funt brytyjski

Synonimy:
funt, funty
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Funt brytyjski (62)

 • Rząd przegrał głosowanie ws. poprawki dotyczącej brexitu

  Rząd przegrał głosowanie ws. poprawki dotyczącej brexitu

  Brytyjska Izba Gmin poparła poprawkę zmuszającą rząd Theresy May do zaprezentowania w ciągu trzech dni alternatywnego planu dotyczącego wyjścia kraju z UE w razie porażki w głosowaniu 15 stycznia nad przygotowaną przez rząd umową wyjścia z UE.
 • Brexit: gospodarcza katastrofa i funt poniżej 4 zł

  Brexit: gospodarcza katastrofa i funt poniżej 4 zł

  Miesiącami negocjowana umowa dotycząca warunków opuszczenia Unii Europejskiej nie będzie głosowana w brytyjskim parlamencie. Premier May będzie prawdopodobnie chciała renegocjować warunki porozumienia w Brukseli, by zwiększyć szansę przyjęcia go przez Izbę Gmin. Jeżeli ten proces zakończy się porażką, to poważnie wzrośnie ryzyko fatalnego dla funta scenariusza - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Brexit - czarna wizja Marka Carneya

  Brexit - czarna wizja Marka Carneya

  Czwartkowy poranek przynosi nam wyraźnie słabszego dolara w reakcji na wystąpienie szefa Fed, o którym pisaliśmy wczoraj. Powell nieco ugiął się pod presją Trumpa, ale znacznie bardziej barwny był raport Banku Anglii przedstawiony przez Marka Carneya. W Wielkiej Brytanii toczy się kluczowa polityczna bitwa.
 • Zarobki Polaków w Anglii tracą na atrakcyjności

  Zarobki Polaków w Anglii tracą na atrakcyjności

  Brytyjski funt jest słaby. Zarobki Polaków pracujących w Anglii i wysyłających swe dochody do rodziny w kraju są o 17 proc. niższe. Funt może być jeszcze słabszy z powodu konfliktów wokół brexitu.
 • Środa kluczowa dla funta i euro

  Środa kluczowa dla funta i euro

  Dzisiaj w Brukseli zaplanowana jest kolejna narada ministrów UE w temacie brexitu. W środę 21 listopada Komisja Europejska może podjąć decyzję, co "robić" dalej w temacie Włoch, które nie zastosowały się do zaleceń dokonania poprawek w przyszłorocznym projekcie budżetu.
 • Duże zagrożenie dla wzrostu w Wielkiej Brytanii

  Duże zagrożenie dla wzrostu w Wielkiej Brytanii

  Fala entuzjazmu wywołana ogłoszeniem porozumienia w sprawie brexitu była przedwczesna. Ostrzeżenia premier Szkocji były pierwszym znakiem wskazującym na negatywny rozwój sytuacji.
 • Twardy brexit dotknie eksporterów podwójnie

  Twardy brexit dotknie eksporterów podwójnie

  Wciąż nie ma pewności co do rozstrzygnięcia negocjacji miedzy UE i Wielką Brytanią. W przypadku twardego brexitu podwójnie ucierpią polscy eksporterzy. Utrudniony dostępu do brytyjskiego rynku, cła i kontrole graniczne, to bowiem niejedyny potencjalny problem. Drugim ciosem będzie znaczny spadek wartości funta. W przypadku braku porozumienia i okresu przejściowego analitycy międzynarodowej instytucji płatniczej AKCENTA prognozują, że kurs funta może spaść nawet poniżej poziomu 4,6 zł.
 • Twardy brexit dotknie eksporterów podwójnie

  Twardy brexit dotknie eksporterów podwójnie

  Wciąż nie ma pewności co do rozstrzygnięcia negocjacji miedzy UE i Wielką Brytanią. W razie niewykluczonego, twardego brexitu podwójnie ucierpią polscy eksporterzy. Utrudniony dostępu do brytyjskiego rynku, cła i kontrole graniczne, to bowiem nie jedyny potencjalny problem. Drugim ciosem będzie znaczny spadek wartości funta.
 • May i funt walczą o przetrwanie

  May i funt walczą o przetrwanie

  Unijni politycy nie mają łatwego życia. Skomplikowane negocjacje z Wielką Brytanią i nieprzyjazny im rząd we Włoszech, który brexit wykorzystuje dla własnych celów politycznych. Najbliższe tygodnie na obydwu frontach mogą przynieść istotne rozstrzygnięcia, a konsekwencje zobaczymy na rynkach walut. Jak na razie euro traci po publikacji kolejnych słabych danych.
 • Chłodzenie oczekiwań na funcie?

  Chłodzenie oczekiwań na funcie?

  Funt, który był na fali w piątek, dzisiaj jest drugą najsłabszą walutą w grupie G-10 po szwedzkiej koronie. Wprawdzie w weekend otrzymaliśmy pozytywne informacje w temacie brexitu, to jednak zarówno Tusk, jak i Juncker nie precyzowali, jakoby porozumienie miało zostać osiągnięte już niedługo. Obaj raczej byli zgodni w tym, że powinno mieć miejsce do końca roku.

Filmy - Funt brytyjski (2)