Frank Walter-Steinmeier

Artykuły - Frank Walter-Steinmeier (8)

 • Waszczykowski rozmawiał z ministrem spraw zagranicznych Niemiec

  Waszczykowski rozmawiał z ministrem spraw zagranicznych Niemiec

  Szef MSZ Witold Waszczykowski podczas niedzielnej rozmowy z ministrem spraw zagranicznych Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem poinformował o swoim udziale w planowanych na poniedziałek konsultacjach, które tego dnia odbędą się w Pradze z udziałem ministrów spraw zagranicznych państw Grupy Wyszehradzkiej - poinformował MSZ.
 • Niemcy za stopniowym zniesieniem sankcji wobec Rosji

  Niemcy za stopniowym zniesieniem sankcji wobec Rosji

  Szef MSZ Niemiec Frank-Walter Steinmeier powiedział w piątek w Tallinie, że w przypadku postępów w procesie pokojowym na wschodzie Ukrainy możliwe będzie stopniowe znoszenie sankcji UE wobec Rosji. Według MSZ w Berlinie zasada "wszystko albo nic" jest błędem.
 • Ukraina: "Stawka jest bardzo wysoka"

  Ukraina: "Stawka jest bardzo wysoka"

  Jeśli strony konfliktu na Ukrainie nie powrócą do rokowań pokojowych, dojdzie do eskalacji walk - mówi szef niemieckiego ministerstwa spraw zagranicznych Frank-Walter Steinmeier.
 • Steinmeier ostrzega przed podziałem Europy

  Steinmeier ostrzega przed podziałem Europy

  Szef niemieckiej dyplomacji ostrzegł przed podziałem Europy w związku z kryzysem ukraińskim.
 • Niemcy: Steinmeier przeciwny izolowaniu Rosji

  Niemcy: Steinmeier przeciwny izolowaniu Rosji

  Szef niemieckiej dyplomacji jest przeciwny izolowaniu Rosji w związku z konfliktem na Ukrainie. "Nawet jeśli miałoby to trwać długie lata, to musimy uczynić wszystko, by znaleźć polityczne rozwiązanie tego konfliktu" - powiedział Frank-Walter Steinmeier w wywiadzie dla dziennika "Handelsblatt".
 • Ukraina porozumiała się z Rosją. Do przełomu jednak daleko

  Ukraina porozumiała się z Rosją. Do przełomu jednak daleko

  Rosja i Ukraina uzgodniły wycofanie broni ze strefy walk w Donbasie - poinformował po spotkaniu w Berlinie szef niemieckiej dyplomacji Frank-Walter Steinmeier.

Filmy - Frank Walter-Steinmeier (2)

 • Niemcy wybrali nowego prezydenta

  Niemieckie Zgromadzenie Federalne wybrało w niedzielę w Berlinie Franka-Waltera Steinmeiera na nowego prezydenta Niemiec. Byłego ministra spraw zagranicznych poparło w głosowaniu 931 z 1253 obecnych elektorów.
 • Steinmeier kandydatem koalicji rządzącej na prezydenta Niemiec

  Kanclerz Angela Merkel przedstawiła w środę ministra spraw zagranicznych Franka-Waltera Steinmeiera jako wspólnego kandydata koalicji rządowej na prezydenta Niemiec. 60-letni polityk SPD zostanie wybrany 12 lutego 2017 r. na następcę Joachima Gaucka.