wydarzenia - francuska

Artykuły - Francuska (273)

 • Francuskie media o zakładnikach w Algierii

  Według francuskich mediów porwanie zakładników przez islamistów w Algierii było zaplanowane na długo przed interwencją Francji w Mali.
 • Talibowie ogłosili, że zabili francuskiego zakładnika

  Talibowie ogłosili, że zabili francuskiego zakładnika

  Bojownicy islamistycznego somalijskiego ruchu Al-Szabab poinformowali w czwartek, że dokonali egzekucji Francuza Denisa Alleksa, którego francuski wywiad nie zdołał odbić podczas akcji w weekend. O śmierci zakładnika Paryż informował już kilka dni temu.
 • Al-Szebab opublikował zdjęcie zabitego francuskiego komandosa

  Bojownicy islamistycznego somalijskiego ruchu Al-Szabab opublikowali w poniedziałek na Twitterze zdjęcie francuskiego żołnierza, zabitego w weekend podczas nieudanego ataku francuskich komandosów na bazę Al-Szabab w Bulomarer na południu Somalii.
 • Oficerowie NATO złożyli kwiaty na grobach francuskich jeńców

  Francuscy oficerowie, służący w bydgoskim ośrodku szkoleniowym NATO, złożyli w niedzielę kwiaty na mogiłach swoich rodaków. Grupa francuskich jeńców trafiła do Bydgoszczy po przegranej wojnie w 1870 roku.
 • RMF24: Porywali dzieci na polecenie rodziców

  Francuska policja rozbiła międzynarodową grupę przestępczą specjalizującą się w porywaniu dzieci. Działała ona na polecenie rodziców, którzy stracili kontakt z dziećmi w związku z wyjazdem współmałżonków za granice.
 • Francuski parlament oszczędza, deputowani stracą

  W ramach antykryzysowych oszczędności francuska izba niższa parlamentu, Zgromadzenie Narodowe, zamrozi na kolejne 5 lat swój budżet - podały w środę media. Deputowani stracą 10 proc. dodatków do podstawowej pensji.
 • Rada Kultu Muzułmańskiego wzywa, by wstrzymać się od protestów

  Rada Kultu Muzułmańskiego wzywa, by wstrzymać się od protestów

  Francuska Rada Kultu Muzułmańskiego (CFCM) zaapelowała w piątek do wyznawców islamu, by powstrzymali się od demonstracji przeciw antyislamskiemu filmowi "Niewinność muzułmanów" oraz karykaturom proroka Mahometa opublikowanym we francuskiej gazecie satyrycznej.
 • Francja: Satyryczny tygodnik opublikuje karykatury Mahometa

  Francja: Satyryczny tygodnik opublikuje karykatury Mahometa

  Francuski tygodnik satyryczny "Charlie Hebdo" w najnowszym numerze, który ukaże się w środę, opublikuje karykatury proroka Mahometa. Francuska Rada Kultu Muzułmańskiego (CFCM) zaapelowała we wtorek do muzułmanów we Francji, "by nie ulegli tej prowokacji".
 • Morderstwo w Alpach. Przesłuchano czterolatkę

  Morderstwo w Alpach. Przesłuchano czterolatkę

  W Sabaudii francuska policja zakończyła dochodzenie na miejscu, w którym zamordowano cztery osoby. W śledztwie ściśle ze sobą współpracują Francuzi i Brytyjczycy. Ofiary były obywatelami Zjednoczonego Królestwa.
 • "Akt skrajnego barbarzyństwa". Hollande: Znajdziemy sprawców

  "Akt skrajnego barbarzyństwa". Hollande: Znajdziemy sprawców

  Prezydent Francji Francois Hollande zapewnił, że "zostanie zrobione wszystko, co tylko możliwe", by znaleźć sprawców zabójstwa brytyjskiej rodziny we francuskich Alpach. Francuska policja i prokuratura prowadzą intensywne śledztwo w sprawie brutalnego mordu w Sabaudii w południowo-wschodniej części kraju.