Fakty - Frontex

Artykuły - Frontex (6)

 • Jest zgoda na unijną straż graniczną. "Nadzwyczajne osiągnięcie"

  Jest zgoda na unijną straż graniczną. "Nadzwyczajne osiągnięcie"

  Negocjatorzy Parlamentu Europejskiego i rządów państw Unii Europejskiej uzgodnili zasady utworzenia europejskiej straży granicznej i przybrzeżnej, która ma wzmocnić ochronę unijnych granic. To odpowiedź UE na kryzys migracyjny.
 • Raport ​Frontex: Rekordowa liczba nielegalnych przekroczeń granicy z UE

  Raport ​Frontex: Rekordowa liczba nielegalnych przekroczeń granicy z UE

  Granice państw UE zostały w 2015 r. przekroczone nielegalnie 1,82 mln razy - wynika z danych przekazanych przez stolice agencji ochrony granic Frontex. Jej analitycy wskazują, że ta rekordowa liczba wskazuje na zagrożenia związane z bezpieczeństwem w UE.
 • ​Frontex: Rekordowa liczba nielegalnych przekroczeń granic UE

  ​Frontex: Rekordowa liczba nielegalnych przekroczeń granic UE

  Unijna agencja ds. granic zewnętrznych Frontex poinformowała, że w ciągu 11 miesięcy granice UE nielegalnie przekroczyła rekordowa liczba ok. 1,55 miliona ludzi.
 • Konrad ​Szymański: Polska zainteresowana lepszą kontrolą zewnętrznych granic UE

  Konrad ​Szymański: Polska zainteresowana lepszą kontrolą zewnętrznych granic UE

  Polska jest zainteresowana środkami zmierzającymi do efektywniejszej kontroli granic zewnętrznych, ale ma zastrzeżenia do propozycji utworzenia unijnej straży granicznej - powiedział minister ds. europejskich Konrad Szymański. Jako "toksyczne" określił przewidziane w propozycji możliwości interwencji takiej straży wbrew państwu członkowskiemu.
 • Frontex zażądał od UE strażników granicznych

  Frontex zażądał od UE strażników granicznych

  19 państw Unii Europejskiej skieruje 291 strażników granicznych do unijnej agencji ochrony granic Frontex w celu ich natychmiastowego rozmieszczenia we Włoszech i Grecji, gdzie zajmą się rejestrowaniem imigrantów - poinformował we wtorek Frontex.
 • Tragedia na Lampedusie. "Nie chcemy niczego odbierać Polsce"

  Tragedia na Lampedusie. "Nie chcemy niczego odbierać Polsce"

  W obliczu napływu imigrantów do Włoch i na Maltę coraz głośniejsze stają się apele o wzmocnienie unijnej agencji ochrony granic Frontex. Pojawiają się propozycje stworzenia na południu UE drugiego biura operacyjnego agencji, która ma siedzibę w Warszawie.