gaz

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Gaz (producent samochodów ) ,

Artykuły - Gaz (700)

 • Czarne chmury nad projektem dyrektywy UE wymierzonej w Nord Stream 2

  Czarne chmury nad projektem dyrektywy UE wymierzonej w Nord Stream 2

  Austria, która 1 lipca objęła przewodnictwo w Radzie UE, zapewne nie będzie spieszyć się z pracami nad unijną dyrektywą gazową, która wymierzona jest w Nord Stream 2 - powiedział dziennikarzom unijny dyplomata. - To zła wiadomość dla Polski - wskazał inny.
 • Preferowana trasa przebiegu Baltic Pipe

  Preferowana trasa przebiegu Baltic Pipe

  Gaz-System wybrał preferowany szlak gazociągu Baltic Pipe. Z trzech wersji wybrano jedną, prowadzącą z Polski przez wody szwedzkie.
 • PGNiG podpisało umowy w sprawie dostaw amerykańskiego LNG

  PGNiG podpisało umowy w sprawie dostaw amerykańskiego LNG

  PGNiG podpisało porozumienia z firmami Venture Global LNG i Port Arthur LNG, spółką zależną Sempra LNG & Midstream, w sprawie podstawowych warunków umowy długoterminowej na dostawy gazu skroplonego z USA.
 • Izraelski gaz trafi również do Polski? Złoża są ogromne

  Izraelski gaz trafi również do Polski? Złoża są ogromne

  Gaz, który powinien niebawem zostać wyeksportowany z Izraela do Egiptu - jeśli tylko "historyczna" umowa zostanie zrealizowana - może też ostatecznie trafić do Polski.
 • Gazprom zamierza zbudować nad Bałtykiem zakłady przetwórstwa gazu

  Gazprom zamierza zbudować nad Bałtykiem zakłady przetwórstwa gazu

  Rosyjski koncern Gazprom planuje zbudowanie nad Bałtykiem wielkich zakładów przetwórstwa gazu połączonych z zakładami chemicznymi; będą one mogły przetwarzać do 45 mld metrów sześciennych gazu rocznie - podał w poniedziałek dziennik gospodarczy "Wiedomosti".
 • PGNiG dostarczy gaz na Ukrainę!

  PGNiG dostarczy gaz na Ukrainę!

  W piątek Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo poinformowało, że podpisało kontrakt na pilne dostawy gazu z Naftohazem, po tym jak Gazprom odmówił rozpoczęcia dostaw na Ukrainę.
 • Gaz System: W 2017 r. padł rekord w przesyle gazu

  Gaz System: W 2017 r. padł rekord w przesyle gazu

  W 2017 r. przesłano najwięcej gazu w historii -19,7 mld m sześc. Stanowi to wzrost w porównaniu z 2016 r. aż o prawie 9 proc. - podał w piątek operator systemu przesyłu gazu Gaz System.
 • Gazprom odmawia dostarczania od marca gazu Ukrainie

  Gazprom odmawia dostarczania od marca gazu Ukrainie

  Wiceprezes Gazpromu Aleksander Miedwiediew oświadczył w czwartek, że rosyjski koncern od 1 marca nie dostarcza gazu Ukrainie z powodu braku dodatkowego porozumienia. Ukraiński Naftohaz zarzucił Rosjanom złamanie kontraktu i zapowiada starania o odszkodowanie. Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko polecił przygotowanie specjalnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) w związku ze zmniejszeniem przez Rosję tranzytowego przesyłu gazu przez jego kraj do odbiorców na zachodzie Europy.
 • Woźniak: PGNiG zainteresowane Lewantem, ale priorytetem rynek wewnętrzny

  Woźniak: PGNiG zainteresowane Lewantem, ale priorytetem rynek wewnętrzny

  Wschodnia część Morza Śródziemnego jest dla nas interesująca, ale w pierwszej kolejności zajmujemy się rynkiem wewnętrznym - powiedział prezes PGNiG Piotr Woźniak. W czasie wizyty w Libanie premier Mateusz Morawiecki wspominał o możliwościach współpracy w sprawie gazu.
 • Gaz z USA coraz bardziej konkurencyjny dla surowca z Rosji

  Rosjanie w swojej strategii uznali takie kraje, jak Ukraina i Polska za niewiarygodne - co powinniśmy odebrać jako komplement.

Filmy - Gaz (42)

 • Kobieta pomyliła gaz z hamulcem. Szok!

  Niebezpieczne zdarzenie na parkingu w Santa Monica. Kobieta kierująca samochodem przypadkowo wcisnęła gaz i omal nie wypadła z budynku z wysokości piątego piętra. Samochód zawisł na skraju parkingu. Kobietę udało się wydostać z pojazdu za sprawą interwencji znajdującego się nieopodal mężczyzny. (STORYFUL/x-news)
 • Zobacz jak działa kopalnia gazu

  Zobacz, jak działa kopalnia gazu (Interia TV).
 • Gaz z USA coraz bardziej konkurencyjny dla surowca z Rosji

  Rosjanie w swojej strategii uznali takie kraje, jak Ukraina i Polska, za niewiarygodne – co powinniśmy odebrać jako komplement. Rola rurociągów, którymi do tej pory ze wschodu na zachód tłoczony był gaz, będzie maleć. Idea budowy Nord Stream jest bajpasem istniejącej już infrastruktury. PGNiG podpisało ostatnio średnioterminowy kontrakt na dostawę gazu skroplonego ze Stanów Zjednoczonych. Jak deklaruje spółka, jego cena nie odbiega on średnich cen gazu będącego w systemie do tej pory. – Rosjanie dotychczas oczekiwali, że będziemy po minimalnych albo zerowych kosztach transferować gaz po naszym terytorium. Scenariusz ten już się jednak kończy – powiedział serwisowi eNewsroom Marcin Roszkowski, prezes zarządu Instytutu Jagiellońskiego.
 • Gaz z USA coraz bardziej konkurencyjny dla surowca z Rosji

  Rosjanie w swojej strategii uznali takie kraje, jak Ukraina i Polska za niewiarygodne – co powinniśmy odebrać jako komplement. Rola rurociągów, którymi do tej pory ze wschodu na zachód tłoczony był gaz, będzie malała. Idea budowy Nord Stream jest bajpasem istniejącej już infrastruktury. PGNiG podpisało ostatnio średnioterminowy kontrakt na dostawę gazu skroplonego ze Stanów Zjednoczonych. Jak deklaruje spółka, jego cena nie odbiega on średnich cen gazu będącego w systemie do tej pory. LNG z USA staje się coraz bardziej konkurencyjne. Należy pamiętać, że Stany Zjednoczone w ciągu ostatnich trzech lat bardzo szeroko otworzyły się na eksport surowców energetycznych, który przez długi czas był tam zabroniony. Obecnie posiadają one ok. 150-180 miliardów m3 nadwyżki gazu, którą chciałyby eksportować. Ich złoża łupkowe czekają tylko na otwarcie rynku, także europejskiego. Ma to doprowadzić do wyparcia gazu rosyjskiego przez inne kierunki.