funkcjonariusz

Artykuły - Funkcjonariusz (64)

 • Policja szuka pracowników. A wakatów nie ubywa

  Policja szuka pracowników. A wakatów nie ubywa

  W tym roku padnie rekord przyjęć do służby w policji. W całej Polsce na chętnych czeka aż 5560 wolnych etatów. Nie oznacza to jednak, że w ten sposób zniknie prawie 5 tys. wakatów w policji.
 • B. funkcjonariusz SB oskarżony przez IPN o znęcanie się

  Za znęcanie się nad aresztantem na przełomie 1946 i 1947 r. odpowie przed sądem b. funkcjonariusz Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Limanowej Stanisław P. Krakowski IPN skierował w tej sprawie akt oskarżenia do sądu - poinformowała Dorota Korohoda z IPN.
 • MSW: Nowe przepisy emerytalne dla funkcjonariuszy i żołnierzy

  MSW: Nowe przepisy emerytalne dla funkcjonariuszy i żołnierzy

  Od 1 stycznia 2013 roku funkcjonariusze oraz żołnierze, którzy wstąpią do służby będą nabywać uprawnienia emerytalne po łącznym spełnieniu dwóch warunków wieku - 55 lat oraz stażu służby - 25 lat. Funkcjonariusze nadal będą nabywać prawo do emerytury z budżetu państwa w ramach odrębnego systemu zaopatrzeniowego, a nie w ramach powszechnego systemu emerytalnego. Zmiany nie dotyczą funkcjonariuszy i żołnierzy już pełniących służbę.
 • Talibowie zabili 21 funkcjonariuszy sił paramilitarnych

  Talibowie zabili 21 funkcjonariuszy sił paramilitarnych, uprowadzonych trzy dni temu na północnym zachodzie Pakistanu - poinformował w sobotę wieczorem przedstawiciel lokalnych władz.
 • CBA zawiadomi Seremeta ws. "bezpieczeństwa funkcjonariuszy oraz Biura"

  CBA zawiadomi Seremeta ws. "bezpieczeństwa funkcjonariuszy oraz Biura"

  Po publikacji "GW", która napisała o pracy agentów pod przykryciem, Centralne Biuro Antykorupcyjne zawiadomi prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta w sprawie "bezpieczeństwa funkcjonariuszy oraz Biura" - poinformował rzecznik CBA Jacek Dobrzyński.
 • Kto dostanie 300 zł podwyżki po 15 listopada?

  Kto dostanie 300 zł podwyżki po 15 listopada?

  Wiceminister spraw wewnętrznych Michał Deskur wystąpił do komendantów głównych Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej oraz szefa BOR o wypłatę podwyżek dla funkcjonariuszy. Pieniądze będą wypłacane 15 listopada br. z wyrównaniem za październik i listopad.
 • Funkcjonariusz BOR zmarł w Kazachstanie

  W Kazachstanie zmarł funkcjonariusz BOR, który zajmował się ochroną konsulatu w Ałma-Acie - poinformował w środę rzecznik Biura mjr Dariusz Aleksandrowicz.
 • Umorzono śledztwo wobec dwóch funkcjonariuszy BOR

  Prokuratura Rejonowa w Sejnach (woj. podlaskie) umorzyła w piątek śledztwo ws. dwóch funkcjonariuszy BOR, którzy mieli pod wpływem alkoholu jechać samochodem służbowym w okolicy posiadłości prezydenta RP - podał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Suwałkach Ryszard Tomkiewicz.
 • Cichocki o zwiększaniu wynagrodzeń funkcjonariuszy tuż przed emeryturą

  Cichocki o zwiększaniu wynagrodzeń funkcjonariuszy tuż przed emeryturą

  - Propozycja naliczania emerytur dla funkcjonariuszy na podstawie średniej z trzech wybranych lat ma ograniczyć sytuację podwyższania ich wynagrodzeń tuż przed przejściem na emeryturę - wyjaśnia szef MSW Jacek Cichocki.
 • Zarobki funkcjonariuszy służby więziennej

  Zarobki funkcjonariuszy służby więziennej

  Ustawa z 9 kwietnia 2010 roku o Służbie Więziennej określa ją jako umundurowaną i uzbrojoną formację apolityczną podległą Ministrowi Sprawiedliwości, posiadającą własną strukturę organizacyjną.