powinniśmy odebrać jako komplement. Rola rurociągów, którymi do tej pory ze wschodu na zachód tłoczony był gaz, będzie maleć. Idea budowy Nord Stream jest bajpasem istniejącej już infrastruktury. PGNiG podpisało ostatnio średnioterminowy kontrakt na dostawę gazu skroplonego ze Stanów Zjednoczonych. Jak deklaruje spółka, jego cena nie odbiega on średnich cen gazu będącego w systemie do tej pory. – Rosjanie dotychczas oczekiwali, że będziemy po minimalnych albo zerowych kosztach transferować gaz po naszym terytorium. Scenariusz ten już się jednak kończy – powiedział serwisowi eNewsroom Marcin Roszkowski, prezes zarządu Instytutu Jagiellońskiego.
 • Gaz z USA coraz bardziej konkurencyjny dla surowca z Rosji

  Rosjanie w swojej strategii uznali takie kraje, jak Ukraina i Polska za niewiarygodne – co powinniśmy odebrać jako komplement. Rola rurociągów, którymi do tej pory ze wschodu na zachód tłoczony był gaz, będzie malała. Idea budowy Nord Stream jest bajpasem istniejącej już infrastruktury. PGNiG podpisało ostatnio średnioterminowy kontrakt na dostawę gazu skroplonego ze Stanów Zjednoczonych. Jak deklaruje spółka, jego cena nie odbiega on średnich cen gazu będącego w systemie do tej pory. LNG z USA staje się coraz bardziej konkurencyjne. Należy pamiętać, że Stany Zjednoczone w ciągu ostatnich trzech lat bardzo szeroko otworzyły się na eksport surowców energetycznych, który przez długi czas był tam zabroniony. Obecnie posiadają one ok. 150-180 miliardów m3 nadwyżki gazu, którą chciałyby eksportować. Ich złoża łupkowe czekają tylko na otwarcie rynku, także europejskiego. Ma to doprowadzić do wyparcia gazu rosyjskiego przez inne kierunki.
 • Rekordowy rok w zmianach dostawcy gazu

  Ten rok powinien być rekordowy ze względu na liczbę osób, które zmieniły dostawcę gazu. Już w I półroczu zrobiło to 30 tys. osób.
 • Polska może mieć najtańszy gaz w naszym rejonie Europy

  Amerykański gaz dostarczany do Polski może być tańszy od rosyjskiego. Istotne jest na przykład, czy ceny dostaw będą rozliczane według cen giełdowych. W korzystnym scenariuszu możemy mieć nawet najtańszy gaz w naszym rejonie Europy. Rosjanie twierdzą, że to niemożliwe, ale to nie jest prawda, komentuje w rozmowie z MarketNews24 Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny portalu BiznesAlert. - Uzależnienie ceny dostawy amerykańskiego gazu od cen na europejskich giełdach, to byłby "przełom kopernikański".