Franciszek

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Franciszek (Film (1989)[Francesco] Reż.Liliana Cavani) ,

Artykuły - Franciszek (208)

 • Papież w Azerbejdżanie o słowach Jana Pawła II

  Papież w Azerbejdżanie o słowach Jana Pawła II

  Papież Franciszek podczas wizyty w Azerbejdżanie zaapelował w niedzielę o rozwiązanie konfliktów na Kaukazie. Nie wymieniając wprost wieloletniego konfliktu z Armenią o Górski Karabach, papież zachęcał władze, by dążyły do "satysfakcjonującego rozwiązania".
 • Watykan: Papież zaprosił 21 Syryjczyków na wspólny obiad

  Watykan: Papież zaprosił 21 Syryjczyków na wspólny obiad

  Papież Franciszek zjadł obiad z 21 syryjskimi uchodźcami, którzy zamieszkali w Rzymie i są pod opieką katolickiej Wspólnoty Świętego Idziego. Wśród nich znalazła się grupa Syryjczyków, których papież zabrał na pokład samolotu wracając z greckiej wyspy Lesbos.
 • ​Papież Franciszek powrócił do Rzymu

  ​Papież Franciszek powrócił do Rzymu

  Papież Franciszek powrócił w niedzielę wieczorem do Rzymu z pięciodniowej podróży do Polski z okazji Światowych Dni Młodzieży. Papieski samolot wylądował na rzymskim lotnisku Fiumicino.
 • Franciszek dziękuje: Napełniliście Kraków entuzjazmem waszej wiary

  Franciszek dziękuje: Napełniliście Kraków entuzjazmem waszej wiary

  Papież Franciszek na zakończenie mszy św. wieńczącej Światowe Dni Młodzieży podziękował wszystkim, którzy w nich uczestniczyli i pracowali przy nich. "Wielkie 'dziękuję' kieruję do was, drodzy młodzi. Napełniliście Kraków entuzjazmem waszej wiary, który udziela się innym" - powiedział.
 • ŚDM: Serdecznie powitanie Franciszka i dziewczynki

  Sympatyczna scena w Brzegach. Papież Franciszek serdecznie pozdrowił małą dziewczynkę.
 • ŚDM: Franciszek podczas spotkań z wiernymi chętnie błogosławi dzieci

  ŚDM: Franciszek podczas spotkań z wiernymi chętnie błogosławi dzieci

  Papież podczas spotkań z wiernymi chętnie błogosławi dzieci; media obiegają zdjęcia małych pielgrzymów, którzy dostąpili tego wyróżnienia. Do niezwykłego wydarzenia doszło podczas mszy św. na Jasnej Górze, jedna z kobieta zaczęła rodzić; kilka godzin później na świat przyszła jej córeczka.
 • Franciszek w Polsce "podbił serca bardzo wielu osób"

  Franciszek w Polsce "podbił serca bardzo wielu osób"

  Papież Franciszek przywiózł ze sobą do Polski "księgę miłosierdzia”. Tak podsumowuje papieską wizytę w naszym kraju watykański dziennik "L'Osservatore Romano”, opierając się słowach ojca świętego wypowiedzianych w sanktuariach świadków Bożego Miłosierdzia - siostry Faustyny Kowalskiej i Jana Pawła II.
 • Hiszpańska prasa: Bezpośrednie przesłanie papieża

  Hiszpańska prasa: Bezpośrednie przesłanie papieża

  Hiszpańska prasa napisała o pierwszym dniu wizyty Ojca Św. w Polsce. Zwrócono uwagę na jego apel do Polaków o przyjęcie uchodźców. Jak twierdzi dziennik "El Mundo", dla Polaków papieżem "wciąż jest Jan Paweł II".
 • Islamski duchowny: Terroryzm to nowotwór, który zagraża światu

  Islamski duchowny: Terroryzm to nowotwór, który zagraża światu

  ​Jeden z najbardziej poważanych islamskich duchownych, Ahmed al-Tajeb określił barbarzyństwem wtorkowy mord we Francji w jednym z kościołów.
 • Dlaczego Franciszek będzie milczał w Auschwitz?

  Dlaczego Franciszek będzie milczał w Auschwitz?

  Przyjaciel papieża, rabin Abraham Skórka z Argentyny, napisał na łamach “L'Osservatore Romano”, że Franciszek postanowił milczeć podczas swej wizyty w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz, gdyż uważa, że słowa nie oddałyby jego uczuć. "Właśnie to muszę zrobić" - usłyszał rabin od papieża.

Filmy - Franciszek (14)

 • Uroczystości pogrzebowe kardynała Franciszka Macharskiego

  Prezydent, premier, parlamentarzyści, członkowie Episkopatu Polski i wierni wzięli udział w pogrzebie byłego metropolity krakowskiego kard. Franciszka Macharskiego. Duchowny został pochowany w Katedrze na Wawelu, w krypcie biskupów krakowskich, obok kard. Adama Sapiehy.
 • Znamy szczegóły wizyty papieża w byłym obozie koncentracyjnym

  Dyrektor Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau przedstawił plan wizyty papieża Franciszka w byłym obozie koncentracyjnym. - Papież przejdzie przez bramę ze słynnym napisem "Arbeit macht frei", a stamtąd uda się pod blok jedenasty, który był swojego rodzaju karcerem - tłumaczył na konferencji prasowej dyrektor Piotr Cywiński.
 • Pierwszy dzień papieskiej wizyty w Polsce - podsumowanie

  Ceremonia powitania na międzynarodowym lotnisku Jana Pawła II w Krakowie-Balicach, oficjalne przyjęcie na Zamku Królewskim na Wawelu z udziałem przedstawicieli władz, społeczeństwa cywilnego i korpusu dyplomatycznego, kurtuazyjna wizyta u prezydenta, spotkanie z Konferencją Episkopatu Polski oraz w "Oknie Papieskim" z wiernymi zgromadzonymi na placu przed Domem Arcybiskupim - złożyły się na pierwszy dzień wizyty Franciszka w Polsce z okazji 31. Światowych Dni Młodzieży w Krakowie (KAI).
 • Papież Francieszek wylądował w Krakowie!

  Samolot z papieżem Franciszkiem wylądował już na lotnisku w podkrakowskich Balicach. Przywitała go m.in. para prezydencka i premier RP Beata Szydło.