Gabon

Artykuły - Gabon (21)

 • Pomarańczowe krokodyle z Gabonu

  Pomarańczowe krokodyle z Gabonu

  Dziesięć lat temu biolodzy natknęli się na dziwną grupę krokodyli karłowatych zamieszkujących system jaskiń Abanda w Gabonie.
 • Gdzie się podziały odciski palców Messiego?

  Gdzie się podziały odciski palców Messiego?

  Wizyta Leo Messiego w Gabonie wywołała ogromne zainteresowanie w Afryce i nie tylko. Teraz okazało się, że skradziono, położone między innymi przez niego, kamienie węgielne pod budowę stadionu.
 • Leo Messi poleciał do Gabonu

  Leo Messi poleciał do Gabonu

  Leo Messi i były piłkarz Barcelony Deco polecieli do Gabonu, dokąd zaprosił ich niegdyś Samuel Eto'o - informuje "Mundo Deportivo".
 • Gabon - Brazylia 0-2 w towarzyskim meczu

  Gabon - Brazylia 0-2 w towarzyskim meczu

  Piłkarze reprezentacji Brazylii wygrali na wyjeździe 2-0 z Gabonem w czwartkowym spotkaniu towarzyskim.
 • Obrońca z Gabonu na testach w Polonii

  W czwartkowym treningu piłkarzy Polonii Warszawa wziął udział testowany obrońca z Gabonu Aymar Fabrice Moro Mve. Były zawodnik m.in. rezerw francuskiego Lille, a ostatnio belgijskiego KV Mechelen, wystąpił w trzech meczach reprezentacji swojego kraju.
 • Gernot Rohr trenerem piłkarskiej reprezentacji Gabonu

  Gernot Rohr trenerem piłkarskiej reprezentacji Gabonu

  Niemiec Gernot Rohr został trenerem piłkarskiej reprezentacji Gabonu. Były szkoleniowiec m.in. francuskiego Girondins Bordeaux zastąpił Francuza Alaina Giresse'a.
 • Giresse zwolniony z posady trenera Gabonu

  54-letni Francuz Alain Giresse nie jest już trenerem piłkarskiej reprezentacji Gabonu. "Nie przedłużyliśmy z nim kontraktu" - powiedział prezes Gabońskiego Związku Piłki Nożnej Placide Engadzas.
 • PNA 2012 w Gabonie i Gwinei Równikowej

  Puchar Narodów Afryki w 2012 roku zorganizują wspólnie Gabon i Gwinea Równikowa - postanowiła w środę w Luandzie Afrykańska Konfederacja Piłkarska.
 • Kamerun i Zambia w ćwierćfinale PNA

  Kamerun i Zambia w ćwierćfinale PNA

  Kamerun i Zambia uzupełniły stawkę ćwierćfinalistów rozgrywanego w Angoli piłkarskiego Pucharu Narodów Afryki. W grupie D walka o awans była bardzo wyrównana i rozstrzygnęła się w ostatnich meczach. Kamerun, uważany za jednego z faworytów turnieju, zremisował z Tunezją 2-2, a Zambia pokonała Gabon 2-1.
 • PNA: Wielkie emocje w meczu Kamerunu z Zambią

  PNA: Wielkie emocje w meczu Kamerunu z Zambią

  Piłkarze Kamerunu wracają do gry! Po emocjonującym meczu "Nieposkromione Lwy" pokonały Zambię 3:2. Drużyny nie imponowały zdyscyplinowaniem taktycznym, ale w spotkaniu nie brakło pięknych goli i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Najbardziej kuriozalnym momentem meczu była bramka zdobyta z... 50 metrów!

Filmy - Gabon (3)

 • Afrykańskie salony piękności dla panów

  W stolicy Gabonu, Libreville, salony piękności dla panów cieszą się rosnącą popularnością, dlatego powstaje coraz więcej tego typu miejsc. Le Masculin powstał 3 lata temu i zdobywa coraz więcej klientów z zamożnej klasy średniej. Co prawda, w oczach gabońskiego społeczeństwa, dbanie o swój wygląd wciąż uchodzi za małą męską cechę, jednak znaczna część mężczyzn i kobiet twierdzi, że to się zmienia. - To nie jest już temat tabu, teraz mężczyzna dba o swoje ciało i zwraca uwagę na to, jak wygląda. Mamy do czynienia z nową tendencją - przekonuje Eliane Mboulou, kierowniczka Le Masculin. Nie tylko w Gabonie panowie zaczynają zwracać uwagę na swój wygląd. Ta nowa moda powoli obejmuje całą Afrykę. Tutejszy rynek męskich kosmetyków rozwija się coraz prężniej.
 • Krągłe znaczy piękne! Lansują nowy ideał

  W wielu zakątkach Afryki pełniejsze kształty są uważane za atrybut kobiety idealnej. Ale i na ten kontynent docierają zachodnie wzorce, promujące szczupłe (a czasem wręcz wychudzone) supermodelki. Widać to zwłaszcza w Gabonie, gdzie coraz więcej kobiet chce mieć sylwetkę rodem z wybiegu. W wyborach miss tego kraju startują coraz chudsze dziewczyny… Na takie postawy nie zgadza się Larissa Mbounghou, założycielka i przewodnicząca stowarzyszenia krągłych kobiet. Stawia sobie ono za cel przekonywanie mieszkanek Gabonu, że „duże jest piękne”! – Organizujemy specjalne sesje zdjęciowe, podczas których profesjonalni fryzjerzy i wizażyści wydobywają z krągłych pań ich piękno. Zapraszamy kobiety na wspólne wypady na basen i pikniki. Namawiamy je do uczestnictwa w pokazach mody – mówi Larissa, która po urodzeniu dziecka sama miała problem z akceptacją swojego zmienionego ciała. Pomysł Larissy spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem. Gabonki o obfitych kształtach nie chcą czuć się społecznie wykluczone! Wkrótce planują zorganizować własne wybory miss.
 • Bo w wojsku fajnie jest...

  Armia w Gabonie szuka żołnierzy. Jak? Zobaczcie sami!