Gabriela Muskała

Artykuły - Gabriela Muskała (39)

 • Gabriela Muskała: Poznać samą siebie

  Gabriela Muskała: Poznać samą siebie

  "W dzieciństwie nie potrzebowałam żadnych horrorów. Wystarczyła moja bogata, rozbuchana wyobraźnia, która płatała mi różne figle. Osoby wysoko wrażliwe wyróżniają są dużo bardziej narażone na stres, mają żywsze sny, w nocy przychodzą do nich rozmaite duchy" - wyznaje Gabriela Muskała. Aktorka opowiedziała nam nie tylko o własnych lękach i koszmarach z dzieciństwa, ale także o tych, które pootwierały się w ludziach podczas pandemii. Zdradziła też, dlaczego te kilka miesięcy spędzonych samotnie w czterech ścianach było dla niej czasem ważnym i potrzebnym.
 • Gabriela Muskała: Jestem mocno "analogowa"

  Gabriela Muskała: Jestem mocno "analogowa"

  Gwiazda filmów "Fuga" i "Moje córki krowy", Gabriela Muskała błyszczy teraz w spektaklu "Same plusy", W przeciwieństwie do swojej teatralnej bohaterki, która próbuje wyleczyć się z samotności w internecie, aktorka jest mocno osadzona "w realu". Nie ma nawet konta na Instagramie.
 • Gabriela Muskała: Jestem mocno "analogowa"

  Gabriela Muskała: Jestem mocno "analogowa"

  Gwiazda filmów "Fuga" i "Moje córki krowy", Gabriela Muskała błyszczy teraz w spektaklu "Same plusy", W przeciwieństwie do swojej teatralnej bohaterki, która próbuje wyleczyć się z samotności w internecie, aktorka jest mocno osadzona "w realu". Nie ma nawet konta na Instagramie.
 • 23. "Lato z Muzami" w Nowogardzie: Kolski, Muskała i młodzi polscy filmowcy z nagrodami

  23. "Lato z Muzami" w Nowogardzie: Kolski, Muskała i młodzi polscy filmowcy z nagrodami

  W Nowogardzie dobiegł końca 23. Festiwal Filmu Muzyki Malarstwa "Lato z Muzami". Gabriela Muskała, Jan Jakub Kolski, "Marcel" w reżyserii Marcina Mikulskiego oraz "Kafaranum" i "Obrazy bez autora" zostały w tym roku docenione przez organizatorów, profesjonalistów i publiczność.
 • Gabriela Muskała: Debiut tuż przed pięćdziesiątką

  Gabriela Muskała: Debiut tuż przed pięćdziesiątką

  "Kiedy studiowałam, mówiono mi, że wyglądam jak niewinne dziewczę i zawsze będę grała Julię i Ofelię. A ja na przekór temu chciałam grać Lady Makbet, bo ona zupełnie ze mną się nie kojarzyła. Najlepiej czuję się w rolach, które niosą ze sobą pewnego rodzaju tajemnicę, a przede wszystkim nie są nudne. Ciągle szukam nowych wyzwań. Nie lubię ról podobnych do tych, które już grałam" mówiła w rozmowie z magazynem "Tele Tydzień" Gabriela Muskała. 11 czerwca 2019 roku skończyła ona 50 lat.
 • Twórcy o wyjątkowości "Szóstki"

  Twórcy o wyjątkowości "Szóstki"

  W czwartek 28 marca 2019 roku odbyła się uroczysta premiera miniserialu "Szóstka". O odbiorze najnowszej produkcji TVN mówiły reżyserka Kinga Dębska i grająca w nim jedną z głównych ról Gabriela Muskała.
 • Gabriela Muskała: Lubię wyprawy w przeszłość

  Gabriela Muskała: Lubię wyprawy w przeszłość

  Znakomita aktorka. Z pasją opowiada o dzieciństwie w Kotlinie Kłodzkiej, ojcu lekarzu i zwierzętach, z którymi się przyjaźniła. Niedawno zagrała w filmach "7 uczuć" i "Fuga", a wkrótce zobaczymy ją w serialu "Szóstka".
 • Filmowe podsumowanie roku: Najlepsze występy aktorskie 2018

  Filmowe podsumowanie roku: Najlepsze występy aktorskie 2018

  2018 rok obfitował w wybitne kreacje aktorskie. Było ich tak dużo, że podczas komponowania naszej listy musieliśmy zgodzić się na pewne ograniczenia. Dlatego też brakuje na niej ról z poprzedniego sezonu oscarowego - bo wszyscy już wiedzą, że Frances McDormand w "Trzech billboardach", Margot Robbie w "Jestem najlepsza" czy James Franco w "The Disaster Artist" byli świetni. Kończąc wstęp: oto nasza subiektywna lista najlepszych kreacji aktorskich 2018 roku.
 • Gabriela Muskała: Śmiech na pogrzebie

  Gabriela Muskała: Śmiech na pogrzebie

  Na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Gabrielę Muskałę mogliśmy podziwiać w trzech doskonale przyjętych produkcjach: komedii Marka Koterskiego "7 uczuć", horrorze Jagody Szelc "Monument" oraz dramacie Agnieszki Smoczyńskiej "Fuga". Pierwszy z tych filmów za moment trafi na ekrany kin, do ostatniego aktorka sama napisała scenariusz. - Chciałam to zrobić od dawna, szukałam jedynie właściwego tematu - wyznaje.
 • Gabriela Muskała i Agata Kulesza: Moja wredna, ukochana siostra

  Gabriela Muskała i Agata Kulesza: Moja wredna, ukochana siostra

  - "Moje córki krowy" to film, który opowiada o ludzkich sprawach w bardzo szczery sposób - mówi Agata Kulesza. - W tym filmie prócz łez i śmiechu jest światło - nadzieja, że siostry kłócące się przez całe życie po śmierci rodziców będą potrafiły się do siebie zbliżyć - dopowiada Gabriela Muskała.

Zdjęcia - Gabriela Muskała (11)

Filmy - Gabriela Muskała (8)

 • Gabriela Muskała o swoich planach na przyszłość

  Gabriela Muskała przyznaje, że zeszłoroczny sezon był dla niej niezwykle pracowity. Nagrodzona Orłem za debiutancki scenariusz do "Fugi" aktorka zapowiedziała, że zamierza rozpocząć prace nad nowym projektem. Nie przewiduje w nim roli dla siebie. Tym razem chce stanąć po drugiej stronie kamery.
 • Co zachwyciło Gabrielę Muskałę w serialu "Szóstka"?

  Gabriela Muskała tłumaczy, dlaczego "Szóstka" jest serialem prawdziwym oraz jak wpisuje się on w dotychczasową pracę reżyserki Kingi Dębskiej. "Szóstka" to historia sześciu osób, które na zawsze połączone zostaną poprzez łańcuchowy przeszczep nerek. Kiedy dawca nie może oddać swojego organu najbliższej potrzebującej osobie, szuka się par, które są w podobnej sytuacji. W ten sposób dochodzi do przeszczepienia krzyżowego, lub jak w przypadku naszych bohaterów, łańcuchowego. Taka transplantacja miała w Polsce miejsce tylko raz. I to właśnie ona zainspirowała twórców do stworzenia historii o cierpieniu, poświeceniu, wielkiej miłości, ale też egoizmie, rozczarowaniu i bezsilności.
 • Gabriela Muskała z Orłem za Odkrycie Roku, źródło: Agencja TVN/x-news

  Podczas gali rozdania Polskich Nagród Filmowych Orły 2019 za Odkrycie Roku uznano Gabrielę Muskałę i jej scenariusz do filmu "Fuga". "To urocze dostać Orła za Odkrycie Roku tuż przed pięćdziesiątką" - zażartowała popularna aktorka, dla której film Agnieszki Smoczyńskiej był debiutem scenariopisarskim.
 • "Moje córki krowy": Siostrzany duet Gabrieli Muskały i Agaty Kuleszy