fotoradar

Artykuły - Fotoradar (68)

 • Miganie się od mandatu może być dużo droższe

  Miganie się od mandatu może być dużo droższe

  Niewskazanie kierującego pojazdem sfotografowanym przez fotoradar nie będzie już wykroczeniem, tylko deliktem administracyjnym. Grzywna będzie dwa razy większa niż obecnie.
 • Polskie Mapy Google informują o fotoradarach

  Polskie Mapy Google informują o fotoradarach

  Mapy Google rozpoczęły w Polsce wyświetlanie informacji na temat fotoradarów znajdujących się na drodze. Funkcjonalność jest już dostępna dla wszystkich użytkowników.
 • Kodeks wykroczeń - surowe kary i nowe limity

  Kodeks wykroczeń - surowe kary i nowe limity

  Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało nowelizację Kodeksu wykroczeń, która wprowadza wiele zmian dla obywateli i usprawnia wymiar sprawiedliwości. Powstanie elektroniczny rejestr sprawców wykroczeń, który umożliwi skuteczne karanie. Przestępstwem ma być kradzież rzeczy powyżej stałego progu 400 zł, a nie jak obecnie progu kroczącego - jednej czwartej minimalnego wynagrodzenia (w 2017 r. - 500 zł).
 • Wirus komputerowy zaatakował fotoradary – anulowano wszystkie mandaty

  Wirus komputerowy zaatakował fotoradary – anulowano wszystkie mandaty

  Marzenie wielu kierowców - w australijskim stanie Wiktoria wirus komputerowy zaatakował policyjne fotoradary. Wszystkie mandaty wystawione od momentu ataku zostały unieważnione.
 • Nie zapłaciłeś mandatu za zdjęcie z fotoradaru? Spodziewaj się odwiedzin policjanta

  Nie zapłaciłeś mandatu za zdjęcie z fotoradaru? Spodziewaj się odwiedzin policjanta

  Po tym, jak z początkiem roku samorządy straciły uprawnienia do korzystania z urządzeń rejestrujących prędkość, dokańczaniem spraw mandatowych zajęła się policja. W sumie funkcjonariusze przejęli od straży miejskich i gminnych 300 tys. postępowań, które muszą dokończyć we własnym zakresie. Okazuje się, że policjanci szybko zakasali rękawy. W całym kraju rozpoczęła się akcja "motywowania" kierowców, do szybkiego zakończenia spraw i opłacenia mandatów.
 • To ostateczny koniec gminnych fotoradarów

  To ostateczny koniec gminnych fotoradarów

  Pewne jest już, że dezaktywowane fotoradary nie mają szans na ponowne uruchomienie.
 • "Dziennik Gazeta Prawna": PiS wskrzesza gminny fotoradar

  "Dziennik Gazeta Prawna": PiS wskrzesza gminny fotoradar

  PiS rozważa częściowe cofnięcie reformy likwidującej samorządowe przyrządy do mierzenia prędkości - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Już 1,5 tys. kierowców "złapał" odcinkowy pomiar prędkości

  Już 1,5 tys. kierowców "złapał" odcinkowy pomiar prędkości

  Pomimo tego, że system odcinkowego pomiaru prędkości działa dopiero w czterech miejscach, już 1500 kierowców otrzyma mandaty na podstawie jego pomiarów.
 • Mandat z fotoradaru zapłaci sprawca, a nie właściciel auta

  Mandat z fotoradaru zapłaci sprawca, a nie właściciel auta

  W ubiegłym tygodniu podkomisja nadzwyczajna odrzuciła poselski projekt nowelizacji ustawy - Prawo o ruchu drogowym, zgodnie z którym, w przypadku ujawnienia przekroczenia prędkości przy użyciu stacjonarnego fotoradaru, Główny Inspektorat Transportu Drogowego nie musiałby ustalać danych kierującego i nakładać na niego mandatu, bo kara za wykroczenie byłaby nakładana automatycznie na właściciela pojazdu.
 • Znów kontrowersje. Nagrywali zepsutym wideorejestratorem!

  Znów kontrowersje. Nagrywali zepsutym wideorejestratorem!

  Głośna sprawa Krzysztofa Hołowczyca przyłapanego przez drogówkę na rzekomym przekroczeniu prędkości aż o 114 km/h, odbiła się echem w całym kraju.

Filmy - Fotoradar (3)