funt szterling

Artykuły - Funt szterling (18)

 • Na hozyzoncie dewaluacji funta szterlinga!

  Na hozyzoncie dewaluacji funta szterlinga!

  W zeszłym tygodniu brytyjski parlament ponownie przejął pałeczkę, rozpoczynając "bunt" przeciwko premierowi Johnsonowi i jego próbie zagwarantowania, że Wielka Brytania wyjdzie z Unii bez porozumienia.
 • Rynki walutowe: Bank Anglii utrzymał stopę procentową

  Rynki walutowe: Bank Anglii utrzymał stopę procentową

  Bank Anglii (BoE) utrzymał główną stopę procentową na poziomie 0,75 proc. - poinformował bank w komunikacie w czwartek. Zdaniem analityków Saxo Banku, inwestorów może niepokoić brexit, i ryzyko wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez porozumienia staje się coraz bardziej prawdopodobnym scenariuszem.
 • Dziś sądny dzień... brytyjskiego funta?

  Dziś sądny dzień... brytyjskiego funta?

  Dzisiaj rozpoczęła się debata w Izbie Gmin dotycząca scenariuszy na brexit. Wczoraj premier May zaproponowała, aby głosowanie nad całościowym planem rządu (tak jak miało to miejsce 15 stycznia) odbyło się dopiero po tym jak przegłosowane zostaną zgłoszone poprawki, po czym przedłożone Brukseli i zaakceptowane przez unijnych negocjatorów.
 • Funt na nowych szczytach

  Funt na nowych szczytach

  Sentyment jaki panuje na rynkach finansowych po weekendzie nie należy do najgorszych. Brytyjska waluta systematycznie zyskuje ze względu na ogłoszony brak zmian w relacjach z Unią.
 • Prognoza dla franka szwajcarskiego i funta brytyjskiego na 2018 r.

  Prognoza dla franka szwajcarskiego i funta brytyjskiego na 2018 r.

  Analitycy instytucji płatniczej AKCENTA zakładają, że w 2018 r. polski złoty będzie nadal się umacniał względem szwajcarskiej waluty. RPP podniesie stopy procentowe w 2018 r. - wcześniej niż zapowiada. Zdaniem ekspertów wpłynie to na umocnienie się polskiej waluty.
 • Moody's i funt, euro i dolar

  EUR/GBP nadal jest wysoko, przy 0,8845-50, gdy piszemy te słowa we wtorek rano. Analogicznie z parą dolar-funt, która pozycjonuje się przy 0,79. To znaczy, że funt jest słaby, a dolar i euro mocne względem niego.
 • Kurs funta wobec dolara obniżył się najbardziej od 31 lat

  Kurs funta wobec dolara obniżył się najbardziej od 31 lat

  Kolejny spadek odnotowała we wtorek brytyjska waluta - funt szterling - której kurs wobec dolara obniżył się o 1,3 proc. i wyniósł 1,3112 dolara - najniżej od września 1985 roku. To o 12 proc. mniej niż poziom sprzed referendum, które zadecydowało o Brexicie.
 • Dlaczego UE to najmniejszy problem Zjednoczonego Królestwa?

  Dlaczego UE to najmniejszy problem Zjednoczonego Królestwa?

  Referendum w sprawie Brexitu jest mniej istotne, niż struktura gospodarcza Zjednoczonego Królestwa. Zbliżające się referendum w sprawie Brexitu to szczególna ironia losu zważywszy, że - moim zdaniem - Zjednoczone Królestwo nigdy faktycznie nie przystąpiło do Unii Europejskiej.
 • Solidna wyprzedaż funta brytyjskiego

  Solidna wyprzedaż funta brytyjskiego

  Nowy tydzień rozpoczął się od wyprzedaży funta na szerokim rynku, przede wszystkim w wyniku najnowszych informacji z Wielkiej Brytanii związanych z opuszczeniem przez to państwo Unii Europejskiej.
 • Polka Dorota na nowej monecie brytyjskiej

  Polka Dorota na nowej monecie brytyjskiej

  Polka znalazła się na nowej dwufuntowej monecie wydanej przez brytyjską mennicę. Jak donoszą media na Wyspach, kobieta ma na imię Dorota i pochodzi z Lubienia.