fundusze

Artykuły - Fundusze (2412)

 • Fundusze inwestycyjne dały zarobić w styczniu

  Fundusze inwestycyjne dały zarobić w styczniu

  W styczniu wszystkie grupy funduszy wypracowały dodatni wynik - informują eksperci Analizy Online.
 • Fundusze venture capital zainwestowały blisko 50 mld USD na całym świecie

  Fundusze venture capital zainwestowały blisko 50 mld USD na całym świecie

  Cyfrowe innowacje niezmiennie pozostają w centrum zainteresowania inwestorów. Jak wynika z badania KPMG w I kwartale 2018 r. fundusze zainwestowały 49,3 mld USD (ponad 70% więcej niż kwartał wcześniej). USA jest zdecydowanie najważniejszym rynkiem inwestycyjnym - ponad 61% wszystkich pieniędzy zostało ulokowanych przez fundusze właśnie na tym rynku.
 • Jourova: W świetle nowych zasad Polska mogłaby stracić fundusze UE

  Jourova: W świetle nowych zasad Polska mogłaby stracić fundusze UE

  - Gdyby zaproponowane powiązanie funduszy UE z przestrzeganiem rządów prawa obowiązywało obecnie, to teoretycznie fundusze dla Polski mogłyby zostać obcięte lub wstrzymane - powiedziała w środę w Brukseli unijna komisarz do spraw sprawiedliwości Viera Jourova.
 • Fundusze zamknięte dają wyższy zysk

  Fundusze zamknięte dają wyższy zysk

  O jedną czwartą więcej zarobili w ciągu trzech lat inwestorzy, którzy wybrali fundusze zamknięte, a nie otwarte - wynika z danych zebranych przez Open Finance. W funduszach zamkniętych spotkamy się z niższymi kosztami zarządzania i bardziej elastyczną polityką inwestycyjną, ale ceną za to wszystko jest mniejsza płynność i dodatkowe ryzyko.
 • Oszczędzanie nie jest naszą narodową specjalnością

  Oszczędzanie nie jest naszą narodową specjalnością

  Niedawne dane Głównego Urzędu Statystycznego dotyczące tzw. średniego wynagrodzenia brzmiały szczególnie krzepiąco. Zarabiamy już prawie 5 tys. zł miesięcznie (brutto), a to kwota wystarczająca "na życie" i pozwalająca co nieco odłożyć. Niestety - "przeciętne" wynagrodzenie bywa mylące (większość Polaków zarabia mniej), a nasza skłonność do oszczędzania - niezależnie od wysokości miesięcznych dochodów - jest stosunkowo niewielka.
 • Inwestowanie na emeryturze? To możliwe, choć ryzykowne

  Inwestowanie na emeryturze? To możliwe, choć ryzykowne

  Czy seniorzy powinni podejmować odważne decyzje inwestycyjne? Choć z pozoru odpowiedź wydaje się oczywista, wielu ekspertów namawia starszych ludzi do pomnażania zgromadzonego kapitału.
 • Aktywa funduszy inwestycyjnych w sierpniu

  Aktywa funduszy inwestycyjnych w sierpniu

  W sierpniu aktywa krajowych funduszy inwestycyjnych istotnie wzrosły do 274,9 mld zł (+1%). To zasługa przede wszystkim funduszy detalicznych, do których - według szacunków Analiz Online - wpłacono blisko +2 mld zł netto. Indeks WIG notuje historyczne szczyty, a za hossą stoją inwestorzy instytucjonalni, a drobnych inwestorów na GPW nie ma.

Filmy - Fundusze (4)

 • 6 zasad tanich wakacji. Jak płacić na zagranicznych wycieczkach?

  To w jaki sposób płacimy ma wpływ na nasze wakacyjne wydatki. Przykład? Żeby nie narazić się na niekorzystne kursy przewalutowania, zwykle warto płacić w lokalnej walucie. Oferowane w bankomatach i terminalach kursy przewalutowań są zazwyczaj gorsze od tych które uzyskamy wybierając opcje „płać w walucie lokalnej”. O czym jeszcze warto pamiętać, żeby nie przepłacać na wakacjach?
 • Polska atrakcyjnym rynkiem dla funduszy private equity i venture capital

  Polska jest atrakcyjnym rynkiem dla funduszy private equity i venture capital. Niemal połowa inwestycji tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej przeprowadzana była właśnie u nas. W porównaniu ze średnią europejską zaangażowanie funduszy w stosunku do PKB jest w Polsce jednak dwuipółkrotnie niższe. Za perspektywiczne uważane są branże związane z IT i internetem, ochroną zdrowia oraz usługami. – Jest to bardzo atrakcyjny region z tego powodu, że w ciągu ostatniej dekady dał najwyższe stopy zwrotu z inwestycji – mówi agencji informacyjnej Newseria Inwestor Michał Karwacki, ekspert międzynarodowej firmy doradczej Squire Patton Boggs.
 • Udany początek roku na rynku długu

  Rok 2012 zaczął się bardzo dobrze dla funduszy dłużnych. Po grudniowej operacji otwartego rynku, przeprowadzonej przez Europejski Bank Centralny, który wpuścił w europejski system bankowy dużą ilość pieniądza, inwestorzy międzynarodowi ruszyli na zakupy.
 • Unijne fundusze w policji

  Fundusze UE wpływają na poprawę stanu policyjnej infrastruktury. Policjantom ułatwia to pracę, a obywatele czują się bezpieczniej.