fotoradary

Artykuły - Fotoradary (140)

Filmy - Fotoradary (14)

 • "Zajął się" fotoradarem. Przykleił na niego...

  Ministerialne rozporządzenie, które obowiązuje od czerwca 2011 r. nakazuje, aby obudowy fotoradarów stacjonarnych były w kolorze żółtym. Straże miejskie (gminne) otrzymały aż 3 lata na pomalowanie urządzeń rejestrujących zamontowanych przed wejściem w życie rozporządzenia. Wygląda na to, że większość samorządów czeka do końca terminu wyznaczonego na oznakowanie urządzeń? Pan Emil - członek stowarzyszenia "Prawo na Drodze" - postanowił pomóc w poprawie bezpieczeństwa Straży Gminnej w Wicku, która użytkuje w miejscowości Charbrowo (woj. pomorskie) szary i słabo widoczny fotoradar stacjonarny. Z własnej kieszeni zakupił naklejki i oblepił na żółto jeden z fotoradarów. Co myśliciele o takich inicjatywach?
 • Straż gminna i policja przekroczyły uprawnienia?

  Członek stowarzyszenia "Prawo na drodze" postanowił zobrazować jak dochodzi do nadużyć w województwie zachodniopomorskim. Materiał przestawia Straż Gminną z Wałcza podczas rzekomego przekraczania uprawnień. Na miejsce wezwana zostaje Policja, która próbuje wytłumaczyć całe zdarzenie na miejscu. Kto stoi po stronie prawa?
 • Fotoradar w… śmietniku!

  Oto fotoradar ukryty w obudowie przypominającej śmietnik, w dodatku postawiony z dala od jezdni. Takie działania są legalne?
 • Felieton Tomasza Olbratowskiego - Za dobre wynagradzać!

  Tomasz Olbratowski proponuje reformę systemu punktów karnych, bo skoro karzemy złych kierowców, to nagradzajmy również tych najlepszych! Felietonów Tomasza Olbratowskiego słuchaj w radiu RMF FM od poniedziałku do piątku o 7:50.