G20

Synonimy:
G-20,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - G20 (224)

 • Bloomberg: Do 2035 roku Chiny staną się największą gospodarką świata

  Bloomberg: Do 2035 roku Chiny staną się największą gospodarką świata

  Okres globalnej stabilności trwający od zakończenia II wojny światowej dobiega końca; do 2035 roku Chiny prześcigną USA i staną się największą gospodarką świata, a Indie zajmą trzecie miejsce, wyprzedzając Japonię - prognozuje Bloomberg Economics.
 • Koronawirus na świecie: Światu grozi globalny kryzys żywnościowy

  Koronawirus na świecie: Światu grozi globalny kryzys żywnościowy

  Pandemia koronawirusa może wstrząsnąć międzynarodowym handlem produktami spożywczymi i wywołać nową rundę globalnego kryzysu wyżywienia - przestrzegł w tym tygodniu wiceminister rolnictwa ChRL Yu Kangzhen.
 • 

Rynki finansowe przed ogromnymi wyzwaniami

  Rynki finansowe przed ogromnymi wyzwaniami

  W wyniku wojny handlowej USA-Chiny procesy globalizacyjne spowalniają, a pełna eskalacja może skończyć się recesją - wynika z debaty PAP Biznes "Strategie rynkowe TFI". Według jej uczestników wojna handlowa może postawić pod znakiem zapytania ostatnie 30 lat wzrostu i zmienić układ sił w geopolityce.
 • W centrum uwagi spotkanie Xi-Trump

  W centrum uwagi spotkanie Xi-Trump

  Osoby zajmujące się teorią gier obecnie pochłonięte są analizą ryzyka związanego ze szczytem G20, przy czym skupiają się nawet nie tyle na samym szczycie, co na sobotnim spotkaniu przywódcy Chin Xi Jinpinga z prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem. Prezydent USA stwierdził, że kwestie gospodarcze to dla Stanów Zjednoczonych najważniejsze tematy w agendzie szczytu w Osace.
 • W centrum uwagi szczyt G20

  W centrum uwagi szczyt G20

  Złoty może zyskać w krótkiej perspektywie wobec euro - uważają ekonomiści CABA. Zakładam, że w wyniku szczytu G20 w Osace do inwestorów dotrą sygnały, świadczące o woli porozumienia między administracją amerykańską a chińską. Tym samym szansa na uspokojenie napięć w handlu między dwiema największymi gospodarkami na świecie powinna wspierać notowania złotego wobec euro - uważa starszy ekonomista Credit Agricole Krystian Jaworski.
 • Spotkanie G20: Coraz bliżej sprawiedliwe opodatkowanie firm

  Spotkanie G20: Coraz bliżej sprawiedliwe opodatkowanie firm

  Państwa G20 chcą zmodyfikować globalny system opodatkowania firm. Koncerny technologiczne mają zacząć płacić sprawiedliwe podatki. Konieczna jest też reforma WTO.
 • Indeksy nokautują przeceny

  Indeksy nokautują przeceny

  Tydzień na światowych rynkach akcji rozpoczyna się mało optymistycznym akcentem, po tym jak wszystkie główne indeksy notują wyraźne przeceny. Ostrożność inwestorów wynikać może przede wszystkim z oczekiwania na pierwszą podwyżkę stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych w tym roku. Dzisiaj jednak sporą uwagę przykuwają spółki technologiczne w Wall Street, których przecena dolewa tylko oliwy do ognia.
 • G20 - jednak wygrana prezydenta Trumpa

  G20 - jednak wygrana prezydenta Trumpa

  Przywódcy G20 opowiedzieli się na weekendowym szczycie w Hamburgu za otwartymi rynkami i przeciw protekcjonizmowi w handlu, zapobiegając eskalacji sporu z USA. Próby znalezienia kompromisu w polityce klimatycznej zakończyły się fiaskiem.
 • Interia w Baden-Baden: Morawiecki w USA będzie rozmawiać o nierównościach społecznych

  Interia w Baden-Baden: Morawiecki w USA będzie rozmawiać o nierównościach społecznych

  Już za dwa tygodnie Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju i finansów, będzie gościć w Stanach Zjednoczonych. Najpierw spotka się z szefową Rezerwy Federalnej Janet Yellen, a następnie w Waszyngtonie z Christine Lagarde, sekretarz generalną Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Niewykluczone, że dojdzie także do rozmów z przedstawicielami administracji Donalda Trumpa.
 • G20 w Baden-Baden: Zwyczajny dzień w niezwykłym towarzystwie

  G20 w Baden-Baden: Zwyczajny dzień w niezwykłym towarzystwie

  Tegoroczna edycja spotkania G20, na który zjechali ministrowie finansów 19 największych gospodarek globu (i reprezentacja UE), prezesi banków centralnych i przedstawiciele wielu międzynarodowych instytucji odbywa się w niemieckim Baden-Baden. Pomimo rangi spotkania pierwsze godziny upływają raczej pod znakiem spacerów i wspólnych zdjęć. Bo w Baden-Baden nie tylko pogoda dzisiaj dopisała.

Filmy - G20 (5)