gabinet

Synonimy:
gabinety,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Gabinet (151)

 • Gabinet Cieni BCC: W procedurach stanowienia prawa cofnęliśmy się o wiele lat

  Gabinet Cieni BCC: W procedurach stanowienia prawa cofnęliśmy się o wiele lat

  - W procedurach stanowienia prawa cofnęliśmy się o wiele lat, zaprzepaszczono tradycję wciągania do procesu tworzenia prawa możliwie wielu zainteresowanych środowisk - mówił w poniedziałek Witold Michałek, "minister ds. procesu stanowienia prawa" w tzw. gospodarczym gabinecie cieni BCC.
 • Do środy nowy gabinet w Grecji, wraca minister finansów

  Do środy nowy gabinet w Grecji, wraca minister finansów

  Do środy będzie gotowy nowy grecki rząd - poinformowała w poniedziałek, dzień po zwycięstwie lewicowej Syrizy w wyborach parlamentarnych, prawicowa partia Niezależnych Greków, która ma wejść do koalicji. Na stanowisko ministra finansów wraca Euklid Cakalotos.
 • Gabinety odnowy wychodzą z mody

  Gabinety odnowy wychodzą z mody

  W półtora roku z rynku zniknęło blisko 700 gabinetów odnowy biologicznej, w tym ponad 500 w pierwszych 7 miesiącach tego roku - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Strefa dzienna (cz. 12): Gabinet

  Strefa dzienna (cz. 12): Gabinet

  Gabinet jest miejscem do pracy. Może pełnić również rolę domowej biblioteki. Często służy wszystkim domownikom, ponieważ znajduje się tu ogólnodostępny komputer. Wielkość pokoju przeznaczonego na gabinet powinna być dostosowana do liczby osób, które mają z niego korzystać. W przypadku, kiedy w pokoju będą pracować dwie osoby, najlepiej wstawić w nim dwa biurka umożliwiające spokojną pracę.
 • Włochy: Rząd Montiego otrzymał wotum zaufania

  Włochy: Rząd Montiego otrzymał wotum zaufania

  Włoska Izba Deputowanych udzieliła w piątek wotum zaufania rządowi Mario Montiego. Gabinet poparło 556 deputowanych, przeciwko było 61 parlamentarzystów.
 • Terapeutę poznasz po gabinecie

  Terapeutę poznasz po gabinecie

  Terapeuci, którzy mają schludne gabinety, są oceniani jako bardziej profesjonalni od tych, którzy przyjmują klientów w ciasnych i zagraconych pomieszczeniach. Lepsze warunki do prowadzenia terapii stwarzają mężczyźni - wynika z najnowszych badań.
 • W Senacie Dzień Otwarty

  Z okazji Święta Konstytucji 3. Maja w Senacie odbywa się Dzień Otwarty. Można zobaczyć m.in. salę obrad i usiąść w fotelu senatora. Udostępniono też gabinet marszałka Senatu, w którym - jak zapewnia Bogdan Borusewicz - "wszystko jest tak, jakby pracował".
 • Izrael: Gabinet rozważa propozycję USA ws. osiedli

  Izrael: Gabinet rozważa propozycję USA ws. osiedli

  Premier Izraela Benjamin Netanjahu przedstawił w niedzielę swemu gabinetowi plan USA, przewidujący przedłużenie moratorium na rozbudowę osiedli żydowskich na Zachodnim Brzegu o kolejne 90 dni w zamian za korzyści w dziedzinie dyplomacji i bezpieczeństwa.
 • Pitera: Tam nie sięga ręka etyki

  Pitera: Tam nie sięga ręka etyki

  Zatrudnienie panny Rostowskiej u Radosława Sikorskiego jest naganne. Tyle, że to jest gabinet polityczny i niestety tu nic nie mogę zrobić. Nie wszystkie gabinety polityczne są według klucza, który ja bym akceptowała. Ale to jest akurat coś, gdzie nie sięga ręka etyki - mówiła w Kontrwywiadzie RMF FM Julia Pitera.
 • Z nożem do szefa KRRiT. Zatrzymano kobietę

  Kobieta z nożem wtargnęła w piątek przed południem pod gabinet Jana Dworaka, przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji - poinformowała "Gazeta Wyborcza".

Filmy - Gabinet (3)

 • Źle wykonana depilacja laserowa może skutkować groźnymi powikłaniami!

  Depilacja laserowa to ogromna wygoda i trwały efekt - ale, niestety, niepozbawiona ryzyka. Jeśli gabinet, który wybierzemy, posiada nieodpowiedni sprzęt, a osoby wykonujące zabieg nie przeszły szkoleń bądź mają zbyt małe doświadczenie, zabieg może skończyć się nawet oparzeniami skóry, powstaniem podrażnień, blizn lub bliznowców! - Są to zmiany na skórze, które bardzo długo zostają na naszym ciele i często nie jesteśmy w stanie ich usunąć. Dlatego uważnie wybierajmy gabinet i sprzęt - mówi Alicja Markowska, kosmetolog. – Należy zwrócić uwagę na to, czy dany sprzęt medyczny, który jest używany podczas zabiegu, posiada certyfikaty: ISO, CE oraz nadane przez FDA, czyli Food and Drug Administration. Jest to organizacja, której pozytywna opinia świadczy o bardzo wysokim standardzie oraz braku negatywnego wpływu na organizm i zdrowie. Należy także sprawdzić, kto wykonuje dany zabieg. Taka osoba powinna mieć odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie w tej dziedzinie. Atutem będzie możliwość konsultacji z lekarzem, który w razie wątpliwości odpowie na pytania – radzi specjalistka. Depilacja laserowa, zwana także epilacją laserową, polega na usunięciu włosków wraz z cebulkami, co skutkuje trwałym usunięciem owłosienia. Wykonuje się ją za pomocą lasera diodowego. Wytwarza on wiązkę światła, która jest pochłaniana przez melaninę, czyli naturalny barwnik włosa, i pod wpływem temperatury niszczy cebulkę. Zabiegi wykonujemy co 9-10 tygodni. – Metoda laserowa jest dobra dla osób, które muszą często wykonywać depilację i mają dość powtarzania zabiegu lub źle znoszą na przykład depilację woskiem lub za pomocą maszynki - mówi Alicja Markowska. W profesjonalnym miejscu przed zabiegiem zostanie przeprowadzony z klientem szczegółowy wywiad dotyczący jego zdrowia. Osoby, które cierpią na padaczkę, bielactwo, łuszczycę lub są w ciąży nie mogą poddać się takiej depilacji. Na pierwszy spotkaniu klient powinien dostać także informacje o tym, jak będzie wy
 • "Gabinet doktora Caligari"

  Klasyczny film grozy. Alan przychodzi do gabinetu tajemniczego doktora Caligari, gdzie wróż Cesare przepowiada, iż Alan pożyje jeszcze tylko do zmroku.
 • Gabinet z drugiej ręki

  Polscy stomatolodzy nie mogą narzekać na brak pacjentów. Ich bolączką jest za to wysoka cena wyposażenia gabinetów dentystycznych. Coraz więcej lekarzy decyduje się na zakup sprzętu z drugiej ręki.