galerie handlowe w Polsce

Artykuły - Galerie handlowe w Polsce (30)

 • 8 na 9 Polaków nie odwiedziło centrum handlowego w pierwszym tygodniu działania

  8 na 9 Polaków nie odwiedziło centrum handlowego w pierwszym tygodniu działania

  8 na 9 Polaków przyznaje, że nie odwiedziło żadnego centrum handlowego w pierwszym tygodniu działania tych obiektów - wynika z badania Kantar na zlecenie Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług. Jak podano, około 40 proc. osób, które wcześniej bywały w galeriach, nie wybiera się tam w ciągu najbliższego miesiąca.
 • Sieci handlowe negocjują nowe warunki wynajmu w otwartych od 4 maja centrach handlowych

  Sieci handlowe negocjują nowe warunki wynajmu w otwartych od 4 maja centrach handlowych

  Jak poinformowało biuro prasowe Empiku, 4 maja sieć otworzyła większość salonów Empik w Polsce. "Odstąpiliśmy od umów najmu w przypadku 40 lokalizacji, w których dotychczasowe rozmowy z wynajmującymi nie zostały skonkludowane porozumieniami. Jesteśmy w trakcie negocjacji i sytuacja jest dynamiczna" - podało biuro.
 • CCC otworzyło prawie 500 sklepów w Polsce

  CCC otworzyło prawie 500 sklepów w Polsce

  Grupa CCC otworzyła już 470 sklepów w Polsce i 173 w Europie. Spółka zapowiada akcje rabatowe dla klientów w sklepach stacjonarnych. Ruch jest mniejszy niż przed kryzysem, ale spółka liczy, że stopniowo wizyt w sklepach stacjonarnych będzie coraz więcej.
 • Odmrażanie handlu: „Albo będzie pustka, albo ludzie się rzucą”

  Odmrażanie handlu: „Albo będzie pustka, albo ludzie się rzucą”

  W Polsce mamy ok. 12,1 mln m2 nowoczesnej przestrzeni handlowej, której część zajmują galerie handlowe. Dzisiaj szerzej otworzyły one swoje podwoje dla klientów po przeszło siedmiu tygodniach ograniczeń. Jak wygląda odwilż handlu i co sądzą o niej pracownicy sklepów, sprawdziliśmy w jednym z warszawskich centrów handlowych.
 • Ważna wiadomość dla klientów Empiku

  Ważna wiadomość dla klientów Empiku

  Zarząd Empiku ze względu na pandemię i jej ekonomiczne skutki zdecydował o odstąpieniu od ponad 40 umów najmu w galeriach handlowych. Oznacza to, że te lokalizacje nie zostaną otwarte 4 maja - podała spółka w komunikacie prasowym.
 • LPP odstąpi od umów najmu stanowiących ok. 29,5 proc. powierzchni handlowej grupy

  LPP odstąpi od umów najmu stanowiących ok. 29,5 proc. powierzchni handlowej grupy

  Zarząd LPP zdecydował o odstąpieniu od części umów najmu zawartych z właścicielami galerii handlowych w Polsce. Spółka odstąpi od umów stanowiących około 29,5 proc. ogólnej powierzchni handlowej wykorzystywanej przez grupę - podała spółka w komunikacie.
 • Większość umów najmu lokali nie była przygotowana na wybuch pandemii

  Większość umów najmu lokali nie była przygotowana na wybuch pandemii

  Niewiele umów najmu lokali zakładało w swoich zapisach takie nadzwyczajne sytuacje jak pandemia koronawirusa. Problemy mają zarówno wynajmujący, jak i najemcy, którzy borykają się z ograniczeniami w działalności, utratą przychodów i niemożnością opłacenia czynszów.
 • Rząd częściowo znosi ograniczenia w handlu. Sprawdź, co i kiedy będzie dozwolone

  Rząd częściowo znosi ograniczenia w handlu. Sprawdź, co i kiedy będzie dozwolone

  Rząd zapowiedział, że w ramach odmrażania gospodarki centra handlowe i sklepy wielkopowierzchniowe będą otwarte. Zachowany jednak zostanie określony limit osób w placówkach handlowych. Nie będzie też można było spożywać tam posiłków.
 • CCC nie boi się drugiej fali zachorowań

  CCC nie boi się drugiej fali zachorowań

  Grupa CCC ocenia, że dzięki refinansowaniu byłaby w stanie przetrwać również ewentualną drugą, jesienną falę pandemii koronawirusa. Teraz czeka na uruchomienie galerii handlowych, co pozwoli zwiększyć sprzedaż. Nowa kolekcja jesienno-zimowa powinna dotrzeć na czas, mimo problemów produkcyjnych w Bangladeszu i Indiach.
 • Handel czeka na maj, online nie zastąpi sklepów

  Handel czeka na maj, online nie zastąpi sklepów

  Firmy odzieżowe i obuwnicze z niecierpliwością czekają na otwarcie galerii handlowych. Od tygodni walczą o przetrwanie. Ponoszą straty w wyniku zamknięcia sklepów, ograniczają inwestycje i stawiają na rozwój sprzedaży online. Mają jednocześnie świadomość, że nawet po otwarciu galerii ruch nie wróci do poziomów sprzed kryzysu jeszcze przez kilka kwartałów.

Filmy - Galerie handlowe w Polsce (2)

 • Polska wprowadza podatek katastralny, uderzy w galerie handlowe

  Zmiany podatkowe, które obowiązywać będą od początku nowego roku, dotyczą wprowadzenia podatku od nieruchomości komercyjnych. Są to centra handlowe, domy towarowe, butiki. Można się domyślać, że skutki finansowe galerie handlowe będą chciały przerzucić na klientów.
 • Ulice handlowe i dworce kolejowe przyszłością handlu w Polsce

  Polacy mają do dyspozycji 450 centrów handlowych, a w budowie jest kolejnych 30 obiektów. Równolegle stopniowo rozwijają się również ulice handlowe. Sprzyjają temu m.in. zmieniające się preferencje klientów i polityka władz poszczególnych miast. Szczególnie atrakcyjne są lokalizacje przy dworcach i innych węzłach komunikacyjnych. Komentują Radosław Knap (dyrektor operacyjny, Polska Rada Centrów Handlowych) i Adrian Furgalski (wiceprezes zarządu, Zespołu Doradców Gospodarczych TOR).