FSO

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
FSO ,

Artykuły - FSO (10)

 • Drugie życie słynnej fabryki FSO na warszawskim Żeraniu. Za kilka miesięcy w dawnych halach otworzy się nowoczesne centrum konferencyjne

  Drugie życie słynnej fabryki FSO na warszawskim Żeraniu. Za kilka miesięcy w dawnych halach otworzy się nowoczesne centrum konferencyjne

  W drugiej połowie roku do użytku zostanie oddana inwestycja, która powstaje na terenie słynnej, warszawskiej fabryki FSO na Żeraniu. Postindustrialne hale, z zachowaniem wielu oryginalnych elementów, zostaną przekształcone w centrum konferencyjne, jedno z największych w Polsce. Obok powstanie nowoczesny biurowiec, hotel międzynarodowej sieci i centrum designu oraz wyposażania wnętrz. Cała inwestycja powstanie przy jednym z najbardziej ruchliwych węzłów komunikacyjnych Warszawy.
 • Fiat 125p ma 46 lat. To przez ten model zginęło FSO?

  Fiat 125p ma 46 lat. To przez ten model zginęło FSO?

  Gdyby był człowiekiem, kończył by właśnie spłatę kredytu hipotecznego i zastanawiał się, na jakie studia posłać dzieci. Dokładnie 46 lat temu, 28 listopada 1967 roku, bramę Fabryki Samochodów Osobowych na Żeraniu opuścił pierwszy Fiat 125p.
 • Czarne chmury nad FSO

  Po dzisiejszych doniesieniach na temat rezygnacji kanadyjskiej Magna International z przejęcia FSO, istnieją wciąż szanse na znalezienie inwestora, ale są one niewielkie" - stwierdza Vitaly Belskiy, starszy konsultant Frost & Sullivan, globalnej firmy doradczej.
 • Jakub Faryś: Najgorszy rok w motoryzacji od kilkudziesięciu lat

  Jakub Faryś: Najgorszy rok w motoryzacji od kilkudziesięciu lat

  Sprzedaż samochodów spada w dramatycznym tempie. Tylko w tym roku może w Polsce sięgnąć zaledwie 260 tys. sztuk. - To jest chyba jeden z najgorszych od kilkudziesięciu lat, jeżeli nie najgorszy, moment przed branżą motoryzacyjną - i europejską, i w Polsce - uważa Jakub Faryś, prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego. Apeluje do rządu, by ten podjął odpowiednie kroki.
 • "Puls Biznesu": Motoryzacja wróci na Żerań?

  "Puls Biznesu": Motoryzacja wróci na Żerań?

  Radni stolicy zachęcają Magnę, kanadyjskiego producenta podzespołów motoryzacyjnych, do zainwestowania w FSO na warszawskim Żeraniu - informuje "Puls Biznesu".
 • Magna Steyr zainteresowana FSO

  Magna Steyr zainteresowana FSO

  Firma Magna Steyr jest zainteresowana zakupem warszawskiej Fabryki Samochodów Osobowych - poinformowano w piątek podczas posiedzenia sejmowej Komisji Gospodarki. Koncern mógłby za 5 lat produkować w FSO ok. 200 tys. aut rocznie.
 • Czyżby Nissan z FSO?

  Czyżby Nissan z FSO?

  Magna International, kanadyjski producent części samochodowych z 286 fabrykami na całym świecie, chce wykorzystać majątek warszawskiej FSO, wynika z nieoficjalnych informacji "Pulsu Biznesu". Wspomina się o produkcji na Żeraniu jednego z modeli Nissana.
 • Osiedle mieszkanie na miejscu FSO?

  Osiedle mieszkanie na miejscu FSO?

  Warszawska Fabryka Samochodów Osobowych na Żeraniu dogorywa. Szefostwo firmy myśli o sprzedaży terenów - informuje "Metro".
 • Pawlak o FSO: Wspieramy fabrykę

  Pawlak o FSO: Wspieramy fabrykę

  Od 1 marca nastąpi przerwa w produkcji Chevroleta Aveo na Żeraniu - ogłosił w imieniu zarządu Fabryki Samochodów Osobowych jej rzecznik Roman Bugaj.
 • Dlaczego FSO musiało upaść

  Dlaczego FSO musiało upaść

  Zamyka się właśnie wieko nad żerańską Fabryką Samochodów Osobowych. Wczoraj z linii montażowej zakładu zjechało ostatnie auto - produkowany od niemal czterech lat chevrolet aveo.

Filmy - FSO (2)

 • Smutny koniec motoryzacyjnej legendy

  17 października ruszyła wyprzedaż majątku w zakładach FSO na Żeraniu. Jak zapewniała spółka, na zainteresowanych czekało 46 maszyn i urządzeń. Krzysztof Zasada, dziennikarz RMF FM, sprawdzał, czy na Żeraniu można jeszcze znaleźć coś oprócz smutnych wspomnień...
 • FSO kończy działalność

  Z taśmy produkcyjnej FSO na warszawskim Żeraniu zjechał ostatni samochód. Większość pracowników Fabryki Samochodów Osobowych straci pracę. Rozmawiał z nimi Krzysztof Berenda, RMF FM.