gaz

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Gaz (producent samochodów ) ,

Artykuły - Gaz (700)

 • Unia chce więcej gazu z Ameryki

  Unia chce więcej gazu z Ameryki

  Import LNG ze Stanów Zjednoczonych do Europy wzrósł od lipca 2018 roku o 272 proc. Obecnie Stany Zjednoczone są trzecim największym dostawcą gazu skroplonego do Europy. UE jest gotowa dalej zwiększać zakupy od Amerykanów, bo popyt na gaz utrzymuje się na wysokim poziomie, a miejscowa produkcja maleje.
 • Wiatr, węgiel, atom i gaz napędzą krajową energetykę

  Wiatr, węgiel, atom i gaz napędzą krajową energetykę

  Polska zamierza rozwijać morską energetykę wiatrową. Ma ona być częścią miksu energetycznego kraju, w którym istotne miejsce będzie też zajmował węgiel i energia jądrowa - powiedział Piotr Naimski, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej.
 • KE zatwierdziła plan rozbudowy terminalu LNG w Świnoujściu

  KE zatwierdziła plan rozbudowy terminalu LNG w Świnoujściu

  KE zatwierdziła, zgodnie z zasadami UE dotyczącymi pomocy państwa, polskie plany zwiększenia zdolności regazyfikacyjnych terminalu LNG w Świnoujściu z 5 do 7,5 mld metrów sześciennych rocznie, a także rozwój dodatkowych funkcji gazoportu.
 • Chiny napędzają popyt na gaz

  Chiny napędzają popyt na gaz

  Światowy rynek gazu rósł w ostatnich latach o około 3 proc. rocznie ze względu na odchodzenie od technologii o wyższej emisyjności oraz rosnącą dostępność LNG. Tempo to może się utrzymać w granicach 2-3 proc. w kolejnych latach, m.in. dzięki z dalszemu wzrostowi zużycia w Chinach.
 • Szef Naftohazu: Rosja może powtórzyć kryzys gazowy z 2009 roku

  Szef Naftohazu: Rosja może powtórzyć kryzys gazowy z 2009 roku

  Przedłużając negocjacje na temat tranzytu rosyjskiego gazu przez Ukrainę, Moskwa może powtórzyć kryzys z 2009 r., gdy na prawie dwa tygodnie wstrzymano dostawy gazu do Europy Zachodniej - ostrzegł szef ukraińskiej spółki paliwowej Naftohaz Andrij Kobolew.
 • Do Polski trafia coraz więcej gazu i węgla z Rosji

  Do Polski trafia coraz więcej gazu i węgla z Rosji

  W tym roku na polsko-rosyjskim przejściu kolejowym w Braniewie odprawiono prawie 37 tys. wagonów węgla i 11 tys. cystern gazu. Służby polskie wskazują, że przez braniewskie przejście wjeżdża coraz więcej kontenerów z Chin; Chińczycy testują nowy szlak handlowy do Europy Zachodniej.
 • Znaczenie terminalu LNG wzrośnie. Polskie ogłasza przetarg na jego rozbudowę

  Znaczenie terminalu LNG wzrośnie. Polskie ogłasza przetarg na jego rozbudowę

  - Program rozbudowy składa się z czterech elementów. Pierwszy - najważniejszy - to zwiększenie mocy regazyfikacyjnej terminalu - mówi prezes spółki Paweł Jakubowski.
 • PGNiG zawarło wiążącą umową długoterminową na dostawy gazu skroplonego z firmą Port Arthur LNG

  PGNiG zawarło wiążącą umową długoterminową na dostawy gazu skroplonego z firmą Port Arthur LNG

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zawarło wiążącą umową długoterminową na dostawy gazu skroplonego LNG z firmą Port Arthur LNG, LLC, spółką zależną Sempra LNG & Midstream, LLC - poinformowała w środę spółka. Dodano, że umowa zakłada zakup przez PGNiG ok. 2 mln ton LNG rocznie przez 20 lat.
 • Wojciech Jakóbik: Baltic Pipe ma dać tańszy gaz

  Baltic Pipe może doprowadzić do rewolucji kontraktowej na rynku gazu w Polsce, zapewniając trwale konkurencyjne ceny na dostawy tego surowca do kraju - powiedział PAP analityk energetyczny Wojciech Jakóbik. Dodał, że trudno na horyzoncie zobaczyć jakieś zagrożenia, które mogą opóźnić ten projekt.
 • Zapasy gazu, czyli magazyny energii

  Zapasy gazu, czyli magazyny energii

  Gaz ziemny jest znakomitym nośnikiem energii nie tylko dlatego, że z dużą wydajnością potrafimy przekształcić wyzwalaną z cząsteczki metanu energię chemiczną w ciepło, a potem w energię elektryczną.

Filmy - Gaz (43)

 • Dlaczego ceny gazu ziemnego rosną w wyjątkowym tempie

  Ceny gazu ziemnego biją rekordy. To skutek bardzo szybko rosnącego popytu. Przed nami dalsze wzrosty cen.
 • Kobieta pomyliła gaz z hamulcem. Szok!

  Niebezpieczne zdarzenie na parkingu w Santa Monica. Kobieta kierująca samochodem przypadkowo wcisnęła gaz i omal nie wypadła z budynku z wysokości piątego piętra. Samochód zawisł na skraju parkingu. Kobietę udało się wydostać z pojazdu za sprawą interwencji znajdującego się nieopodal mężczyzny. (STORYFUL/x-news)
 • Zobacz jak działa kopalnia gazu

  Zobacz, jak działa kopalnia gazu (Interia TV).
 • Gaz z USA coraz bardziej konkurencyjny dla surowca z Rosji

  Rosjanie w swojej strategii uznali takie kraje, jak Ukraina i Polska, za niewiarygodne – co powinniśmy odebrać jako komplement. Rola rurociągów, którymi do tej pory ze wschodu na zachód tłoczony był gaz, będzie maleć. Idea budowy Nord Stream jest bajpasem istniejącej już infrastruktury. PGNiG podpisało ostatnio średnioterminowy kontrakt na dostawę gazu skroplonego ze Stanów Zjednoczonych. Jak deklaruje spółka, jego cena nie odbiega on średnich cen gazu będącego w systemie do tej pory. – Rosjanie dotychczas oczekiwali, że będziemy po minimalnych albo zerowych kosztach transferować gaz po naszym terytorium. Scenariusz ten już się jednak kończy – powiedział serwisowi eNewsroom Marcin Roszkowski, prezes zarządu Instytutu Jagiellońskiego.