funt brytyjski

Synonimy:
funt, funty
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Funt brytyjski (62)

 • Duże zagrożenie dla wzrostu w Wielkiej Brytanii

  Duże zagrożenie dla wzrostu w Wielkiej Brytanii

  Fala entuzjazmu wywołana ogłoszeniem porozumienia w sprawie brexitu była przedwczesna. Ostrzeżenia premier Szkocji były pierwszym znakiem wskazującym na negatywny rozwój sytuacji.
 • Twardy brexit dotknie eksporterów podwójnie

  Twardy brexit dotknie eksporterów podwójnie

  Wciąż nie ma pewności co do rozstrzygnięcia negocjacji miedzy UE i Wielką Brytanią. W przypadku twardego brexitu podwójnie ucierpią polscy eksporterzy. Utrudniony dostępu do brytyjskiego rynku, cła i kontrole graniczne, to bowiem niejedyny potencjalny problem. Drugim ciosem będzie znaczny spadek wartości funta. W przypadku braku porozumienia i okresu przejściowego analitycy międzynarodowej instytucji płatniczej AKCENTA prognozują, że kurs funta może spaść nawet poniżej poziomu 4,6 zł.
 • Twardy brexit dotknie eksporterów podwójnie

  Twardy brexit dotknie eksporterów podwójnie

  Wciąż nie ma pewności co do rozstrzygnięcia negocjacji miedzy UE i Wielką Brytanią. W razie niewykluczonego, twardego brexitu podwójnie ucierpią polscy eksporterzy. Utrudniony dostępu do brytyjskiego rynku, cła i kontrole graniczne, to bowiem nie jedyny potencjalny problem. Drugim ciosem będzie znaczny spadek wartości funta.
 • May i funt walczą o przetrwanie

  May i funt walczą o przetrwanie

  Unijni politycy nie mają łatwego życia. Skomplikowane negocjacje z Wielką Brytanią i nieprzyjazny im rząd we Włoszech, który brexit wykorzystuje dla własnych celów politycznych. Najbliższe tygodnie na obydwu frontach mogą przynieść istotne rozstrzygnięcia, a konsekwencje zobaczymy na rynkach walut. Jak na razie euro traci po publikacji kolejnych słabych danych.
 • Chłodzenie oczekiwań na funcie?

  Chłodzenie oczekiwań na funcie?

  Funt, który był na fali w piątek, dzisiaj jest drugą najsłabszą walutą w grupie G-10 po szwedzkiej koronie. Wprawdzie w weekend otrzymaliśmy pozytywne informacje w temacie brexitu, to jednak zarówno Tusk, jak i Juncker nie precyzowali, jakoby porozumienie miało zostać osiągnięte już niedługo. Obaj raczej byli zgodni w tym, że powinno mieć miejsce do końca roku.
 • Zwolennicy brexitu proponują inny model relacji z UE

  Zwolennicy brexitu proponują inny model relacji z UE

  Brytyjski eurosceptyczny think tank IEA przedstawił w tym tygodniu alternatywny plan przyszłych relacji pomiędzy Wielką Brytanią a Unią Europejską po wyjściu ze Wspólnoty. Według jego autorów wzorem dla Londynu powinna być umowa o wolnym handlu z Kanadą. Tymczasem Partia Pracy prawdopodobnie odrzuci brexitowy układ wynegocjowany przez Theresę May. Drugie referendum to może cios w brytyjską walutę.
 • Mapa drogowa na brexit uderza w funta

  Mapa drogowa na brexit uderza w funta

  Nieformalny szczyt przywódców Unii Europejskiej w austriackim Salzburgu pokazał, że nie warto ufać obietnicom polityków, tylko twardym faktom. A te pokazują, że negocjacje pomiędzy Londynem, a Brukselą w temacie brexitu od kilku miesięcy utkwiły w martwym punkcie.
 • Wartość funta blisko tegorocznych minimów

  Wartość funta blisko tegorocznych minimów

  Brytyjski funt wciąż znajduje się pod presją wynikającą z obaw dotyczących brexitu, a dokładniej tego, że Wielkiej Brytanii nie uda się wypracować porozumienia z UE przed opuszczeniem struktur Wspólnoty w marcu przyszłego roku.
 • Konsekwencje twardego Brexitu dramatyczne

  Konsekwencje twardego Brexitu dramatyczne

  Brytyjska policja ostrzegła rząd, że tzw. twardy Brexit, czyli opuszczenie UE bez porozumienia ws. relacji handlowych w przyszłości, mógłby doprowadzić do zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego - wynika z listu opublikowanego przez dziennik "The Times".
 • Nadzieja dla funta, którą przekreśla brexit

  Nadzieja dla funta, którą przekreśla brexit

  Bank Anglii może dziś podnieść stopy procentowe. Niewykluczone jednak, że wywołująca zwykle duże emocje inwestorów decyzja tym razem przejdzie bez echa. Wszystkiemu winny nadchodzących brexit i związana z nim olbrzymia niepewność, która o wiele bardziej szkodzi funtowi, niż mogłoby pomóc podniesienie stóp - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

Filmy - Funt brytyjski (2)