frankowicze

Artykuły - Frankowicze (12)

Filmy - Frankowicze (20)

 • Co dalej czeka frankowiczów?

  Polska waluta nieco wzmocniła się wobec franka szwajcarskiego. Jednak do poziomów z kwietnia nam daleko. Czego frankowicze mogą sie spodziewać w najbliższych miesiącach? - Obecny poziom może wydawać się wygórowany, ale nie należy spodziewać się istotnego wzmocnienia złotego, co wynika choćby z polityki obu banków centralnych - mówi w rozmowie z MarketNews24 Michał Stajniak, ekspert XTB. Nasilają się wojny handlowe, związane ze stosowaniem ceł. Dlatego inwestorzt traktują franka, jako bezpieczną przystań. - Złoty oscyluje wokół 3,72 za franka, ale polska waluta po nieznacznym wzmocnieniu może wkrótce stracić - ocenia ekspert.
 • Co czeka frankowiczów? Jaki będzie kurs franka?

  Frank zdrożał do dawno nie widzianych poziomów. Nie jest to winą polskiej gospodarki. To antyunijna retoryka pojawiająca się w różnych krajach nie sprzyja frankowiczom.
 • Dlaczego frank szwajcarski tak bardzo drożeje

  Nastroje frankowiczów są znacznie gorsze. Frank szwajcarski zdrożał już do 3,75 zł. To skutek wojen handlowych, które niekorzystnie wpływają na polską walutę. Jak długo złoty będzie osłabiony wobec franka? - Na kurs złotego wobec franka niekorzystnie wpłynęły dwie tendencje - mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB. - Pierwsza, to decyzje EBC, że jeszcze przez rok nie będzie podwyższał stóp procentowych, a druga związana jest z międzynarodowymi wojnami handlowymi, szczególnie pomiędzy USA i Chinami, bo D.Trump chce nakładać cła na coraz więcej importowanych przez USA produktów z Chin.
 • Dziwaczna słabość franka

  Sytuacja jest wyjątkowa, a wielu frankowiczów jest bardzo zadowolonych. Jednak kurs poniżej 3,50 zł nie utrzyma się długo, zwłaszcza że jest konsekwencją wyprzedawania szwajcarskiej waluty przez najbogatszych Rosjan. W ciągu ostatnich dni kurs euro do franka zahaczył o 1,1970, czyli znalazł się o krok od niewidzianego do 15 stycznia 2015 r. poziomu 1,20, kiedy to bank centralny Szwajcarii przestał bronić franka i zapewnił jedno z największych załamań kursu w historii rynku walutowego. Osłabienie ma jednak dość dziwne podstawy, na co zwracają uwagę analitycy Domu Maklerskiego TMS Brokers.