gapie

Artykuły - Gapie (-4)

 • Gap year - przerwa od codzienności

  Gap year - przerwa od codzienności

  Polscy absolwenci szkół średnich oraz studenci zaczynają brać przykład z zachodnioeuropejskich krajów i powoli odchodzą od tradycyjnej ścieżki edukacji. Nadal zdecydowana większość z nich po maturze udaje się na studia, a po studiach do pracy. Jednak wśród młodych osób coraz popularniejsza staje się idea gap year.
 • Komornicy szukają pasażerów na gapę

  Komornicy szukają pasażerów na gapę

  O 290 mln zł upominają się komornicy od pasażerów na gapę. Zaległości będą mniejsze, jeśli w pojazdach rozpowszechnią się automaty biletowe - informują "Puls Biznesu".
 • Zapowiada się koniec jazdy na gapę

  Zapowiada się koniec jazdy na gapę

  Pojęcia "gapowicza" odnosi się w ekonomii do kogoś, kto korzysta z zasobów, dóbr czy usług nie ponosząc kosztów z nimi związanych. Termin ten najlepiej opisuje proces, w którym świat w pierwszym kwartale przeszedł od koncepcji "jazdy na gapę" do jawnej niezgody co do tego, co robić, by impreza dalej się kręciła.
 • Juwenalia "na gapę"

  Juwenalia "na gapę"

  W maju, w czasie Juwenaliów, organizowanych wspólnie przez trzy największe łódzkie uczelnie, wszyscy studenci będą mogli podróżować bezpłatnie środkami komunikacji miejskiej na liniach 12, 15, 43, 43 bis, 50, 55, 57, N4 i N7 łączących ze sobą miasteczka akademickie.
 • KE: Koniec pasażerów na "gapę"

  KE: Koniec pasażerów na "gapę"

  Komisja Europejska chce, by europejskie firmy notowane na giełdzie były lepiej zarządzane i nadzorowane. Wątpliwości KE budzi m. in. zbyt małe zaangażowanie rad i zarządów oraz krótkoterminowe myślenie akcjonariuszy, dlatego rozpoczęła we wtorek konsultacje.
 • Słona kara za jazdę na gapę

  Słona kara za jazdę na gapę

  300 zł - to najwyższa w województwie podkarpackim kara za jazdę bez ważnego biletu. Ustalili ją ponad rok temu radni miejscy Stalowej Woli. Teraz komornicy mają co robić, a ludzie - jak jeździli na gapę, tak jeżdżą.