Muzyka - francuska

Artykuły - Francuska (41)

 • OFF Festival Club: Francuski tajfun

  OFF Festival Club: Francuski tajfun

  OFF Festival Club powraca! Gwiazdą najbliższej klubowej edycji jednego z najbardziej rozpoznawanych festiwali będzie francuska legenda electro - duet DAT Politics. Koncert odbędzie się 2 grudnia w Cafe Kulturalna w Warszawie.
 • Prekursor punka nastrojowo i po francusku

  Prekursor punka nastrojowo i po francusku

  Iggy Pop powraca z nowym zaskakującym wydawnictwem. Album "Apres" to bardzo osobisty wybór piosenek z francusko- i anglojęzycznego repertuaru - nieco melancholijny i nastrojowy. Co ciekawe, autorem projektu okładki płyty jest Krzysztof Grabowski z Dezertera.
 • Gojira wydaje demówki

  Gojira wydaje demówki

  Francuska Gojira oddała w ręce sowich fanów retrospektywne wydawnictwo z materiałami demo.
 • Ornette - biografia

  Bettina Kee, ukrywająca się pod pseudonimem scenicznym Ornette, to francuska wokalistka i pianistka wykonująca muzykę określaną mianem nowoczesnego, wyrafinowanego popu. W jej twórczości słychać zarówno tradycję francuskiej piosenki - charakterystycznej dla tamtejszej bohemy, jak i elementy jazzu (Bettina jest laureatką wielu światowej klasy jazzowych konkursów muzycznych). Pierwszy sukces, poza sceną jazzową, przyniosła jej piosenka zatytułowana "Crazy".
 • Michał Bajor: Po francusku z Wojciechem Młynarskim

  Michał Bajor: Po francusku z Wojciechem Młynarskim

  21 października Michał Bajor wydaje dwupłytowy album z kolekcją przebojów piosenki francuskiej w tłumaczeniach Wojciecha Młynarskiego.
 • Francuska niespodzianka od Moniki Brodki

  Francuska niespodzianka od Moniki Brodki

  W dniach 18-25 marca w Warszawie odbędzie się Francophonic Festival, czyli cykl koncertów, prezentujących muzykę krajów frankofońskich. Na festiwalu zagrają m.in. Monika Brodka, Senegalczyk Pako Sarr oraz francuska formacja Nouvelle Vague.
 • ZAZ zaśpiewa we Wrocławiu

  ZAZ zaśpiewa we Wrocławiu

  ZAZ - młoda francuska gwiazda muzyki - wystąpi 29 czerwca we wrocławskim klubie Eter w ramach Ethno Jazz Festival.
 • Francuski DJ i Akon: Zobacz teledysk!

  Francuski DJ i Akon: Zobacz teledysk!

  "Club Certified" to efekt współpracy francuskiego DJ-a Kyliana Masha, wokalisty r'n'b Akona i rapera o pseudonimie Glass Malone. U nas możecie zobaczyć klip do tego nagrania.
 • ZAZ - biografia

  Isabelle Geffroy, znana pod pseudonimem ZAZ, to francuska piosenkarka, urodzona 1 maja 1980 roku w Tours. W swej twórczości sprawnie łączy style jazz i soul, a jej głos jest porównywany przez francuskich krytyków do wokalu Edith Piaf. Isabelle rozpoczęła swą karierę w 2001 roku, debiutując jako wokalistka w zespole Don Diego. Nie osiągnąwszy jednak sukcesu, w 2006 roku wyjechała do Paryża. Tam przez krótki okres występowała w kabaretach, grywała również w piano barach. Znaczącym epizodem w je
 • Jak śpiewają francuskie zakonnice?

  Jak śpiewają francuskie zakonnice?

  W listopadzie ukaże się album "Voices - Chant from Avignon" zawierający chorał gregoriański w wykonaniu sióstr benedyktynek z zakonu Abbaye de Notre-Dame de l'Annonciation mieszczącego się niedaleko Avignon w południowej Francji.