G7 (G8)

Synonimy:
g-7, g7
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - G7 (G8) (122)

 • Spotkanie grupy G7 i szefów banków centralnych

  Spotkanie grupy G7 i szefów banków centralnych

  Ministrowie finansów i gubernatorzy banków centralnych krajów G7, którzy odbyli we wtorek telekonferencję, poinformowali, że będą stosować coraz bardziej agresywne środki fiskalne i monetarne, by zwalczać skutki pandemii.
 • G7 wskazuje na potrzebę ścisłej regulacji kryptowalut

  G7 wskazuje na potrzebę ścisłej regulacji kryptowalut

  Waluty cyfrowe (kryptowaluty), takie jak Libra planowana przez Facebooka, wywołują poważne obawy i trzeba je regulować tak ściśle, jak to tylko możliwe, by zapewnić, że nie zachwieją globalnym systemem finansowym - podkreślili w czwartek ministrowie finansów G7.
 • Wojna handlowa tak naprawdę dotyczy samochodów

  Wojna handlowa tak naprawdę dotyczy samochodów

  8 czerwca, kiedy Donald Trump spotkał się w Quebecu ze swoimi partnerami z grupy G7, jego doradca handlowy, Peter Navarro, opublikował artykuł w New York Times, pozostawiając niewiele wątpliwości co do intencji amerykańskiej administracji w zakresie handlu z Europą, a w szczególności z Niemcami.
 • Media krytykują Trumpa podczas szczytu G7

  Media krytykują Trumpa podczas szczytu G7

  Brytyjskie media ostro skrytykowały w poniedziałek zachowanie prezydenta USA Donalda Trumpa podczas szczytu G7 w Kanadzie. Oceniły, że zniechęca on sojuszników i zagraża stabilności światowego porządku opartego na liberalnych zasadach.
 • Wszyscy czekają na szczyt G7

  Wszyscy czekają na szczyt G7

  W obliczu stanowiska USA pozostałe kraje G7 muszą zrobić co w ich mocy, by podczas szczytu przywódców grupy w tym tygodniu w Kanadzie ocalić współpracę wielostronną - pisze w czwartek "Financial Times" i zastanawia się, kto może przejąć przywództwo po USA.
 • Jakie towary zostaną obciążone karnymi cłami?

  Jakie towary zostaną obciążone karnymi cłami?

  W pierwszej połowie lipca KE powinna przedstawić listę produktów z USA, które w Europie będą objęte wyższym cłem - poinformowała w poniedziałek PAP minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Wyższymi cłami mogą zostać objęte m.in. alkohole i kosmetyki.
 • Szczyt G7 ostrzega przed Brexiterem

  Szczyt G7 ostrzega przed Brexiterem

  Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej będzie mieć negatywny wpływ na przyszłość gospodarczą kraju - zapowiedział w piątek na konferencji podsumowującej szczyt G7 w Japonii brytyjski premier David Cameron. Zapewnił, że nigdy nie był "ukrytym Brexiterem".
 • "Jak zwykle całą winę zrzucono na Rosję"

  "Jak zwykle całą winę zrzucono na Rosję"

  Na szczycie G7 niezbyt pochlebnie wypowiadano się o Rosji. Tego typu komentarze można odnaleźć w większości rosyjskich mediów. Dziennikarze wskazują, że zachodni politycy wciąż obarczają swoich rosyjskich kolegów winą za kryzys ukraiński.
 • ​W bawarskim Elmau rozpoczął się szczyt G7

  ​W bawarskim Elmau rozpoczął się szczyt G7

  W zamku Elmau w Bawarii rozpoczął się w niedzielę szczyt G7. Przywódcy siedmiu najbardziej wpływowych państw Zachodu dyskutują do poniedziałku o klimacie, prawach kobiet, walce z pandemiami i głodem, a także o Ukrainie i Grecji. Gospodarzem jest Angela Merkel.
 • Tusk zdecydowanie o Rosji: Zaostrzyć sankcje

  Tusk zdecydowanie o Rosji: Zaostrzyć sankcje

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk apeluje do państw grupy G7 o wspólny głos w sprawie sankcji nałożonych na Rosję.

Filmy - G7 (G8) (3)

 • Tusk na szczycie G7: Miałem bardzo obiecujące spotkanie z premierem Włoch Giuseppe Conte

  Tusk na szczycie G7: Miałem bardzo obiecujące spotkanie z premierem Włoch Giuseppe Conte.
 • Konferencja Tuska i Junckera na szczycie G7

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział w piątek w Taorminie na Sycylii, że konieczna jest jedność krajów G7 wobec zagrożenia terrorystycznego, konfliktu ukraińskiego, wojny w Syrii i kryzysu migracyjnego. Na briefingu poprzedzającym inaugurację szczytu G7 u podnóża Etny Tusk i Juncker przedstawili kwestie priorytetowe dla UE i odpowiedzieli na pytania dziennikarzy.
 • Konferencja Tuska i Junckera na szczycie G7

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział w piątek w Taorminie na Sycylii, że konieczna jest jedność krajów G7 wobec zagrożenia terrorystycznego, konfliktu ukraińskiego, wojny w Syrii i kryzysu migracyjnego. Na briefingu poprzedzającym inaugurację szczytu G7 u podnóża Etny Tusk i Juncker przedstawili kwestie priorytetowe dla UE i odpowiedzieli na pytania dziennikarzy.