gałki oczne

Artykuły - Gałki oczne (5)

 • Sztuczna inteligencja rozszyfruje osobowość na podstawie obserwacji oczu

  Sztuczna inteligencja rozszyfruje osobowość na podstawie obserwacji oczu

  Stworzono sztuczną inteligencję, która jest w stanie przybliżyć rodzaj osobowości tylko na podstawie analizy ruchu gałek ocznych.
 • By zdiagnozować autyzm, spójrz w oczy

  By zdiagnozować autyzm, spójrz w oczy

  Przy diagnozowaniu zaburzeń ze spektrum autyzmu (ASD) u dzieci, lekarze obecnie bazują na sprawozdaniach rodziców i bezpośrednich obserwacjach, ale metody te nie zawsze przynoszą satysfakcjonujące rezultaty. Amerykańscy naukowcy mają pomysł, by znacznie usprawnić ten proces. Wystarczy spojrzeć dziecku w oczy.
 • Popek Monster odporny na ból

  Popek Monster odporny na ból

  Wytatuowane gałki oczne, skaryfikacja twarzy, wreszcie zawiśnięcie na hakach na przebitej skórze pleców... Znany z krakowskiej Firmy raper Popek ujawnił nowy klip do utworu "Pain Be My Guest".
 • Ten motor wbija gałki oczne w głąb czaszki

  Ten motor wbija gałki oczne w głąb czaszki

  Ludzie imają się różnych sposobów, aby sprzedać oferowany towar. Zdarzają się ogłoszenia mniej lub bardziej zabawne. My trafiliśmy na bardzo zabawne... Za zgodą jego autora publikujemy je poniżej.
 • Psi okulista

  Psi okulista

  Okulista mojego psa wyznał ostatnio, że jego najtrudniejszymi pacjentami są koty. W przeciwieństwie do kundli, które nieruchomo znoszą wszelkie, nawet najbardziej nieprzyjemne badania - kot ucieka źrenicami na boki, wywraca gałki oczne tył na przód, skręca kark niczym korkociąg i zaciska powieki. "Robi wszystko" - powiedział filozoficznie okulista - "żeby tylko nie pozwolić sobie wydrzeć prawdy, która mieszka w jego duszy".