fuzja

Artykuły - Fuzja (416)

Filmy - Fuzja (4)

 • Polskie firmy coraz bardziej aktywne na międzynarodowym rynku fuzji i przejęć

  W ubiegłym roku liczba transakcji fuzji i przejęć w Polsce była o 21 proc. wyższa, a ich wartość – o 40 proc. większa niż w 2014 roku – wynika z raportu „Emerging Europe M&A 2015/2016”. Mimo wzrostów na rynku nie jest to tak korzystny czas na tego typu transakcje jak dekadę temu – ocenia Adam Ruciński, prezes BTFG Audit i prognozuje, że w 2016 roku nie będzie spektakularnych fuzji i przejęć. Jak wynika z raportu „Emerging Europe M&A 2015/2016” opublikowanego przez CMS we współpracy z EMIS, Polska to jeden z niewielu rynków Europy Środkowo-Wschodniej, gdzie rośnie zarówno liczba, jak i wartość transakcji na rynku fuzji i przejęć (do 346 transakcji i 6,3 mld euro). Według ekspertów są to jednak wciąż znacznie słabsze wyniki od osiąganych jeszcze kilka lat temu. Dekadę temu, jak informowała KPMG, roczna wartość tego typu transakcji przekroczyła 9 mld dolarów.
 • Prezes Grupy Azoty: Zwolnień grupowych nie będzie

  Przyłączenie Zakładów Azotowych w Puławach do Grupy Azoty nie oznacza zwolnień grupowych w firmie – zapewnia prezes Grupy, Jerzy Marciniak. Firmy przygotowują się do fuzji, na którą zgodę wydała w ubiegłym tygodniu Komisja Europejska. Po połączeniu polska grupa będzie drugim największym producentem nawozów w Europie.
 • Fuzja gigantów

  BIZNES TV: Dla rządu premiera Jarosława Kaczyńskiego fuzja PKO BP i PZU to jeden z priorytetów. Zdaniem Ministerstwa Skarbu Państwa dokonanie fuzji będzie możliwe już w 2009 roku.
 • Fuzja Lotosu i Orlenu

  Biznes TV: Gdyby doszło do fuzji dwóch największych koncernów paliwowych, nowa spółka miałaby ponad 1200 stacji i zdecydowanie odskoczyłaby od konkurencji.