funt brytyjski

Synonimy:
funt, funty
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Funt brytyjski (62)

 • Wartość funta blisko tegorocznych minimów

  Wartość funta blisko tegorocznych minimów

  Brytyjski funt wciąż znajduje się pod presją wynikającą z obaw dotyczących brexitu, a dokładniej tego, że Wielkiej Brytanii nie uda się wypracować porozumienia z UE przed opuszczeniem struktur Wspólnoty w marcu przyszłego roku.
 • Konsekwencje twardego Brexitu dramatyczne

  Konsekwencje twardego Brexitu dramatyczne

  Brytyjska policja ostrzegła rząd, że tzw. twardy Brexit, czyli opuszczenie UE bez porozumienia ws. relacji handlowych w przyszłości, mógłby doprowadzić do zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego - wynika z listu opublikowanego przez dziennik "The Times".
 • Nadzieja dla funta, którą przekreśla brexit

  Nadzieja dla funta, którą przekreśla brexit

  Bank Anglii może dziś podnieść stopy procentowe. Niewykluczone jednak, że wywołująca zwykle duże emocje inwestorów decyzja tym razem przejdzie bez echa. Wszystkiemu winny nadchodzących brexit i związana z nim olbrzymia niepewność, która o wiele bardziej szkodzi funtowi, niż mogłoby pomóc podniesienie stóp - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Brytyjczycy albo nie chcą brexitu, albo strzelają sobie w stopę

  Brytyjczycy albo nie chcą brexitu, albo strzelają sobie w stopę

  Dwa lata trzeba było czekać na plan Wielkiej Brytanii dotyczący warunków rozwodu z Unią. Propozycja przedstawiona przez rząd Theresy May jest fatalna z punktu widzenia Zjednoczonego Królestwa i niemożliwa do zaakceptowania przez Unię. Niewykluczone jednak, że jest to bardziej długofalowa gra, która finalnie utrzyma Królestwo wewnątrz unijnych struktur - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Inflacja na właściwej ścieżce - Draghi

  Inflacja na właściwej ścieżce - Draghi

  Nasze zaufanie, że inflacja znajduje się na właściwej ścieżce, wciąż rośnie - zapowiedział wczoraj w trakcie wystąpienia przed komisją Parlamentu Europejskiego prezes EBC Mario Draghi. Wydarzeniem ostatnich godzin na rynku jest zamieszanie wokół funta po tym jak z rządu odeszło dwóch ministrów bezpośrednio związanych z procedurą Brexit'u. Funt wyraźnie tracił również wobec PLN, gdzie kwotowania GBP/PLN spadły z 4,9310 PLN do 4,8580 PLN
 • Pod ochroną Trzech Lwów

  Pod ochroną Trzech Lwów

  Wojny handlowe na poważnie wystartowały, tymczasem rynki finansowe kontynuują pozytywne odbicie. Ostatnie słowo nie zostało jeszcze wypowiedziane, więc trwałość poprawy nastrojów nie jest pewna. W międzyczasie gorąco robi się na brytyjskiej scenie polityczne, gdzie ostatnie postanowienia ws. Brexitu wywołują roszady w rządzie.
 • Brytyjczycy przyjmą model norweski

  Po weekendzie wysoko otworzyły się także notowania funta szterlinga, a para GBP/USD znajduje się powyżej 1.33 po tym jak przedstawiona została nowa - wydaje się bardziej łagodna koncepcja Brexitu - przez rząd May, zbliżona do modelu norweskiego. Nie spodobała się ona jednak części przedstawicieli partii Konserwatywnej, a minister ds. Brexitu Davis zrezygnował ze stanowiska.
 • Times": Katastrofalne scenariusze ws.brexitu

  Times": Katastrofalne scenariusze ws.brexitu

  Brytyjska gazeta "Sunday Times" opublikowała w niedzielę szczegóły tajnej rządowej analizy opisującej możliwe konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z UE bez porozumienia ws. dalszych relacji. Krajowi groziłyby braki żywności, paliwa i lekarstw - ostrzeżono.
 • Funt chłopcem do bicia?

  Nowy tydzień inwestorzy rozpoczynają w pogodnych nastrojach, co widać przede wszystkim po rynku akcji, ale na FX przerodziło się to w dryf bez przewagi dolara. Obecnie kluczowym pytaniem jest, czy USD ma tylko przerwę w większym marszu, czy zapędził się w swojej sile i zostanie za to skarcony? GBP ponownie jest chłopcem do bicia po tym, jak w zeszłym tygodniu został "porzucony" przez gołębi Bank Anglii.
 • Wielka Brytania cofnęła się do początku lat 90

  Wielka Brytania cofnęła się do początku lat 90

  Przed referendum powszechnie twierdzono, że wyjście z UE zaszkodzi brytyjskiej gospodarce. Jest zbyt wcześnie na oszacowanie wpływu brexitu, ponieważ nie znamy jeszcze szczegółów dotyczących nowych stosunków pomiędzy Wielką Brytanią a Unią Europejską.

Filmy - Funt brytyjski (2)