FSO

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
FSO (producent samochodów ) ,

Artykuły - FSO (211)

 • Drugie życie słynnej fabryki FSO na warszawskim Żeraniu. Za kilka miesięcy w dawnych halach otworzy się nowoczesne centrum konferencyjne

  Drugie życie słynnej fabryki FSO na warszawskim Żeraniu. Za kilka miesięcy w dawnych halach otworzy się nowoczesne centrum konferencyjne

  W drugiej połowie roku do użytku zostanie oddana inwestycja, która powstaje na terenie słynnej, warszawskiej fabryki FSO na Żeraniu. Postindustrialne hale, z zachowaniem wielu oryginalnych elementów, zostaną przekształcone w centrum konferencyjne, jedno z największych w Polsce. Obok powstanie nowoczesny biurowiec, hotel międzynarodowej sieci i centrum designu oraz wyposażania wnętrz. Cała inwestycja powstanie przy jednym z najbardziej ruchliwych węzłów komunikacyjnych Warszawy.
 • Dla FSO nie ma już szans. Za to Skoda...

  Dla FSO nie ma już szans. Za to Skoda...

  22 lutego minie równe pięć lat od czasu, gdy ostatnie auto opuściło bramę Fabryki Samochodów Osobowych na Żeraniu.
 • 28 listopada 1967 r. Urodziny "dużego fiata"

  28 listopada 1967 r. Urodziny "dużego fiata"

  W Fabryce Samochodów Osobowych (FSO) zjechał z linii montażowej pierwszy fiat 125p, produkowany na podstawie umowy licencyjnej z włoskim Fiatem. Seryjną produkcję rozpoczęto w następnym roku.
 • Zegarek inspirowany... FSO Warszawa

  Zegarek inspirowany... FSO Warszawa

  ​Warszawska manufaktura Xicorr chce stworzyć rodzimy zegarek, który poza odmierzaniem czasu będzie również nawiązywał do symboli polskiej motoryzacji. Owocem współpracy z fabryką FSO będzie między innymi zegarek wzorowany na pierwszym polskim powojennym samochodzie - FSO Warszawa M20.
 • Dziadostwo - życie w czasach PRL

  Dziadostwo - życie w czasach PRL

  Gloryfikowanie czasów PRL stało się w ostatnich latach bardzo popularne, żeby nie powiedzieć, że wręcz modne. My postanowiliśmy jednak wyprowadzić klasyczną kontrę i przypomnieć wam, że okres komuny wcale nie był najlepszym czasem dla Polski.
 • Magna Steyr zainteresowana FSO

  Magna Steyr zainteresowana FSO

  Firma Magna Steyr jest zainteresowana zakupem warszawskiej Fabryki Samochodów Osobowych - poinformowano w piątek podczas posiedzenia sejmowej Komisji Gospodarki. Koncern mógłby za 5 lat produkować w FSO ok. 200 tys. aut rocznie.
 • Nowe auto z FSO?!

  Nowe auto z FSO?!

  Słowo "dramatyczna" nie oddaje w pełni sytuacji, w jakiej znajduje się obecnie FSO. Chociaż przez ostatnie 20 lat fabryka często ledwo wiązała koniec z końcem, widmo upadku nigdy nie było tak bliskie, jak obecnie.
 • FSO Żerań przestanie produkować auta

  FSO Żerań przestanie produkować auta

  Wszystko wskazuje na to, że do marca przyszłego roku zwolnienia otrzyma prawie cała załoga Fabryki Samochodów Osobowych na warszawskim Żeraniu czyli ponad 1800 osób - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Marzenia o polskim aucie

  Marzenia o polskim aucie

  Skoda bije kolejne rekordy sprzedaży i powoli zagraża samemu Volkswagenowi, choć ten także sprzedaje się znakomicie (w tym roku sprzedał już grubo ponad 5 milionów aut). Dacia wypuszcza kolejne, ciepło przyjmowane modele, a we Francji sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. Mówi się o reaktywowaniu Zastavy. A co stało się z polską motoryzacją?
 • FSO na krawędzi

  Borykający się z problemami finansowymi producent samochodów wciąż ma długi z czasów, gdy na Żeraniu rządziło Daewoo

Filmy - FSO (1)

 • W miejsce żerańskiego FSO - osiedle i sklepy

  Kilka tysięcy mieszkań, biur i sklepów powstanie na 28 hektarach kupionych przez Mennicę Polską od FSO na warszawskim Żeraniu. Chętnych na mieszkania ma przyciągnąć nie tylko lokalizacja nad Wisłą, ale i cena. Komentuje Zbigniew Jakubas, główny udziałowiec Mennicy Polskiej S.A.