FSO Polonez

Artykuły - FSO Polonez (15)

 • Historia Poloneza zaczęła się 42 lata temu

  Historia Poloneza zaczęła się 42 lata temu

  16 września to ważna data w historii polskiej motoryzacji. Równe 42 lata temu - 16 września 1974 roku - firmy Fiat i Polmot podpisały umowę na zaprojektowanie nowego modelu, który miał zastąpić starzejącego się Polskiego Fiata 125p.
 • Polonez Atu. Polacy czekali na to auto 20 lat. Potem je wyśmiali!

  Polonez Atu. Polacy czekali na to auto 20 lat. Potem je wyśmiali!

  Mija właśnie dwadzieścia lat od rozpoczęcia produkcji samochodu, na który polscy kierowcy z niecierpliwością wyczekiwali od 1978 roku!
 • 27 czerwca 1988 r. Podwyżka cen samochodów

  27 czerwca 1988 r. Podwyżka cen samochodów

  Rząd ogłosił podwyżkę cen samochodów osobowych aż o 40 procent.
 • Taki będzie nowy FSO Polonez?!

  Taki będzie nowy FSO Polonez?!

  Niebawem minie 14 lat od czasu, gdy bramę Fabryki Samochodów Osobowych na Żeraniu opuścił ostatni osobowy Polonez. Zgodnie z obecnymi standardami w tym czasie pojazd - co najmniej dwukrotnie - powinien doczekać się następcy...
 • Polonez? Tego ścierwa nikt nie kupi!

  Polonez? Tego ścierwa nikt nie kupi!

  Jeszcze 3-4 lata temu posiadanie Poloneza nie było dla właściciela powodem do dumy. Mocno wyeksploatowane, nadgryzione korozją, samochody budziły przeważnie uśmiech politowania.
 • Polonez hitem w Chinach? FSO potęgą?

  Polonez hitem w Chinach? FSO potęgą?

  Grudzień to czas podsumowań i przemyśleń - zbliżający się koniec roku sprawia, że częściej zdarza nam się zastanawiać, "co by było, gdyby"...?
 • Polonez to dobre auto. Tylko dlaczego je sprzedałeś?

  Polonez to dobre auto. Tylko dlaczego je sprzedałeś?

  Kilka dni temu opublikowaliśmy krótki poradnik skierowany do młodych kierowców, którzy - pragnąc poczuć motoryzacyjny smak minionej epoki - chcieliby poruszać się na co dzień Polonezem.
 • Marzysz o klasyku? A może Polonez?

  Marzysz o klasyku? A może Polonez?

  Jesteśmy właśnie świadkami ważnej pokoleniowej zmiany. Coraz więcej pojazdów, które jeszcze 10 lat temu wywoływały na twarzach innych kierowców szydercze uśmieszki, dziś staje się pożądanymi klasykami.
 • Polonez naprawdę podbił cały świat!

  Polonez naprawdę podbił cały świat!

  "Stracona szansa". Tymi słowami większość entuzjastów określa historię budowanego na Żeraniu Poloneza, wskazując przy tym na obecny sukces Skody czy Dacii.
 • Amerykanie wyśmiewają polski czołg

  Amerykanie wyśmiewają polski czołg

  Pokazany na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach czołg PL-01 Concept nie jest nawet prototypem, a już wywołał wiele kontrowersji. Zwłaszcza wśród osób nie związanych z wojskiem.

Filmy - FSO Polonez (1)