funt brytyjski

Synonimy:
funt, funty
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Funt brytyjski (642)

Filmy - Funt brytyjski (6)

 • Funt bardzo drożeje, inwestorzy uwierzyli, że w czwartek przesądzona zostanie przyszłość brexitu

  W sierpniu za funta brytyjskiego trzeba było płacić 4,67 zł. 10 grudnia br. cena poszybowała do 5,09 zł. Powodem jest to, że inwestorzy uwierzyli, że przyspieszone wybory parlamentarne rozwiążą problemy brexitu. To 12 sierpnia funt osiągnął swoje 12-miesięczne minimum. Od kilku tygodni funt drożeje.
 • Funt kosztuje ponad 5 zł, inwestorzy uwierzyli, że znamy termin Brexitu

  Brytyjski funt jest najdroższy od ponad pół roku. To optymistyczna reakcja inwestorów, którzy spodziewają się, że ostateczna data Brexitu jest już dużo bardziej prawdopodobna.
 • Ultimatum brytyjskiego premiera bardzo osłabiło funta

  Wielu Inwestorów traktuje, że negocjacje pomiędzy UE i Wielką Brytanią zostały zerwane. Ten negatywny scenariusz brexitu spowodował, że za funta trzeba płacić bardzo niewiele ponad 4,80 zł. UE nie chce zgodzić się na propozycje brytyjskiego premiera dotyczące tymczasowego funkcjonowania granicy państwowej pomiędzy Irlandią i Irlandia Północną, a po 2020 r. na opuszczenie unii celnej przez Irlandię Płn.
 • Funt brytyjski na dnie, ale inwestorzy mogą szybko zmienić zdanie

  Od czasu referendum dotyczącego brexitu minęły już ponad trzy lata, a nadal nie wiemy na jakich warunkach Wielka Brytania opuści UE, a możliwe jest nadal, że w ogóle do tego nie dojdzie.