Fujitsu

Artykuły - Fujitsu (184)

Filmy - Fujitsu (4)

 • Rewolucja w płatnościach! Koniec z kartami?

  Zatwierdzanie transakcji płatniczych za pomocą dłoni - tak ma wyglądać przyszłość! System płatności dłonią działa już w Szwecji, na terenie kampusu Uniwersytetu w Lund. Korzysta z niego ponad 1800 osób i kilkanaście placówek usługowych: sklepów, restauracji i kawiarni. System Quixter wykorzystuje technologię PalmSecure dostarczaną przez japońską firmę Fujitsu. Polega ona na skanowaniu układu żylnego w dłoni, unikalnego dla każdego człowieka. Dla zwiększenia bezpieczeństwa, użytkownik proszony jest o podanie PIN-u przypisanego do zarejestrowanego obrazu jego dłoni. PIN – to 4 ostatnie cyfry numeru telefonu użytkownika. Twórca Quixtera, student Fredrik Leifland, uważa, że nie ma bezpieczniejszego, szybszego i wygodniejszego systemu płatności. - Zawsze przecież mamy ze sobą naszą dłoń! - mówi.
 • Jak przemienić papier w ekran dotykowy?

  Inżynierowie z Fujitsu Laboratories zmienili papier w ekran dotykowy przy pomocy kamerki internetowej, projektora i specjalnego oprogramowania. Dzięki temu możemy przenieść dowolne treści z kartki papieru do świata cyfrowego. Efekt robi wrażenie i może znaleźć szersze zastosowanie.
 • MWC 2013: Fujitsu Stylistic S01

  Sprawdzamy smartfona Fujitsu Stylistic S01.
 • Testownia: X-Pro 1

  X-Pro1 to pierwszy model bezlusterkowca w ofercie Fujifilm. Aparat wyróżnia się głównie za sprawą oryginalnego designu, utrzymanego w stylistyce retro. Sam wygląd to jednak nie wszystko, bo także pod względem rozwiązań czysto technicznych X-Pro1 jest konstrukcją bardzo oryginalną.