Fundusz Odbudowy

Artykuły - Fundusz Odbudowy (10)

 • Waldemar Buda: Wprowadzenie preambuły to dla opozycji próba wyjścia z twarzą

  Waldemar Buda: Wprowadzenie preambuły to dla opozycji próba wyjścia z twarzą

  - Wprowadzanie preambuły do ustawy ratyfikacyjnej dot. zasobów własnych UE, to dla opozycji próba wyjścia z twarzą z sytuacji, którą sami stworzyli. Otrzegaliśmy przed tym - ocenił wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.
 • Borys Budka: Premier nie ma większości, musi szukać głosów na zewnątrz

  Borys Budka: Premier nie ma większości, musi szukać głosów na zewnątrz

  - Premier Mateusz Morawiecki tryumfuje po przyjęciu przez Sejm ustawy ratyfikacyjnej. Na jego miejscu raczej zastanowiłbym się, czy musi szukać trwałego porozumienia poza koalicją, czy powinien podać się do dymisji i czy jest jeszcze rząd większościowy - przekonywał we wtorek wieczorem lider PO Borys Budka.
 • Fundusz Odbudowy w Sejmie. Tak głosowali posłowie

  Fundusz Odbudowy w Sejmie. Tak głosowali posłowie

  Sejm przyjął we wtorek ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE. Za opowiedziało się 290 posłów, w tym politycy PiS, Lewicy i PSL. Przeciw była Solidarna Polska. 133 posłów wstrzymało się od głosu. Jako jedyny z klubu KO "za" głosował poseł Franciszek Sterczewski.
 • Fundusz Odbudowy. Sejm zdecydował ws. ratyfikacji

  Fundusz Odbudowy. Sejm zdecydował ws. ratyfikacji

  Sejm opowiedział się za przyjęciem projektu ustawy ws. ratyfikacji decyzji o zasobach własnych Unii Europejskiej. "Za" głosowało 290 posłów, przeciw było 33, wstrzymało się 133. Ustawa trafi teraz do Senatu.
 • Fundusz Odbudowy. Sejm: Zbigniew Ziobro i Michał Wójcik nie zostali dopuszczeni do głosu

  Fundusz Odbudowy. Sejm: Zbigniew Ziobro i Michał Wójcik nie zostali dopuszczeni do głosu

  Minister Zbigniew Ziobro, ale także minister Michał Wójcik bezskutecznie walczą o głos podczas debaty o Funduszu Odbudowy. Na razie marszałkowie nie dopuszczają ich do mikrofonu - relacjonuje reporter Polsat News Wojciech Dąbrowski.
 • Opozycja chce przełożyć głosowanie ws. ratyfikacji Funduszu Odbudowy

  Opozycja chce przełożyć głosowanie ws. ratyfikacji Funduszu Odbudowy

  W Sejmie, podczas debaty nad ratyfikacją Funduszu Odbudowy, część opozycji domagała się przełożenia głosowania. Obóz rządzący odrzucił tę możliwość. W czasie dyskusji Janusz Korwin-Mikke w zdecydowanych słowach zwrócił się do posłów Lewicy, którzy wcześniej zadeklarowali, że poprą FO. - Przy okazji chciałbym zauważyć, że gdyby jakiś poseł czy senator Pierwszej Rzeczypospolitej wziął od Prusaków czy Rosjan worek złota za coś tam, za jakieś głosowanie i rozdał ten worek między biednych, w dalszym ciągu byłby tak samo sprzedawczykiem - mówił poseł Konfederacji.
 • Fundusz Odbudowy. Zbigniew Ziobro: Zdania nie zmieniamy, jesteśmy przeciwko

  Fundusz Odbudowy. Zbigniew Ziobro: Zdania nie zmieniamy, jesteśmy przeciwko

  Tuż przed sejmowym głosowaniem ws. ratyfikacji Funduszu Odbudowy Zbigniew Ziobro przypomniał, że Solidarna Polska nie poprze tej ustawy. - Zdania nie zmieniamy, byliśmy i jesteśmy konsekwentnie przeciwni - podkreślił w trakcie konferencji prasowej z udziałem posłów swojej partii.
 • Fundusz Odbudowy. KO i PSL przygotowały wspólny projekt uchwały

  Fundusz Odbudowy. KO i PSL przygotowały wspólny projekt uchwały

  Kluby Koalicji Obywatelskiej i Koalicji Polskiej-PSL przygotowały wspólny projekt uchwały ws. ratyfikacji unijnego Funduszu Odbudowy. Chcą, by ustawa w tej sprawie była głosowana w Sejmie kwalifikowaną większością 2/3 głosów. - Taka większość zabezpiecza warunki w sprawie Krajowego Planu Odbudowy - uzasadniał szef klubu KO Cezary Tomczyk.
 • Przewodnicząca KE: Fundusz odbudowy to dla Europy szansa stulecia

  Przewodnicząca KE: Fundusz odbudowy to dla Europy szansa stulecia

  Fundusz odbudowy to dla Europy szansa stulecia - oświadczyła przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Jak podkreśliła, fundusz wzmocni "społeczną gospodarkę rynkową" UE oraz "jedyny w swoim rodzaju wspólny rynek".
 • UE chce przeznaczyć 500 mld euro na fundusz odbudowy po pandemii koronawirusa

  UE chce przeznaczyć 500 mld euro na fundusz odbudowy po pandemii koronawirusa

  Unia Europejska planuje wprowadzić w życie fundusz na odbudowę gospodarki w wysokości 500 mld euro, aby pomóc przetrwać recesję po pandemii koronawirusa - podali w poniedziałek we wspólnym oświadczeniu kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Emmanuel Macron.

Filmy - Fundusz Odbudowy (38)