gangi

Synonimy:
gang,
Inne znaczenia:
Gangi (Film (1979)[The Wanderers] Reż.Philip Kaufman) ,

Artykuły - Gangi (342)

 • RMF: Były członek "gangu karateków" zatrzymany

  RMF: Były członek "gangu karateków" zatrzymany

  Wspólnik Bogusława K., porywacza z Krakowa, podejrzanego o uprowadzenie 10-letniego chłopca, a także krakowskiego biznesmena, został zatrzymany. Jak dowiedzieli się reporterzy śledczy RMF FM, mężczyzna wpadł w Radomiu.
 • Śląskie: Rozbito gang, który wyłudził blisko 8 mln zł kredytów

  7,7 mln zł kredytów wyłudzili członkowie grupy przestępczej, rozbitej w woj. śląskim. Zatrzymano 23 osoby - poinformował w czwartek Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.
 • CBŚP rozbiło gang. Wyłudzili 24 mln złotych

  CBŚP rozbiło gang. Wyłudzili 24 mln złotych

  Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało sześć osób podejrzanych o posługiwanie się spreparowanymi wyrokami fikcyjnych sądów arbitrażowych i wyłudzanie pieniądze od przedsiębiorców. Straty sięgają nawet 24 mln zł.
 • Meksyk: Gangsterzy zestrzelili policyjny helikopter

  Meksyk: Gangsterzy zestrzelili policyjny helikopter

  Członkowie meksykańskiego gangu zestrzelili policyjny helikopter. Poinformował o tym gubernator stanu Michoacan w środkowym Meksyku, na terenie którego doszło do zdarzenia. Zginął pilot i trzej policjanci, a jedna osoba została ranna.
 • Wielka akcja CBŚP i hiszpańskiej policji. Zatrzymano 23 osoby

  Wielka akcja CBŚP i hiszpańskiej policji. Zatrzymano 23 osoby

  23 osoby, w tym 12 obywateli polskich – członków międzynarodowego gangu specjalizującego się w przemycie i handlu narkotykami zatrzymano przy współpracy polskiego CBŚP i hiszpańskiej policji.
 • CBŚP: Polski gang kradł TIR-y w Niemczech

  CBŚP: Polski gang kradł TIR-y w Niemczech

  10 członków gangu specjalizującego się w kradzieżach TIR-ów na terenie Niemiec zatrzymali policjanci z CBŚP. Grupa mogła ukraść nawet ok. 60 ciężarówek, legalizowała je już na terenie Polski – poinformowała PAP rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz.
 • Policja rozbiła gang włamywaczy

  Policja rozbiła gang włamywaczy

  Gang specjalizujący się we włamaniach do domów jednorodzinnych i hurtowni w Warszawie i okolicach, kradzieżach samochodów i napadach na TIR-y rozbili policjanci z CBŚP. Zatrzymano 9 osób.
 • "Rzeczpospolita": Polskie gangi wykorzystują Ukraińców

  "Rzeczpospolita": Polskie gangi wykorzystują Ukraińców

  Imigranci pracują w Polsce dla przestępców. Przypadki werbowania obcokrajowców do nielegalnej produkcji papierosów są nagminne – pisze dziennik.
 • CBŚP: Zmienia się specjalizacja polskich gangów

  CBŚP: Zmienia się specjalizacja polskich gangów

  W 2015 w Polsce działało 190 grup specjalizujących się w różnego rodzaju przestępczości kryminalnej - m.in. wymuszeniach haraczy, rozbojach, przemycie i handlu bronią; ich członkowie często wywodzili się lub byli związani ze środowiskami pseudokibiców - wynika z raportu CBŚP.

Filmy - Gangi (15)

 • Gromada szczurów na ulicach Newcastle. Grasowały koło restauracji

  Mieszkanka Newcastle w Wielkiej Brytanii nagrała dużą grupę szczurów buszujących obok restauracji. Autorka powiedziała, że jest to częsty widok w tej okolicy, ale zwykle można natknąć się najwyżej na kilka, a nie kilkadziesiąt szczurów. (STORYFUL/x-news)
 • 10 zabitych, 63 rannych w strzelaninach w Chicago

  Co najmniej dziesięć osób zginęło, a 63 zostały ranne w strzelaninach, do których doszło w weekend 4-5 sierpnia w Chicago. Największe miasto stanu Illinois zmaga się z falą przemocy wywołaną przez rywalizujące ze sobą gangi. - Bardzo ciężko pracujemy, aby zmniejszyć poziom przemocy – zapewniał Fred L. Waller, komendant główny policji w Chicago. (US CBS/x-news)
 • Zwierzęcy gang „wozi się” po mieście

  Kiedy zwierzęcy gang wyjeżdża na ulice Bangkoku, nikt nie wchodzi mu w drogę. Ekipa Big Boss & The Gang podbiła serca internautów i ma już ponad 100 tys. followersów na Instagramie. (STORYFUL/x-news)
 • Jak żyli najsławniejsi polscy gangsterzy?

  Najgroźniejsze organizacje przestępcze zwykle powstają w biednych dzielnicach wielkich miast albo w zaniedbanych rejonach. Polscy gangsterzy przejęli za to podwarszawskie miejscowości: Pruszków i Wołomin. Czy życiorysy polskich gangsterów nadają się na scenariusz filmu fabularnego? Pisarz Artur Górski oraz reporter programu "Uwaga!" Krzysztof Spiechowicz opowiedzieli o życiu polskich gangsterów. - Fascynujemy się światem gangsterskim, a tak naprawdę, to ich bogactwo wynikało ze zniszczenia życiorysów innych osób - wyjaśnił reporter. Co fascynuje ludzi w gangsterskim życiu? (Dzień Dobry TVN/x-news)