Frans Timmermans

Artykuły - Frans Timmermans (28)

 • RMF: Timmermans kontra Juncker, czyli "brzydka" dyskusja o Polsce

  RMF: Timmermans kontra Juncker, czyli "brzydka" dyskusja o Polsce

  Sytuacja w sprawie porozumienia między KE a Polską w kwestii praworządności wygląda źle. "Porozumienie idzie pod wodę" - przyznał jeden z moich rozmówców. Frans Timmermans, na początku tygodnia, mocno pokłócił się o stanowisko wobec Polski z otoczeniem szefa KE Jean-Claude'a Jucnkera. Miał nawet zagrozić swoją dymisją. "Dyskusja wyglądała bardzo brzydko" - ocenił mój rozmówca w KE.
 • Frans Timmermans 9 kwietnia w Polsce

  Frans Timmermans 9 kwietnia w Polsce

  9 kwietnia do Polski przyjedzie Frans Timmermans - dowiedziała się Polska Agencja Prasowa. Wiceszef Komisji Europejskiej będzie prowadził z polskimi władzami rozmowy na temat praworządności.
 • Frans Timmermans spotkał się z polskimi sędziami i prawnikami

  Frans Timmermans spotkał się z polskimi sędziami i prawnikami

  Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans spotkał się w piątek w Brukseli z grupą polskich sędziów i prawników, by rozmawiać z nimi na temat praworządności w Polsce. Przedstawiciele środowiska będą też rozmawiać z komisarz sprawiedliwości Verą Jourovą.
 • Frans Timmermans liczy na porozumienie z Polską do końca marca

  Frans Timmermans liczy na porozumienie z Polską do końca marca

  Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans powiedział w środę podczas debaty w PE o praworządności w Polsce, że liczy na rozwiązania w tym sporze do końca marca. Zaznaczył, że czeka na konkretną reakcję ze strony Polski na zalecenia KE.
 • Frans ​Timmermans: Bez inwestycji w Afryce nie powstrzymamy migracji

  Frans ​Timmermans: Bez inwestycji w Afryce nie powstrzymamy migracji

  Migracja będzie wielokrotnie większym wyzwaniem dla Europy, jeżeli nie rozwiążemy problemu u źródła poprzez znaczące inwestycje w Afryce - powiedział w środę wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans.
 • Frans Timmermans o kolejnych krokach wobec Polski

  Frans Timmermans o kolejnych krokach wobec Polski

  Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans ocenił w czwartek, że przekazana przez polskie władze odpowiedź na rekomendacje w sprawie praworządności nie rozwiewa wątpliwości KE i dalsze kroki wobec Polski będą zależały od kolegium unijnych komisarzy.
 • MSZ odpowiada Fransowi Timmermansowi

  MSZ odpowiada Fransowi Timmermansowi

  Reakcja wiceszefa KE Fransa Timmermansa to działania niezasadne i nieusprawiedliwione, gdyż proces reformy polskiego sądownictwa dopiero się rozpoczął; jest to działanie przedwczesne, nie ma tu miejsca na "osobistą misję" wiceszefa KE - oświadczyło w środę MSZ.
 • ​Frans Timmermans: Nie czas na dalsze działania przeciwko Polsce

  ​Frans Timmermans: Nie czas na dalsze działania przeciwko Polsce

  Wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans powiedział w czwartek w Sztokholmie, że nie czas jeszcze na podejmowanie dalszych działań przeciwko Polsce w sprawie rządów prawa - podał Reuters.
 • Frans Timmermans: Polska panią swych granic

  Frans Timmermans: Polska panią swych granic

  Podczas obchodów 60-lecia Traktatów Rzymskich w Senacie Włoch wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans, mówiąc o krajach, które skorzystały na europejskiej integracji, powiedział, że Polska dzięki niej po raz pierwszy jest "panią swych granic".
 • Polski rząd kontra KE. Timmermans poinformował komisarzy

  Polski rząd kontra KE. Timmermans poinformował komisarzy

  Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans poinformuje w środę pozostałych komisarzy o odpowiedzi polskich władz na zalecenia w sprawie praworządności - zapowiedział we wtorek rzecznik KE Margaritis Schinas.

Filmy - Frans Timmermans (5)