fundacja

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Fundacja (Film Reż.Filip Bajon) ,

Artykuły - Fundacja (304)

Filmy - Fundacja (8)

 • Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej skupia się obecnie na pomocy osobom starszym

  Jolanta Kwaśniewska zamknęła wystawę „Starzejemy się od urodzenia”, umiejscowioną w hali głównej warszawskiego Dworca Wschodniego. W ciągu pięciu tygodni obejrzało ją blisko pół miliona osób. Ekspozycja jest częścią najnowszej inicjatywy Fundacji Porozumienie bez Barier, jaką jest „Kąciki Babci i Dziadka”. Teraz fundacja planuje ogłoszenie konkursu na najlepszą metamorfozę miejsca, w którym osoby starsze mogą ciekawie spędzać czas. Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej Porozumienie bez Barier przez wiele lat działała na rzecz potrzebujących dzieci. Obecnie kieruje swoje działania także w stronę osób starszych. Zdaniem byłej pierwszej damy tą grupą społeczną interesuje się niewiele organizacji dobroczynnych. Najnowsza inicjatywa fundacji to „Kąciki Dziadka i Babci”, realizowana w ramach zainicjowanego przez Jolantę Kwaśniewską programu „Oswajanie starości”. W ramach tej akcji w całej Polsce powstawać będą miejsca, w których seniorzy będą mogli przyjemnie spędzać czas, a wiele już istniejących tego typu ośrodków przejdzie gruntowną metamorfozę. – Jest bardzo wiele takich miejsc w Polsce, gdzie osoby starsze, kiedy znajdują się w szpitalach czy w domach pomocy społecznej, są w takiej przestrzeni, gdzie trudno jest zapomnieć, że jest to miejsce, gdzie odchodzimy, gdzie jesteśmy samotni. Jest to zazwyczaj jakiś zdezelowany fotel czy krzesło – mówi Jolanta Kwaśniewska.
 • Małgorzata Rozenek postanowiła założyć fundację

  Prezenterka za pośrednictwem fundacji zamierza pomagać uczestniczkom programu „Projekt Lady”. Małgorzata Rozenek nie chce zdradzać szczegółów, twierdzi jednak, że jeden z pomysłów na działanie fundacji podsunęła jej podczas wywiadu dziennikarka. Małgorzata Rozenek została gospodynią nowego edukacyjno-rozrywkowego programu stacji TVN. W reality show „Projekt Lady” weźmie udział dwanaście kobiet o trudnej przeszłości i zachowaniu, które cechuje agresja i wulgarność. Dzięki programowi mają nauczyć się, jak być damą i nabrać sił do całkowitej zmiany swojego życia. Małgorzata Rozenek zapewnia, że uczestniczki show otrzymają wsparcie nie tylko w czasie trwania programu.
 • Raport Fundacji UMCS: wybór oferty Airbus Helicopters to mniejsze wpływy do polskiej gospodarki

  Wybór francuskiego samolotu Caracal produkcji Airbus Helicopters w przetargu na dostawę śmigłowców dla polskiej armii spowodowałby utratę 3 700 miejsc pracy na Lubelszczyźnie oraz o 580 mln zł mniejsze wpływy w 2030 roku do polskiej gospodarki niż w przypadku wyboru oferty PZL-Świdnik na śmigłowiec AW149 – wynika z raportu Fundacji UMCS o wpływie przetargu śmigłowcowego na rozwój przemysłu lotniczego w Polsce Wschodniej. – Z naszych obliczeń wynika, że w perspektywie 2030 r., jeżeli przetarg byłby realizowany w PZL-Świdnik, moglibyśmy się liczyć z wpływami do szeroko rozumianej gospodarki rzędu 600 mln zł – mówi dr hab. prof. nadzw. Zbigniew Pastuszak, dziekan Wydziału Ekonomicznego UMCS w Lublinie.
 • Moro-Figurska pomaga nastoletnim mamom

  Poprzez akcję "Mama w Szkolnej Ławce" chcemy pokazać młodym dziewczynom, którym przez chwilę zawalił się świat, że ciąża to nie koniec ich rozwoju - mówi Odeta Moro-Figurska, założycielka Fundacji Szczęśliwe Macierzyństwo.