Frank Darabont

Synonimy:
Darabont Frank,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Frank Darabont (17)

 • Frank Darabont: Oscarowy pechowiec

  Frank Darabont: Oscarowy pechowiec

  Talentu odmówić mu nie można, a jednak "Zielona mila" w reżyserii Franka Darabonta, z niezapomnianymi rolami Toma Hanksa i Michaela Clarke'a Duncana, przepadła z kretesem podczas ceremonii oscarowej w 2000 roku. "Skazani na Shawshank" również, tyle że 5 lat wcześniej. Mimo że te obrazy dziś uważane są za klasykę kina.
 • Frank Darabont: Nie przebiera w słowach

  Frank Darabont: Nie przebiera w słowach

  Zaczynał od scenariusza jednej z części przygód Freddy'ego Krugera. Później nakręcił uznane adaptacje Stephena Kinga. Jedna z nich stawiana jest wśród najlepszych filmów wszech czasów. Ostatnio głośno było o jego ekscesach przy serialu "Żywe trupy". Współpraca ta zakończyła się dosłownie z hukiem. 28 stycznia 2019 roku Frank Darabont skończył 60 lat.
 • Serialowa adaptacja komiksu

  Serialowa adaptacja komiksu

  "The Walking Dead" to amerykańska czarno-biała seria komiksowa, stworzona przez Roberta Kirkmana. Już 31 października zadebiutuje serialowa adaptacja jego komiksu, zrealizowana przez Franka Darabonta ("Skazani na Shawshank", "Zielona mila"), z Andrew Lincolnem w roli głównej.
 • Nagła zamiana reżyserów

  Nagła zamiana reżyserów

  F. Gary Gray, twórca "Włoskiej roboty" zastąpi Franka Darabonta na stanowisku reżysera filmu "Law-Abiding Citizen".
 • Darabont ekranizuje Kinga

  Darabont ekranizuje Kinga

  Frank Darabont ("Skazani na Shawshank", "Zielona mila", "Majestic") pisze scenariusz w oparciu o opowiadanie Stephena Kinga "Mgła". Twórca zamierza być także reżyserem projektu.
 • Scott i Darabont: Nowe wersje klasyków

  Scott i Darabont: Nowe wersje klasyków

  Reżyser Ridley Scott ("Helikopter w ogniu") wyprodukuje dla kanału Sci Fi czterogodzinny remake thrillera z 1971 roku "Przekleństwo Andromedy", podczas gdy Frank Darabont ("Zielona mila") będzie pracował nad przeróbką filmu "Coś" z 1982 roku.
 • Frank Darabont: "Mission: Impossible"

  Frank Darabont: "Mission: Impossible"

  W Sieci pojawiły się doniesienia, iż nad scenariuszem filmu "Mission: Impossible 3" rozpocznie pracę Frank Darabont ("Zielona mila", "Skazani na Shawshank"). Dotychczas w prace nad projektem zaangażowany był Dean Georgaris ("Zapłata").
 • "Indiana Jones": Żal scenarzysty

  "Indiana Jones": Żal scenarzysty

  Frank Darabont ("Zielona mila", "Majestic") jest rozżalony, iż napisany przez niego scenariusz filmu "Indiana Jones 4", został odrzucony. Jak już informowaliśmy, historia nie spodobała się nie tylko George'owi Lucasowi, ale również Stevenowi Spielbergowi i Harrisonowi Fordowi.