gangi

Synonimy:
gang,
Inne znaczenia:
Gangi (Film (1979)[The Wanderers] Reż.Philip Kaufman) ,

Artykuły - Gangi (344)

 • Skandal w Szwecji. Nagrodzony raper Yasin członkiem gangu!

  Skandal w Szwecji. Nagrodzony raper Yasin członkiem gangu!

  Pochodzący z Somalii 22-letni szwedzki raper Yasin, wybrany ostatnio Artystą Roku, jest jednym z 30 członków gangów w Sztokholmie oskarżonych o przestępstwa związane z bronią, materiałami wybuchowymi oraz narkotykami.
 • ​Gangi ransomware dzwonią do swoich ofiar

  ​Gangi ransomware dzwonią do swoich ofiar

  Cyberprzestępcy sięgają po różne metody, aby zwiększyć skuteczność swoich działań. Szczególnie pod tym względem wyróżniają się gangi ransomware.
 • RMF: Były członek "gangu karateków" zatrzymany

  RMF: Były członek "gangu karateków" zatrzymany

  Wspólnik Bogusława K., porywacza z Krakowa, podejrzanego o uprowadzenie 10-letniego chłopca, a także krakowskiego biznesmena, został zatrzymany. Jak dowiedzieli się reporterzy śledczy RMF FM, mężczyzna wpadł w Radomiu.
 • Śląskie: Rozbito gang, który wyłudził blisko 8 mln zł kredytów

  7,7 mln zł kredytów wyłudzili członkowie grupy przestępczej, rozbitej w woj. śląskim. Zatrzymano 23 osoby - poinformował w czwartek Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.
 • CBŚP rozbiło gang. Wyłudzili 24 mln złotych

  CBŚP rozbiło gang. Wyłudzili 24 mln złotych

  Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało sześć osób podejrzanych o posługiwanie się spreparowanymi wyrokami fikcyjnych sądów arbitrażowych i wyłudzanie pieniądze od przedsiębiorców. Straty sięgają nawet 24 mln zł.
 • Meksyk: Gangsterzy zestrzelili policyjny helikopter

  Meksyk: Gangsterzy zestrzelili policyjny helikopter

  Członkowie meksykańskiego gangu zestrzelili policyjny helikopter. Poinformował o tym gubernator stanu Michoacan w środkowym Meksyku, na terenie którego doszło do zdarzenia. Zginął pilot i trzej policjanci, a jedna osoba została ranna.
 • Wielka akcja CBŚP i hiszpańskiej policji. Zatrzymano 23 osoby

  Wielka akcja CBŚP i hiszpańskiej policji. Zatrzymano 23 osoby

  23 osoby, w tym 12 obywateli polskich – członków międzynarodowego gangu specjalizującego się w przemycie i handlu narkotykami zatrzymano przy współpracy polskiego CBŚP i hiszpańskiej policji.
 • CBŚP: Polski gang kradł TIR-y w Niemczech

  CBŚP: Polski gang kradł TIR-y w Niemczech

  10 członków gangu specjalizującego się w kradzieżach TIR-ów na terenie Niemiec zatrzymali policjanci z CBŚP. Grupa mogła ukraść nawet ok. 60 ciężarówek, legalizowała je już na terenie Polski – poinformowała PAP rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz.
 • Policja rozbiła gang włamywaczy

  Policja rozbiła gang włamywaczy

  Gang specjalizujący się we włamaniach do domów jednorodzinnych i hurtowni w Warszawie i okolicach, kradzieżach samochodów i napadach na TIR-y rozbili policjanci z CBŚP. Zatrzymano 9 osób.

Filmy - Gangi (9)

 • Recydywiści walczą z przestępczością. Negocjują z gangami

  Hanover Park – tutaj przemoc jest częścią codzienności. Każdego roku, w tym rejonie Kapsztadu, wskutek działań gangów, ginie około 80 osób. – Dziś zastrzelono już dwie osoby, a jest dopiero trzecia po południu – mówi Raymond Swartz, koordynator projektu CeaseFire. Lokalna organizacja pozarządowa CeaseFire stara się powstrzymać tę falę przemocy, nawiązując bezpośredni kontakt z gangami, próbując łagodzić zaistniałe konflikty. Program został zainicjowany w 2010 roku, a w roli mediatorów zatrudniani są dawni członkowie gangów. Organizacja finansowana przez miasto dysponuje specjalistycznym sprzętem oraz aplikacją do szybkiego lokalizowania ewentualnych strzelanin. Zgodnie z danymi organizacji, poziom przestępczości w tej okolicy spadł już o 26 procent.
 • Gwiazdy, które mogłyby być gangsterami...

  W Polsce wielką popularnością cieszą się seriale i filmy swoją tematyką dotykające świata przestępczego. Które gwiazdy poza Andrzejem Grabowskim i Bogusławem Lindą świetnie odnalazłyby się w roli czarnych charakterów? Sprawdźcie.
 • Miejscowy gang terroryzuje górników

  To już ósme zwłoki znalezione w tym miesiącu przez mieszkańców niewielkiej miejscowości na południu Meksyku. Większość lokalnej ludności pracuje w kopalni złota należącej do kanadyjskiej spółki Gold Corp. W ubiegłym roku wydobyto tu ponad 70 tysięcy kilogramów kruszcu. Wraz z dobrobytem, w regionie szybko pojawili się kryminaliści. – To ryzyko, na które jesteśmy skazani – mówi Ricardo Lopez, kierownik lokalnej spółdzielni. Syn Ricarda był przewodniczącym związku górników. Został zastrzelony kilka miesięcy temu, gdy wracał z kopalni. Strażnicy kopalni nie chcą zapewnić odpowiedniej ochrony górnikom. Tymczasem poziom agresji i przemocy przybiera na sile. Górnicy są porywani i zabijani, giną także ich krewni. Zdaniem mieszkańców, za ten chaos odpowiada miejscowy gang.
 • Gangsterski raj na ziemi. To miejsce przeraża

  Guerrero, stan na południu Meksyku, śmiało można określić mianem "gangsterskiego raju". Tę część kraju opanowały narkotykowe kartele, które toczą ze sobą krwawe porachunki, nie oszczędzając przy tym Bogu ducha winnych lokalnych mieszkańców. Bieda, góry, w których roi się od naturalnych kryjówek i zrujnowana gospodarka – wszystkie te czynniki stworzyły idealne warunki dla rozkwitu handlu opium i marihuaną. Sytuacja w Guerrero całkowicie wymknęła się już spod kontroli. Zdaniem miejscowych władz, rząd federalny zupełnie nie ma pomysłu na to, jak poradzić sobie ze zorganizowaną przestępczością. Nieudolne próby zaprowadzenia porządku nie przynoszą rezultatów - a tymczasem ludzie wciąż giną od kul lub przepadają bez wieści, tak jak 15-letni Victor, którego gangsterzy uprowadzili wprost z rodzinnego domu w ramach tak zwanej "czystki"...