Gaz

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
gaz ,

Artykuły - Gaz (84)

 • Rosja ma więcej ze sprzedaży złota niż gazu

  Rosja ma więcej ze sprzedaży złota niż gazu

  W okresie kwiecień-maj przychody Federacji Rosyjskiej z eksportu złota wyniosły 3,58 mld dol. i po raz pierwszy w historii współczesnej były wyższe od przychodów z eksportu gazu rurociągami wygenerowanych w tym samym okresie - wynika z danych Federalnej Służby Celnej i Banku Centralnego przytaczanych przez rosyjską prasę.
 • Gazprom chce sprzedawać do Chin 130 mld m sześc. gazu

  Gazprom chce sprzedawać do Chin 130 mld m sześc. gazu

  W Chinach systematycznie rośnie popyt na gaz. O tamtejszy rynek zabiega m.in. Gazprom, który w perspektywie kilku lat zamierza eksportować do Chin rurociągiem Siła Syberii nawet 44 mld m sześc. surowca rocznie. Koncern szacuje, że docelowo mógłby tam sprzedawać nawet ponad 130 mld m sześc. gazu. Popyt na błękitne paliwo wyniósł w zeszłym roku w Chinach ponad 300 mld m sześc.
 • Gazprom przelał 1,5 mld dol. na konto PGNiG

  Gazprom przelał 1,5 mld dol. na konto PGNiG

  - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo ma już na koncie 1,5 mld dol. przelanych przez Gazprom z tytułu nadpłaty za gaz dostarczony po 1 listopada 2014 roku - potwierdził prezes PGNiG Jerzy Kwieciński.
 • Umowa gigantów warta 5,5 mld zł

  Umowa gigantów warta 5,5 mld zł

  PGNiG i PKN Orlen - dwie wiodące polskie spółki z branż gazowej i naftowej - zawarły wartą 5,5 mld zł umowę na dostawy paliwa gazowego.
 • Podpisano umowy na rozbudowę terminala LNG

  Podpisano umowy na rozbudowę terminala LNG

  Terminal LNG w Świnoujściu zostanie rozbudowany o kolejny zbiornik, co zwiększy jego zdolności regazyfikacyjne do około 8,3 mld m sześc. rocznie. Prace mają zostać ukończone do końca 2023 roku. Koszt inwestycji wyniesie ok. 1,9 mld zł. To element planu dywersyfikacji dostaw gazu do Polski.
 • Rosyjscy kierowcy przesiądą się na gaz

  Rosyjscy kierowcy przesiądą się na gaz

  Rosyjski rząd zwiększy dofinansowanie na konwersję samochodów z benzynowych na gaz do 60 proc. Z pomocy skorzystać mogą osoby fizyczne i małe firmy. Tamtejsze władze szacują, że pozwoli to zaoszczędzić kierowcom 4-5 mld euro.
 • Gazowa firma idzie w OZE

  Gazowa firma idzie w OZE

  PGNiG zapowiada mocne wejście w OZE. W ciągu najbliższych lat zamierza wydać do 4 mld zł na projekty związane z energią odnawialną, by dojść do 900 MW mocy wytwórczej z tych źródeł. W pierwszej kolejności chce kupować gotowe lub zaawansowane projekty.
 • PGNiG chce mieć więcej własnego gazu

  PGNiG chce mieć więcej własnego gazu

  PGNiG chce zwiększać wydobycie gazu, szczególnie na szelfie norweskim. Obecnie spółka wydobywa w Norwegii 0,5 mld m sześc., w przyszłym roku może to już być ok. 0,7 mld m sześc., a docelowo liczy na ponad 2 mld m sześc. gazu. Przedstawiciele firmy wypatrują okazji do zakupów złóż w związku z kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa.
 • PGNiG zwiększy wydobycie ze złoża Przemyśl

  PGNiG zwiększy wydobycie ze złoża Przemyśl

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zapowiada zwiększenie wydobycia ze złoża Przemyśl o 13 proc. rocznie dzięki zrealizowanym w ostatnim czasie pracom wiertniczym.
 • Analiza Interii. Czy Gazprom utrzyma tranzyt gazu przez Polskę?

  Analiza Interii. Czy Gazprom utrzyma tranzyt gazu przez Polskę?

  Wkrótce wygasa umowa na tranzyt gazu ziemnego przez Polskę gazociągiem jamalskim. Nowego porozumienia nie ma. Nie wiadomo, czy w dobie koronawirusa, który mocno ograniczył popyt na gaz w Europie Rosjanie nie zrezygnują z przesyłu tym szlakiem.