fundusze unijne

Synonimy:
fundusze europejskie, Fundusze UE unijne fundusze
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Fundusze unijne (104)

 • BGK finansuje kredyty dla dużych, średnich i najmniejszych firm

  BGK finansuje kredyty dla dużych, średnich i najmniejszych firm

  Przedsiębiorcy duzi, średni, a nawet bezrobotni, którzy chcieliby dopiero rozpocząć działalność gospodarczą, mogą starać się w bankach i innych instytucjach o pożyczki, na które funduszy dostarcza Bank Gospodarstwa Krajowego ze środków unijnych. Łączna kwota preferencyjnie oprocentowanych kredytów dla biznesu wynosi 6,5 mld zł.
 • Miliardy złotych mają ożywić upadające miasta. To dla nich szansa, ale czasu jest coraz mniej

  Miliardy złotych mają ożywić upadające miasta. To dla nich szansa, ale czasu jest coraz mniej

  Malejąca populacja, zjawisko upadłości lokalnych przedsiębiorstw, brak transportu kolejowego i połączeń z drogami szybkiego ruchu stanowią poważne problemy dla wielu ośrodków miejskich w Polsce. Zagraża im wyludnienie oraz utrata znaczenia gospodarczego. Na ratunek rusza rząd z programem "Pakiet dla miast średnich". Planowane wydatki sięgną 2,5 mld złotych. Większa część tych pieniędzy zostanie uruchomiona w 2020 roku. Jednak, według ekspertów, trzeba działać zdecydowanie szybciej. Każda zwłoka pogarsza sytuację, a skutki mogą być bardzo niekorzystne i w zasadzie nieodwracalne.
 • Ważą się losy wieloletniego budżetu UE

  Ważą się losy wieloletniego budżetu UE

  KE przedstawiła w środę opcję powiązania dostępu do funduszy z poszanowaniem wartości UE. Liczy na to, że decyzję w tej sprawie pomogą jej podjąć unijni liderzy. Jednocześnie szef KE ocenił, że w sporze z Polską jest bardzo duża szansa na zbliżenie stanowisk.
 • Nowy budżet UE. Zasadzki dla Polski

  Powiązanie wypłat z praworządnością to nie jedyne ryzyko dla Polski w nowym budżecie UE. Niektórzy komisarze UE chcą uzależnienia części funduszy nie od wielkości gospodarki państw Unii, lecz m.in. od stopy bezrobocia.
 • Bruksela chce powiązać dostęp do funduszy unijnych z praworządnością

  Bruksela chce powiązać dostęp do funduszy unijnych z praworządnością

  KE chce zaproponować, by w przyszłej siedmioletniej perspektywie finansowej UE uczynić praworządność warunkiem dostępu do środków budżetowych, czym ryzykuje starcie z Polską - poinformował w poniedziałek na swej stronie internetowej "Financial Times".
 • Coraz bliżej unijnej bitwy o pieniądze

  Coraz bliżej unijnej bitwy o pieniądze

  Donald Tusk zaplanował już na luty 2018 r. pierwszą dyskusję przywódców UE o budżecie na okres po 2020 r. Ale ostateczne porozumienie jest planowane dopiero na 2019 r.
 • NIK: Wydatkowanie unijnych funduszy daleko niezadowalające!

  NIK: Wydatkowanie unijnych funduszy daleko niezadowalające!

  Wydatkowanie przez Polskę unijnych środków z polityki spójności jest niezadowalające, mimo znacznej poprawy w naborach wniosków i w zawieraniu umów z beneficjentami - informuje NIK w raporcie. Polska ma do wydania w latach 2014-2020 ok. 80 mld euro.
 • Tauron pozyskał już 160 mln zł z funduszy UE

  Tauron pozyskał już 160 mln zł z funduszy UE

  Tauron Dystrybucja pozyskał kolejne środki unijne na budowę i modernizację sieci średniego i niskiego napięcia. Głównym celem projektu będzie budowa i modernizacja sieci elektroenergetycznej pozwalająca na jej dostosowanie do funkcjonalności sieci inteligentnej (SMART). W sumie spółka na realizację inwestycji pozyskała dotacje w wysokości ponad 160 mln zł.
 • Budżet UE na 2018 r. zatwierdzony

  Budżet UE na 2018 r. zatwierdzony

  Rada UE i Parlament Europejski zatwierdziły w czwartek porozumienie ws. budżetu na 2018 rok. Ostatni budżet całej "28" ma być skoncentrowany na wsparciu wzrostu gospodarczego, tworzeniu miejsc pracy oraz migracji i bezpieczeństwie.
 • Komisja Europejska szykuje się na wielkie cięcia funduszy UE

  Komisja Europejska szykuje się na wielkie cięcia funduszy UE

  Bruksela przygotowuje się na redukcje funduszy spójności o nawet 30 proc. w okresie po 2020 r. Polska, niegdyś silny adwokat hojnej polityki spójności, teraz stoi wobec ryzyka cięć m.in. za łamanie praworządności.

Filmy - Fundusze unijne (19)

 • Nie bój się zarabiać na swoim pomyśle

  Pierwszy krok do udanej firmy to pomysł na siebie – przekonuje Angelika Witaszewska, znana jako Mamagerka.
 • Sięgnij po dotację, to proste!

  Jak postarać się o dotację na działalność i co można załatwić w Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich – sprawdza Angelika Witaszewska, autorka bloga Mamagerka.pl.
 • Mamagerka poniosła ryzyko i nie żałuje

  Angelika Witaszewska miała do wyboru: po urlopie macierzyńskim wrócić do pracy w handlu, albo wziąć dwój zawodowy los w swoje ręce. Tak zrobiła i nie żałuje. Poznaj jej historię.
 • Masz pomysł na nowy produkt lub usługę?

  Masz pomysł na nowy produkt lub usługę? Dostaniesz odpowiednie wsparcie - zobacz, jak je zdobyć.